Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Beata Chawuła

Beata Chawuła

Radna rady powiatu Zawierciańskiego. Kandydatka na prezydenta miasta z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Ukończyła politologię oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Pochodzi z Zawiercia, od 15 lat pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, obecnie jest kierownikiem oddziału miejscowego. Przeszła szereg szkoleń oraz zdała egzamin Ministerstwa Skarbu Państwa dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od lat czynnie uczestniczy w życiu społecznym Zawiercia.

W roku 2014 kandydowała na stanowisko Prezydenta miasta Zawiercia i uzyskała 3065 głosów, zajmując trzecie miejsce w wynikach wyborów.

Jako zawierciańska radna aktywnie wspiera inicjatywy lokalne i sprzeciwia się niekorzystnym dla społeczności działaniom miejscowych instytucji. Interesują ją zwłaszcza problemy służby zdrowia i infrastruktury miejskiej. Brała udział w akcjach charytatywnych Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, zachęcając mieszkańców Zawiercia do pomocy. Prywatnie spełniona mama.