Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Piotr Moliński

Piotr Moliński
Kategoria:
Biznes

Inżynier, architekt krajobrazu, ekspert na forum. Miłośnik ogrodów, właściciel firmy Ogrody Petrusa zajmującej się projektowaniem, wykonywaniem oraz pielęgnacją ogrodów. Absolwent Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Studia i pracę inżynierską ukończył z wyróżnieniem.

Mówi o sobie: „Roślinami i ogrodnictwem interesuje się od najmłodszych lat. Mój pradziadek i dziadek zajmowali się roślinami i rolnictwem, dlatego i w moich żyłach płynie miłość do roślin. Ogrodnictwo to moja pasja i sposób na życie. Nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania kwiatów. Na własnej działce uprawiam bardzo wiele roślin ogrodowych- drzewa, krzewy iglaste i liściaste, byliny, rośliny jednoroczne i trawy ozdobne.

Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Studia ukończyłem z wyróżnieniem. Zajęcia na uczelni w Tyszkiewiczu pogłębiły moją wiedzę i otwarły umył na nowe możliwości w dziedzinie projektowania krajobrazu.

Jestem autorem wielu tekstów o tematyce ogrodniczej oraz projektuje i wykonuje ogrody.

Bliskie są mi słowa Russell’a Page’a: Ogród naprawdę żyje tylko wtedy, gdy jest wyrazem wiary, odzwierciedleniem nadziei i pasji. (…) A pierwszym celem przy jego tworzeniu jest pozostawienie danego miejsca piękniejszym, niż je zastałem.

Prowadzi stronę internetową o uprawie traw ozdobnych. Od kilku lat współpracuje z Poradnikiem Ogrodniczym jako ekspert. Ogrodnictwem i uprawą roślin interesuje się od 18 lat. Trawy ozdobne to jego pasja. Posiada u siebie dużą kolekcję wielu traw ozdobnych, którą systematycznie powiększa.

Autor licznych tekstów w dziedzinie architektury krajobrazu i pielęgnacji roślin ogrodowych. Twórca wielu opisów roślin i chorób roślin na stronach internetowych i gazetach. Fotografuje rośliny i ogrody. Ogrodnictwo to jego pasja i powołanie a motto życiowe brzmi: Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.