Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Tomasz Wawak

Tomasz Wawak

Dziennikarz, działacz społeczny i ekologiczny, najmłodszy w Bielsku-Białej przewodniczący rady osiedla. Absolwent politologii oraz filozofii na Uniwersytecie Śląskim, doktorant nauk o polityce na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu  Śląskiego. 

Pracował w Kronice Beskidzkiej, był redaktorem naczelnym portalu kulturalnego BB365.info, obecnie specjalista ds. promocji w Rekord SI i redaktor gazety Kurier.BB. Jako przewodniczący Rady Osiedla Biała Krakowska jest współorganizatorem wydarzeń integracyjnych dla mieszkanców i wykładów. Inicjator i redaktor gazety osiedlowej "W Białej Krakowskiej".

Członek zarządu Stowarzyszenia "Niezależni.BB". Nominowany do nagrody Samorządowiec Podbeskidzia za "przygotowanie i promocję pakietu propozycji zwiększających wpływ radnych osiedlowych na działalność samorządu Bielska-Białej w poszczególnych dzielnicach". Brał czynny udział w pracach Koalicji Antysmogowej w Bielsku-Białej. 

Oprócz samorządu i dziennikarstwa interesuje się Public relations – absolwent studiów podyplomowych "PR – nowoczesna komunikacja w praktyce". Lubi podróże rowerem po Europie i muzykę bluesową.