Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Marcin Koczot

Marcin Koczot
Kategoria:
Kultura

Wokalista rockowy, śpiewa i koncertuje w zespole Patrycji Markowskiej od 2003 r., wykonując z nią podczas występów również utwory w duecie.

Urodził się w Pyskowicach, a jego rodzinne miasta to Gliwice i Rusiec. Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej uzyskał dyplom magistra inżyniera o specjalizacji edukacja techniczno-informatyczna.

Pierwsze kroki na scenach stawiał w rodzinnym mieście – Gliwicach, jako wokalista zespołu „Stone” (późniejsza nazwa „Kamień”) w okresie 1993-1998r. Koncertował wówczas głównie na południu kraju, gdzie z powodzeniem uczestniczył w wielu przeglądach zespołów rockowych. Śpiewał także w zespołach Spotlight i Chemia.

Ma na swoim koncie udział w kilku telewizyjnych konkursach wokalnych. Jest zwycięzcą drugiej edycji programu TVN „Zostań gwiazdą”, w finale śpiewał utwór zespołu Pearl Jam – „Alive”. Wziął udział w III edycji programu Idol, w którym dostał się do etapu klubowego, będąc tym samym jednym z 35 pozostałych wokalistów. Brał również udział w 2011 roku w konkursie „TVP2 The Voice of Poland”.

Współpracował i współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny m.in. z Kasią Kowalską, Magdą Femme, Sebastianem Piekarkiem i Zbyszkiem Krebsem. Razem z zespołem Spotlight wziął udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2003, wykonując w duecie z Magdą Femme utwór "I believe in you".
Obecnie wciąż koncertuje i udziela się na płytach innych artystów.