Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Elżbieta Górecka

Elżbieta Górecka
Kategoria:
Biznes

Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu firmy. 

Od 2010 roku razem ze swoją wspólniczką prowadzi firmę AV Sp. z o.o., która pomaga przedsiębiorcom w efektywnym prowadzeniu biznesu. Spółka wspiera firmy w takich dziedzinach, jak: działalność rozliczeniowo-księgowa, pozyskanie środków unijnych i publicznych na rozpoczęcie i finansowanie działalności gospodarczej, szkolenia BHP, doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych (RODO).

Do tej pory udało się firmie przeszkolić i dofinansować na start około 200 firm, w tym firm zakładanych przez osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Oprócz usług finansowych, celem optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu, właściwielki prowadzą również agencję pracy, skupiając się na rekrutacji pracowników, ale też na doradztwie w zakresie zmniejszenia kosztów zatrudnienia poprzez dostępne źródła finansowe. Skutecznie doradzają, w jakiej formie prawnej i podatkowej powinni działać przedsiębiorcy, pomagamy im w przekształceniach z firm jednoosobowych na spółki kapitałowe, a organizacjom pozarządowym, które stanowią spory odsetek naszych klientów w rozliczaniu ich dotacji i prawidłowym ujęciu księgowym tych operacji.  

Głównym celem działalności Elżbiety i jej wspólniczki jest pomoc klientom w najbardziej nurtujących problemach, jakimi zazwyczaj są wysokie koszty prowadzenia ich firm oraz ciągłe zmiany przepisów prawno-podatkowych. Rok 2018 to znaczące zmiany w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych, dlatego firma nawiązała współpracę ze specjalistą w tym zakresie. Prowadzone są akcje edukacyjne, dzięki którym być może uda się uchronić firmy przed wysokimi karami związanymi z niezastosowaniem do nowych przepisów.