Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk
Kategoria:
Nauka

Absolwent prawa i historii o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonat nauk przyrodniczych, większość wolnego czasu spędza na zgłębianiu meandrów kosmologii, astronomii i fizyki cząstek elementarnych. Prowadzi jeden z najbardziej znanych blogów popularnonaukowych. 

 

Jego blog kwantowo.pl powstał 8 lat temu z fascynacji do fizycznej rzeczywistości. Misją strony jest propagowanie rzetelnej wiedzy na temat kosmosu i naszej planety, zagadnień mechaniki kwantowej oraz pokazywanie piękna wszechświata w racjonalnym ujęciu. Dzięki swojemu zaangażowaniu w ten obszar nauki ma na swoim koncie setki publikacji, które popularyzują fizykę, historię nauki i filozofię. Jako bloger nawiązał współpracę w zakresie promocji z internetowym kanałem „Matura to Bzdura”, telewizją National Geographic Channel oraz wydawnictwami Prószyński i S-kaZnak, Marginesy i PWN. Prowadził także własny kanał na YouTube – Kwantowe pigułki z filmikami edukacyjnymi opisującymi zjawiska obserwowane we wszechświecie. 

Mimo formalnego wykształcenia, próbuje także swoich sił w branży IT, zajmując się tworzeniem stron internetowych oraz rozwjaniem umiejętności związanych z SEO.