Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Ewa Szmaj

Ewa Szmaj
Kategoria:
Nauka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Magister kosmetologii i doktor nauk o zdrowiu. Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej na wyższych uczelniach w całym regionie. Prowadzi zajęcia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego.

Od 2012 roku właścicielka firmy Kosmetologia Praktyczna Dr Ewa Szmaj. Pasjonuje się zagadnieniami kosmetyki, pielęgnacji oraz dbałości o ciało i zdrowie. Odbywała staże w gabinetach kosmetologii w Polsce i za granicą polskich (np. Berlin). Dzisiaj, wzbogacona o doświadczenia i wiedzę, pracuje jako szkoleniowiec i niezależny ekspert w tej dziedzinie. Uczestniczka licznych sympozjów i konferencji w tematyce dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii.

Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej i autorką wielu publikacji naukowych oraz popularnonaukowych w czasopiśmie „Zdrowie bez leków”. Udziela się jako ekspert na portalu Silesia Dzieci oraz ABC Zdrowie.

W pracy kieruje się indywidualnym i holistycznym podejściem do klientów. Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, korzystając z profesjonalnych urządzeń i nowoczesnych produktów. Jest kobietą spełnioną rodzinnie i zawodowo – swoją pasję do kosmetologii rozwija w pracy i prywatnie, interesuje się również malarstwem.