Twoje wsparcie w rekrutacji

Historia

Student pracuje

Pozytywne zaskoczenie

Niestety większość młodych ludzi kojarzy pracę na studiach z przykrym obowiązkiem, ale moim zdaniem to przede wszystkim szansa na nawiązanie kontaktów. Poza tym to również zdobycie doświadczenia, które jest bezcenne, a przy okazji można podreperować budżet. Zamiast marnować czas na przeglądanie portali społecznościowych lub odsypianie po imprezie, lepiej wykorzystaj go w 100% i zainwestuj w swoją przyszłość.

 

Jako świeżo upieczona maturzystka byłam przekonana, że czas studiów upłynie mi na rozrywkach, odpoczynku i relaksie ze znajomymi. Od innych słyszałam opowieści, że na uczelni spędza się całe dnie, od rana do wieczora. A egzaminy na wysokim poziomie pisze się przynajmniej dwa razy do roku. Na szczęście rzeczywistość okazała się inna. Bardzo łatwo wygenerować sporo wolnego czasu, cieszyłam się tym ogromnie. Jednak dość szybko mi się to po prostu znudziło i wolałam spożytkować swój czas i energię. Poza tym mogłam zdobyć własne pieniądze.

 

Ponieważ podjęłam studia w dużym mieście to nie miałam większych problemów ze znalezieniem pracy. Znajduje się tutaj duży rynek z mnóstwem kawiarni i punktów gastronomicznych, a turyści przyjeżdżają i dopisują przez cały rok. Idealnym rozwiązaniem dla mnie była praca jako barista. Ponieważ bardzo lubię aromat kawy oraz kontakt z ludźmi. Bardzo miło wspominam pracę w zgranej grupie, świetnie się dogadywaliśmy i wzajemnie uzupełnialiśmy. W większości to studenci stanowili grupę pracowników i dlatego bez problemu się dogadywaliśmy. Niektóre znajomości utrzymujemy do dzisiaj mimo, że minęło już trochę czasu od zakończenia studiów.

 

Miło wspominam także mojego pracodawcę. W ramach pracy miałam zapewnioną kawę do woli oraz ciepły posiłek, a dla studenta to bardzo dużo. Oprócz podstawowej wypłaty mogłam liczyć na napiwki. Oprócz tego zdobyłam doświadczenie w obsłudze klienta i sprzedaży. Skorzystałam również i odbyłam szkolenie rysowania na kawie, super sprawa polecam wszystkim.

 

Jeśli chodzi o kwestię jak pogodzić pracę ze studiami to bardzo łatwe, wystarczy dobra organizacja. Czas w drodze do pracy oraz powrót wykorzystaj na naukę. Przygotowując się do kolokwium lub egzaminu warto zrobić to raz i porządnie, żeby nie tracić potem czasu na poprawki. Dobrze jest też ustalić, które zajęcia są priorytetowe, a które można od czasu do czasu opuścić. Jeśli masz okienka pomiędzy zajęciami, można również poświęcić ten czas na naukę. Z pewnością nie będziesz żałować gdy po paru latach zdobędziesz jednocześnie tytuł oraz doświadczenie w pracy.

Autor:
Domi

Uczelnia:
Uniwersytet Ekonomiczny

Dodano:
10.05.2019

Komentarze

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.