Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Michał Kurka

Michał Kurka
Kategoria:
Kultura

Absolwent dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie obronił pracę „Obecność mediów akademickich w mediach społecznościowych”. Od drugiego roku studiów związał się na stałe z Uniwersytetem Śląskim, na którym pracuje do dzisiaj.

Zajmuje się przygotowywaniem materiałów promujących uczelnię. Pracuje również ze studentami w zakresie mediów akademickich, jest także rzecznikiem prasowym AZS UŚ Katowice Futsal Team, drużyny futsalowej grającej w najwyższej lidze rozgrywkowej futsalu w Polsce. Już od 2011 roku jako członek Studenckiego Studia Radiowego "Egida" był jednym z najaktywniejszych. Relacjonował liczne wydarzenia organizowane przez uniwersytet, poruszał również problemy osób niepełnosprawnych w specjalnym cyklu materiałów radiowych. W 2014 roku został wyróżniony przez JM Rektora UŚ za aktywność i wspieranie życia studenckiego. 

Na co dzień pracuje dla mediów lokalnych, sporządzając materiały o wydarzeniach w śląskich miastach i montując materiały promocyjne. Dodatkowo zajmuje się promowaniem działalności kilku firm z regionu w mediach społecznościowych. 

Stara stara się rozwijać swoją największą pasję, jaką są media. Fascynuje go postęp i szybki rozwój tej dziedziny. Realizował wiele projektów aktywizujących i kulturowych, w UŚ TV prowadził autorski program autorski program „Kociołek studencki”, w którym razem z kucharzami gotował proste i tanie dania na studencką kieszeń. Uczestniczył w wystawianiu sztuki dla dzieci „Święta TV” w 2011 roku oraz „Jesteś Mikołajem” w 2012 w ramach akcji „Miś pod szpitalną choinkę” zorganizowanej przez IFMSA przy Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Współorganizował również uczelniany cykl konkursów „Absolwent z pasją". Ma na swoim koncie zwycięstwo w prestiżowym konkursie stacji TVN we współpracy z Uniwersytetem Śląskim – "Poławiacze pereł", w którym wygrał staż w siedzibie TVN w Warszawie.

Poza światem mediów interesuje się piłką nożną, motoryzacją, polityką i gotowaniem.