Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Aleksandra Jabłońska-Błokowska

Aleksandra Jabłońska-Błokowska
Kategoria:
Kultura

Pedagog, aktywistka, miłośniczka muzyki. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Edukacji Muzycznej (oddział w Cieszynie). Z wyróżnieniem ukończyła te studia w roku 2009. Ponadto w 2012 roku ukończyła Podyplomowe Studium Chormistrzowskie na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w 2017 roku Podyplomowe Studia Zarzadządzania Oświatą na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie jest na 4 roku Psychologii, specjalizacja psychologia kliniczna w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Aleksandra uczy przedmiotu muzyka oraz wiedza o kulturze w Zespole Szkół Prywatnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej, dzień w dzień szczepiąc w młodym pokoleniu zapał do muzyki. Jest pomysłodawczynią oraz realizatorem 4 teledysków z udziałem uczniów (ostatni teledysk z Męskiego Grania pt. „Nieboskłon” napotkał się z przychylnością samych organizatorów Męskiego Grania i tym samym uczniowie biorący udzial w teledysku mieli możliwość obejrzenia Festiwalu za darmo).

Poza tym Aleksandra jest organizatorem wielu akcji Flash Moob jak i współorganizatorem wielu koncertow charytatywnych. Trzy projekty z cyklu „Seniorzy w akcji - Muzykanci na tropach Jana Kiepury” są również jej dorobkiem artystycznym (wystąpiła tam w roli dyrygenta oraz kierownika artystycznego). W roku 2009-2017 prowadziła zespół I to się ceni oraz Wokalny Zespół „Kiepury” którego była założycielem, odnosząc przy tym liczne sukcesy. Obecnie jest również pracownikiem Ogniska Pracy Pozaszkolnej prowadząc zespoły „Granda” oraz „A’varia”.

Od roku 2011 jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prowadząc zajęcia z emisji głosu, metodyki nauczania edukacji muzycznej oraz animacji w edukacji wczesnoszkolnej.

Poza tymi wszystkimi osiągnięciami Aleksandra jest osobą miłą, pełną energii, która zaraża pasją do muzyki osoby w rożnym wieku. W każdym dostrzega potencjał i możliwość rozwoju a praca, o której sama mówi, że jest przyjemnością, staje się przyjemnością nie tylko dla niej, ale również dla każdego, kto ma z nią styczność.