Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Paweł Bajtlik

Paweł Bajtlik

Absolwent pedagogiki i animacji społeczno-kulturalnej na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie (Uniwersytet Śląski), ukończył studia w roku 2010, broniąc pracy, której tematyka oparta była o zagrożenia internetowe dla młodych ludzi. Studia zakończył zdobywając wyróżnienie "ABSOLWENT ROKU" przyznawane przez Rektora UŚ i głosujących w plebiscycie. Aktywista i społecznik, przez 13 lat aktywnie działał w Klubie Uczelnianym AZS UŚ w Cieszynie oraz zarządzie Organizacji Środowiskowej AZS Katowice.

Współorganizował około 30 imprez rangi Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych na UŚ w Cieszynie oraz około 100 innych imprez rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Każdego roku starał się aktywizować społeczność studentów w Cieszynie. W ciągu 10 lat swojej działalności otrzymał srebrną oraz złotą odznakę Akademickiego Związku Sportowego przyznawaną przez Zarząd Główny w Warszawie. Był trzykrotnie nominowany i raz nagrodzony wyróżnieniem: DZIAŁACZ ROKU w śląskim środowisku AZS. 

Przez 6 lat był członkiem zarządu organizacji środowiskowej AZS, która zarządza klubami na śląsku, a aktualnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej tej organizacji. Na czwartym roku studiów razem z grupą studentów i absolwentów założył Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu, które działa do dziś. Był jego prezesem oraz wiceprezesem. W ramach stowarzyszenia współorganizował  imprezy kulturalne i sportowe obejmujące zasięgiem społeczności lokalne i ogólnopolskie. Aktualnie jako ojciec i stabilny pracownik Bielskiej firmy stara się aktywnie uczestniczyć w życiu okolicznych miejscowości. W planach Pawła jest też kandydowanie do Rady Gminy, by jeszcze skuteczniej mógł się realizować jako społecznik i „przyjaciel społeczności lokalnej”.

Rozwija się również zawodowo. Po studiach pracował dla firmy eventowej BDB Impresariat Wydarzeń oraz dla urzędów miast i organizacji sportowych (m.in MOSIR ZabrzeMOSIR CieszynŚląski Związek Piłki Siatkowej etc.). Pracował również w firmie informatycznej, zajmując się m.in. identyfikacją wizualną stron internetowych oraz jako manager w hotelu w Bielsku-Białej, gdzie zdobywał doświadczenie w marketingu, sprzedaży i hotelarstwie. Obecnie pracuje na stanowisku Product Manager dla PRO Sp. z o.o. 

Jego hobby to sport – głównie siatkówka – oraz teatr, w którym realizował się w okresie nauki w liceum i podczas studiów. Obecnie jednak największą jego pasją jest pięcioletnia córeczka Wiktoria oraz dwuletni syn Maksymilian.