Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Andrzej Rybarski

Andrzej Rybarski
Kategoria:
Sport

Urodzony w Żywcu polski trener piłkarski, dyrektor Towarzystwa Sportowego Podbeskidzie. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Karierę trenerską rozpoczął od pracy w młodzieżowym zespole ŻAPN Żywiec, po czym pełnił funkcję asystenta w klubach Polonia BytomCracovia oraz Górnik Łęczna.

W klubie z Lubelszczyzny pracował jako asystent od 1 lipca 2014 roku, w roku 2016 został awansowany na stanowisko pierwszego trenera po rezygnacji Jurija Szatałowa. Pracując jako trener Górniku Łęczna, wykazał się innowacyjnym podejściem i analizą parametrów kreślających zawodników i sytuacje na boisku. 

Po odejściu z klubu, w lipcu 2017 roku otrzymał propozycję objęcia funkcji dyrektora TSP, którą przyjął. Zajmuje się pozyskiwaniem nowych zawodników, negocjacją kontraktów, tworzeniem zespołu do rozgrywek oraz nawiązywaniem współpracy w zakresie rozgrywek z innymi klubami.

Posiada licencje tenerskie UEFA A i UEFA PRO. Odbył praktyki trenerskie w klubach: VfL Wolfsburg, MŠK Žilina, AS Roma, Kapfenberger SV.