Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Marta Czuba

Marta Czuba
Kategoria:
Kultura

25-letnia wokalistka i piosenkarka, nagrała dwa autorskie single. Wykształcenie wyższe zdobyła na Politechnice Śląskiej, jest magistrem pedagogiki. Uzyskała też dyplom Prywatnej Szkoły Muzycznej Veno’s Studio w Zabrzu na wydziale wokalistyki.

Pochodzi z Gliwic, od dziecka wykazywała zainteresowanie muzyką. Jako 12-latka dostała się do Państwowej Szkoły muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Uczyła się gry na wiolonczeli, flecie poprzecznym, grywa również na gitarze basowej.

Występowała między innymi na sylwestrowym koncercie 2017 w Gliwicach i BeerFest w Chorzowie. Razem z uczestnikami 6 krajów Unii Europejskiej brała udział w tygodniu szkoleniowym w ramach międzynarodowego projektu ArtENprise, wspierającego rozwój młodych artystów. Nagrała kilka coverów, które zdobyły popularność w sieci i stworzyła dwa teledyski do swoich singli, które można obejrzeć na jej kanale Youtube.

Najchętniej tworzy muzykę z pogranicza pop-electro, ale odnajduje się również w innych gatunkach. Inspiruje ją muzyka filmowa, a zwłaszcza jej ulubiony z ulubionych kompozytor – Hans Zimmer.