Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Łukasz Czernik

Łukasz Czernik
Kategoria:
Biznes

Prezes zarządu w firmie PROGET Sp. z o. o., absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz wydziału informatyki i zarządzania Politechniki Wrocławskiej z tytułem magister. Wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bielsku. Społecznik i biznesmen w jednej osobie.

 

Pierwsze kroki z elektroniką rozpoczął od ZX SPECTRUM pod koniec lat 80'. Od 11 lat związany jest z firmą Proget, która jako lider na polskim rynku zajmuje się dostarczaniem bezpiecznych rozwiązań mobilnych. W ciągu ostatnich trzech lat zwiększył obroty przedsiębiorstwa z 3 do ponad 12 mln, a firma już zaczęła zdobywać rynki zagraniczne. Wprowadzał na polski rynek markę BlackBerry, a obecnie ściśle współpracuje z marką Samsung, rozwijając bezpieczne oprogramowanie do zarzadzania telefonami w firmie.

 

Jest pasjonatem zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego, od 19 lat strażak ochotnik – jak sam mówi, właściwie wychował się na strażnicy i tam przyzwyczaił do pracy oraz narażania życia dla bezpieczeństwa innych, straż to jego druga pasja. Mimo wysokiej aktywności zawodowej i nie tylko, stara się być najlepszym tatą dla wspaniałej czwórki dzieci: Olivii, Filipa, Nikoli i Wojtusia.

 

Poza tym spełnia się także w roli Przewodniczącego Rady Osiedla Stare Bielsko, udzielając się społecznie i szukając korzystnych rozwiązań dla mieszkańców. Jest zakochany w Bielsku-Białej – jego marzeniem jest stworzenie z tego miasta małej doliny krzemowej wraz z uniwersytetem.