Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Janusz Buzek

Janusz Buzek

Absolwent Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach na kierunku marketing i zarzadzanie oraz Uniwersytetu Śląskiego (psychologia). Od 2003 roku przedsiębiorca oraz doradca przedsiębiorstw. Wiceprzewodniczący partii #Porozumienie, Okręg Bielsko-Biała.

Jest członkiem Rady ds. Samorządu partii #Porozumienie. W 2015 roku członek Rady Programowej Zjednoczonej Prawicy przy Beacie Szydło. W latach 2010-2014 był radnym Sejmiku Śląskiego. Jego kadencja okazała się sukcesem, pozyskał ponad 20 mln zł na modernizację dróg wojewódzkich, poprawę bezpieczeństwa publicznego, renowację zabytków oraz sport dzieci i młodzieży.

Janusz Buzek to także Vloger – jego materiały można obejrzeć na stronie www.januszbuzek.pl. Animator Klubu Ronina w Bielsku-Białej, w ramach którego organizuje debaty publiczne, cieszące się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Regularnie pisze do portalu Bielsko.Biala.pl. artykuły o problemach bielszczan. Otrzymał tytuł Osobowość Roku 2017 w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” w kategorii Samorządność w Bielsku-Białej. Zasiada w Radzie Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, niosącej praktyczną pomoc ludziom zagrożonym wykluczeniem.

Prywatnie mąż Ady, tata Karoli i Jeremiasza. Główne jego hobby to czytanie i narty w Beskidach.