Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Maria Zawada

Maria Zawada

Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej – kierunek stosunki międzynarodowe (licencjat) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – kierunek politologia (magister). Obecnie doktorantka na kierunku nauki o polityce na Uniwersytecie Opolskim.

Zawodowo prezes zarządu i dyrektor ds. sprzedaży firmy Multi-Net Infrastruktura Sp. z o.o., start up'u związanego z ARR S.A. w Bielsku-Białej. Firmą zarządza zdalnie, ponieważ obecnie przebywa na urlopie wychowawczym – jednak bynajmniej nie zamknęła się w domu. Pojawienie się na świecie córki dodało jej pary do działania. Wraz z Małgorzatą Stasiaczek założyła Bielskiego Dzidziusia – inicjatywę lokalną, która ma pomóc młodym rodzicom w odnalezieniu się w trudnej sztuce wychowywania dziecka. Grupa na FB „Bielski Dzidziuś – Spotkania Mam” zgromadziła już ponad 800 członków. Bielski Dzidziuś organizuje spotkania z ekspertami przy kawie i dobrym ciastku oraz coś tylko dla mam. Obecnie założycielki są też na etapie zakładania stowarzyszenia, by móc pozyskać środki na organizowanie darmowych warsztatów dla rodziców. Jednym z najważniejszych wydarzeń zorganizowanych przez Bielskiego Dzidziusia były I Bielskie Targi Rodzica (https://beskidzkamama.pl/wydarzenie/2919/I-Bielskie-Targi-Rodzica-za-nami-).

Założyła grupę na FB – „Bielsko-Biała karmi piersią”. Czynnie wspiera młode mamy w karmieniu naturalnym i kieruje w razie problemów do lokalnych specjalistów. Organizowała m.in. warsztaty z blogerką Hafiją (grudzień 2017), planuje też kolejne – we wrześniu tego roku. Do Bielska-Białej zaprosiła również dietetyk Małgosię Jackowską (https://beskidzkamama.pl/wydarzenie/2779/) i Agnieszkę Piotrowską – DobraNockę.

Każdy pozytywny odzew od rodziców jest dla niej bardzo ważny – sama szuka "złotego środka" w wychowywaniu córeczki, Michaliny.

Mimo ogromu zajęć ma również hobby – śpiew i zgłębianie zagadnień psychologicznych.