Prezentacja kandydata

Plebiscyt Absolwent XXI wieku

Małgorzata Zarębska

Małgorzata Zarębska

Wykładowca, radna Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, działaczka społeczna. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2001 rok). Pięć lat później obroniła dysertację doktorską pt. „Demokracja, kapitalizm, nauka społeczna Kościoła Katolickiego w myśli politycznej Michalela Novaka”.

Doktor nauk humanistycznych, prezes Stowarzyszenia Niezależni.BB, właściciel agencji public relations Force PR. Wieloletni wykładowca na takich uczelniach jak Uniwersytet Śląski w Katowicach (2001-05), Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (2006-12), a obecnie kierownik katedry komunikacji społecznej i PR w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, z którą współpracuje od 2005 roku.

Od 2014 roku radna Rady Miejskiej Bielska-Białej. Jest jedną z najaktywniejszych radnych tej kadencji, złożyła sześćdziesiąt pięć interpelacji, wielokrotnie upominała się o interes miasta i regionu Podbeskidzia. Jedna z inicjatorek powstania Koalicji Antysmogowej w Bielsku-Białej. Prywatnie miłośniczka biegania i jazdy na motorze. Interesuje się public relations, w tym public relations w administracji publicznej i marketingiem terytorialnym. Z tym też związana jest jej działalność szkoleniowa i usługowa. Mężatka, mama trójki wspaniałych dzieci.