Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Daniel Kaczmarczyk

Daniel Kaczmarczyk
Uczelnia:
Akademia WSB
Kategoria:
Kultura

Muzyk, kompozytor i biznesmen. Dyrektor sprzedaży i rozwoju w frmie Senetic. Tworzy muzykę z gatunku rap pod pseudonimem artystycznym DKA. Absolwent Iowa State University w USA, w 2012 ukończył również studia podyplomowe z zarządzania sprzedażą oraz z marketingu internetowego na Akademii WSB. W 2017 roku ukończył natomiast Executive MBA w Akademii WSB (we współpracy z The Open University of Switzerland).

Pochodzi z Leszczyn, jako DKA zaczął nagrywać już w szkole podstawowej. Zdobywał wykształcenie muzyczne w szkole muzycznej I stopnia i przez rok w szkole II stopnia, jego głównym instrumentem był klarnet i fortepian. Jego pierwszą płyta „Debiut” została wydana w 2003 roku w wytwórni S.P. Records. Od tego czasu wydał jeszcze sześć albumów: „Król aniołów”, „Stawiam sobie pomnik”, „Nowy sen”, „Mój Dzień”, „Klimaty" i „Dekada”

Jako dyrektor Sentic pomaga firmom podejmować ważne decyzje dotyczące wdrożenia usług cloud. Wcześniej zajmował się poradnictwem w zakresie wdrażania systemu Comarch ERP Optima. Stale poświęca wiele czasu na poznawanie nowych tajników marketingu internetowego. Prowadzi bloga na temat sprzedaży, e-marketingu i IT.

Stypendium, które umożliwiło mu studia na Uniwersytecie Stanowym Iowa, otrzymał dzięki osiągnięciom sportowym, a dokładnie wysokim wynikom w skoku w dal. W USA spędził 7 lat, co jak mówi, nauczyło go samodzielności, wytrwałości i szerokiego spojrzenia na otaczający nas świat.

Zawsze stara się dążyć do spełniania swoich marzeń i być najlepszym w tym, co robi.