Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Kamil Łabanowicz

Kamil Łabanowicz
Kategoria:
Biznes

Polski stylista i projektant samochodów, pracuje w koncernie Audi. Skończył architekturę na Politechnice Śląskiej oraz podyplomowo mediolańską szkołę Scuola Politecnica di Design. W trakcie nauki w Mediolanie trafił na staż w AudiDesign.

Urodzony w 1981 roku w Tychach, w trakcie studiów architektonicznych już uczestniczył w międzynarodowych konkursach na projekty samochodów. W niektórych uzyskał wyróżnienia: Stile Italiano giovani 2004, New Face of Kia 2005, w 2006 roku Micra – awangardowe odmiany następnej generacji. Na stażu w niemieckim koncernie Audi stworzył projekt Audi R8 TDI, którego premiera odbyła się w roku 2008 na targach w Detroit. Ten wysiłek zaowocował propozycją stałej posady jednego z projektantów karoserii. Od tej pory Kamil pracuje przy tworzeniu najnowocześniejszych modeli samochodów. 

Jako Leading Designer opracował projekty modeli aut Audi e-Tron i najnowszego SUVa Audi e-Tron Quattro, który właśnie czeka na swoją premierę. Współpracował przy projektowaniu Audi A3 w wersji S-line, Audi S3 (2011) oraz Audi S8 (2012). W swojej pracy uwzględnia nowoczesne metody automatyzacji, elektryfikacji i sztucznej inteligencji, które mają wpływ na wygląd auta.

Jego głównym zajęciem jest projektowanie samochodów, ale wciąż zajmuje się w mniejszym stopniu architekturą – współtworzył projekt domków „EDOMI” o nowoczesnym designie, który otrzymał we Włoszech brązową statuetkę w konkursie A'Design Award. Pierwszy taki domek już powstał w Tychach.