Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Zuzanna Sobczak

Zuzanna Sobczak
Kategoria:
Sport

Fizjoterapeuta i terapeuta manualny, absolwentka studiów I stopnia Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz II stopnia na AWF w Krakowie na kierunku fizjoterapia. Kilkukrotna uczestniczka i laureatka nagród na zawodach CrossFit i Kettlebell Hardstyle. Na terenie całej Polski prowadzi szkolenia z zakresu mobilności, kettlebells i treningu funkcjonalnego.

Stara się łączyć trening terapeutyczny z rehabilitacją i treningiem siłowym. Zajęcia urozmaica elementami korekcji słabych ogniw, takich jak zaburzenia mobilności czy stabilności. Swoją wiedzą dzieli się nie tylko w praktyce, ale również w teorii poprzez pisanie artykułów do magazynów sportowych i zdrowotnych (m.in. „Magazyn Capoeira”, „Magazyn Bieganie”, „Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja” oraz „Body Challenge”) oraz na swojej stronie: http://zuzannasobczak.com/.

W FORUM Treningu w Katowicach pracuje jako trener personalny i terapeuta manualny, prowadzi zajęcia w małych grupach oraz indywidualne, przygotowuje także plany treningowe. Wcześniej jako Manager współpracowała z Klubem IRONia w Bielsku-Białej.

Uzyskała kwalifikacje: Pinoterapii wg założeń terapii manualnej Radosława Składowskiego, StrongFirst Kettlebell Instructor Certification ukończony z wyróżnieniem, warsztaty żywieniowe „Dieta Paleo”, CrossFit Level 1 Certificate, Trenera Personalnego, tytuł Terapeuty Manualnego wg standardów IFOMPT, Ogólnopolskie szkolenie CrossFit Mjollnir z zakresu Gimnastyka Sportowa, Kursy stabilizacji, szkolenie z zakresu oceny i terapii bólu kręgosłupa, warsztaty szkoleniowe „Dwubój olimpijski”, Kurs podstawowy Kinesiology Taping i inne. 

Wśród jej najważniejszych osiągnięć można wymienić:

  • DNS III Exercise, uzyskanie tytułu jednego z pierwszych trenerów tej metody w Polsce, DNS II Exercise (Lublin, 12.2017), DNS I Exercise (Lublin, 07.2017),
  • Jako pierwsza kobieta w Polsce i 17 na świecie ukończyła wyzwanie Iron Maiden (Zielona Góra, 27-29.05.2016),
  • VI miejsce w kat. Elite Kobiet Łódź Garage Games,
  • Tytuł Mistrzyni Polski w Zawodach Kettlebell Hardstyle 2014,
  • Jako pierwsza kobieta w Polsce dołączyła do elitarnej grupy Kettlebells Top-Team,
  • IV miejsce w kat. OPEN Battle of the machines 2014 Bydgoszcz,
  • II miejsce na I Otwartych Mistrzostwach Podlasia Kettlebell Hardstyle,
  • Pierwsza nagroda z 52 prac w konkursie Fizjo-fit.pl i Habdys pt. Postaw diagnozę i ułóż plan rehabilitacji,
  • II miejsce w zawodach Crossfit Kraków kat. OPEN.

Uważa, że wiele problemów zdrowotnych można rozwiązać dzieku wzmacnianiu ciała dobrze ułożonym programem, łączącym trening siłowy z dbałością o elastyczność mięsni. Jej pasja łączy się z pracą: nie ustaje w rozwoju w zakresie treningu funkcjonalnego i rehabilitacji.