Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Martyna Klimaj

Martyna Klimaj
Kategoria:
Kultura

Instruktor, tancerka, choreograf. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Turystyka i Rekreacja. Ukończyła również Studium Choreografii Scenicznej z Tańca Nowoczesnego i Współczesnego w Krakowie, oraz studium instruktorskie w zakresie fitness oraz pływania i joggingu.

Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia zespołu tanecznego w Jaworznie. W wieku 12 lat trafiła do formacji Skandal w Sosnowcu, wraz z którą odnosiła liczne sukcesy w konkursach tanecznych, m. in.: Wicemistrzostwo Polski, I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Elite Beach Cup, IV Miejsce na Mistrzostwach Europy, udział w Finale Mistrzostw Świata – World Dance Orlando 2009.

      

Rozwijała umiejętności w licznych formacjach, głównie krakowskich, uczestniczyła w Konferencjach Tańca w Bytomiu. Jako instruktor tańca, gimnastyki i fitness pracuje od 18 roku życia. Pracowała jako trener gimnastyki artystycznej i mażoretek w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Obecnie prowadzi Akademię Tańca Elite, co pozwala jej łączyć pasję z pracą. Specjalizuje się w stylach: jazz, modern, contemporary, disco dance i cheerleders. Uczestniczki zajęć z Martyną odnoszą duże sukcesy w konkursach ogólnopolskich.