Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Piotr Masłowski

Piotr Masłowski

Politolog, samorządowiec, od 2014 roku Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika. Przewodniczący Forum Obywateli Rybnika. Pełnił funkcję dyrektora zarządzającego a następnie prezesa Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim o specjalizacji samorządowej oraz specjalizacji do spraw zarządzania zasobami ludzkimi.

W czasie studiów i bezpośrednio po ich ukończeniu związany z samorządem lokalnym: jako członek komisji budżetowej w Rydułtowach, pracownik Urzędu Miasta Radlina i Starostwa Powiatowego w Rybniku. Wtedy także zaangażowął się w działalność organizacji pozarządowych, rozwijając swoją wiedzę w tematyce pozyskiwania środków finansowych na działalność, oraz innowacji społecznych. Zaangażowany w opracowywanie projektu rewitalizacji ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich. Inicjował wdrożenie w Rybniku projektu Karty Dużej Rodziny. Uczestniczył we wprowadzaniu pierwszych budżetów partycypacyjnych.

Był redaktorem „Poradnika modelowej współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych” (Warszawa 2011). W całym kraju jest znany jako ekspert w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i funkcjonowania organizacji pozarządowych, każdego roku prowadzi wiele szkoleń i wykładów dla słuchaczy z całej Polski. Był członkiem Zespołu ds Rozwiązań w Zakresie Finansowania Działalności Społecznej i Obywatelskiej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureat konkursu Eurolider 2013, nagradzającego osoby wykorzystujące Fundusze Europejskie na rzecz lokalnego i regionalnego rozwoju i dla wspierania lokalnych społeczności.

Prywatnie miłośnik beletrystyki, pasjonat piłki nożnej i kibic. Interesuje się ekonomią, a w wolnych chwilach aktywnie spędza czas, zwłaszcza biegając.