Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Daniel Kawka

Daniel Kawka

Społecznik, absolwent Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej na kierunku fizjoterapii (2007), międzynarodowy terapeuta OM Cyriax i NDT Bobath, dyplomowany terapeuta PNF (Proprioceptywna Nerwowo-Mięśniowa Facilitacja). Właściciel gabinetu fizjoterapii.

Nominowany przez redakcję Dziennika Zachodniego do tytułu Człowieka Roku 2016 i Osobowości Roku 2017 w Bielsku-Białej. Od sześciu lat prowadzi darmowe warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Jego zainteresowania zawodowe związane są z zapobieganiem negatywnym konsekwencjom siedzącego trybu życia, co przekłada się na obniżenie kosztów leczenia i skrócenie kolejek na fizjoterapią. Fundator oraz prezes Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych Kuloodporni. W 2017 roku drużyna Kuloodpornych Bielsko-Biała, w zaledwie trzy lata od powstania, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce nożnej osób po amputacjach. Aż pięciu wychowanków bielskiej drużyny powoływanych jest regularnie do Reprezentacji Polski, z którą w 2017 roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji. Fundacja Kuloodporni wystawiła w 2018 roku drużynę w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dzieci z domów dziecka. Prowadzą również – jedyne na południu kraju – treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. 

Zabiega o równy dostęp do sportu bez względu na stan zdrowia i statut społeczny. Wolny czas spędza na szlakach górskich z żoną i dziećmi. Regularnie odwiedza uczelnie, szkoły i przedszkola, gdzie opowiada o społecznej odpowiedzialności biznesu.