Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Bożena Społowicz

Bożena Społowicz
Kategoria:
Biznes

Kosmetolog, bizneswoman i kobieta, która wyprzedza swoje czasy. Prekursorka skin coachingu i autorka licznych publikacji na temat świadomej pielęgnacji.

Od prawie dwudziestu lat prowadzi z powodzeniem własny gabinet SPA. Praca jest jej pasją, a zgłębianie wiedzy z zakresu kosmetologii doprowadziło ją do nowego spojrzenia na pielęgnację skóry, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek usług kosmetycznych rewolucyjnego programu skin coachingu. Ta innowacyjna metoda polega na prowadzeniu klienta w codziennej pielęgnacji skóry ze szczególnym uwzględnieniem higienicznego trybu życia, znaczenia diety w kondycji skóry i świadomego wybierania produktów.

Obecnie, jako pierwsza i jedyna w Polsce skin coach propaguje wśród kobiet zdrowy styl życia i naturalną pielęgnację skóry twarzy i ciała. Jako ambasadorka ideii "Smile is the best makeup" promuje pozytywny stosunek do własnego ciała. Na co dzień wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności edukując klientki podczas indywidualnych spotkań skin coachingu w siedzibie w Krakowie oraz w założonym przez nią Golden SPA w Bielsku-Białej.

Bożena swoim bogatym doświadczeniem zawodowym dzieli się z czytelniczkami na bijącym rekordy popularności blogu skincoach.pl. Jest autorką wydanej w 2016 roku książki "Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry”, która odbiła się szerokim echem wśród influencerek urodowych. Teksty jej autorstwa można przeczytać w najpopularniejszych polskich magazynach kobiecych, jak Wysokie Obcasy, Elle, Sens, Women's Health, In Style czy LNE.