Najwięksi pracodawcy na Lubelszczyźnie

Praca Emperia Holding S.A. - spółka aktywnie wpływająca na rozwój handlu w Polsce

9 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

5 komentarzy
Praca Emperia Holding S.A. - spółka aktywnie wpływająca na rozwój handlu w Polsce
Emperia Holding S.A. jest spółką przewodzącą grupie kapitałowej zrzeszającej trzy dynamicznie rozwijające się podmioty działające w różnych sektorach rynku. Przede wszystkim przedsiębiorstwo przewodzi jednej z największych sieci sklepów Stokrotka. W skład grupy wchodzą także dwa przedsiębiorstwa reprezentujące branżę nieruchomości oraz IT.

Spółka powstała w latach 90-tych minionego stulecia i urosła do rozmiarów małego imperium prężnie funkcjonującego na polskim rynku. Grupa rozrosła się do imponujących rozmiarów i dziś zatrudnia przeszło 9,5 tys. osób. Firma tym samym stała się interesująca dla potencjalnych pracowników. Warto zapoznać się z zakresem jej działalności oraz obszarami działań spółek zależnych.

Historia firmy Emperia Holding S.A.

Dziś spółka Emperia Holding S.A. przewodzi grupie kapitałowej, ale swoje początki ma w jednoosobowej działalności gospodarczej. W czerwcu 1990 roku Artur Kawa założył małą firmę zajmującą się dystrybucją artykułów spożywczych. Jeszcze przed końcem roku firma została przekształcona w spółkę cywilną Eldorado.

Przedsiębiorstwo zajmowało się nadal dystrybucją art. spożywczych. W 1996 roku powstał pierwszy sklep Eden, czyli późniejsza Stokrotka. Nowe milenium przyniosło debiut na rynku spółki Elpro Sp. z o.o. działającej na rynku nieruchomości, a w 2002 roku na rynku pojawiła się firma informatyczna Infinite Sp. z o.o.

Rok 2002 był także momentem debiutu przedsiębiorstwa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2006 roku doszło do konsolidacji ze spółką BOS S.A. Owocem przemian było powstanie spółki Emperia Holding S.A. oraz całej grupy kapitałowej. Kolejne lata przyniosły liczne inwestycje w rozwój. W 2018 roku przedsiębiorstwo weszło w skład Maxima Grupė.

Źródło obrazka: maximagrupe.eu

Działalność firmy Emperia Holding S.A.

Przedsiębiorstwo mające swoje korzenie w 1990 roku jest obecnie spółką nadrzędną Grupy Emperia. Firma zarządza trzema głównymi spółkami, które działają w różnych sektorach rynku, choć częściowo wspierają się swoimi usługami. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z podmiotów tej grupy kapitałowej.

Stokrotka Sp. z o.o. - spółka prowadząca jedną z największych sieci sklepów detalicznych w Polsce. Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi ponad 600 obiektów handlowych oraz od 2020 roku prowadzi sprzedaż internetową w formule Click&Collect za pośrednictwem strony www.sklep.stokrotka.pl

Szukasz pracy?

Projektant Konstrukcji Budowlanych

SMART-HR

 • Mińsk Mazowiecki
Dodana

Kierowca kat. B Kraków od zaraz

INNOVATIVE TRANSPORTS CARS sp. z o.o.

 • Kraków
 • 4 242-9 081 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Dodana

Elektromechanik

SMART-HR

 • Lubliniec
Dodana

Początki firmy sięgają 1994 roku, gdy w Lublinie powstała firma Eden. Dwa lata później przedsiębiorstwo otworzyło swój pierwszy sklep, a w 2000 roku zmieniło nazwę na Stokrotka. Firma czekała do 2014 roku z wprowadzeniem oferty współpracy w modelu franczyzowym. Ten ruch przyniósł szybko owoce i sieć bardzo dynamicznie się rozrosła. Szczegółowe informacje na temat działalności sieci Stokrotka znajdziecie pod adresem www.stokrotka.pl

Elpro Development S.A. - spółka nieruchomościowa skupiająca swoje działania na pozyskiwaniu i zarządzaniu nieruchomościami oraz działaniach deweloperskich. Firma koncentruje się przede wszystkim na obiektach w formie pawilonów, mini galerii oraz parków handlowych.

Głównym celem przedsiębiorstwa jest wsparcie sieci Stokrotka. Obecnie spółka zarządza ponad setką własnych obiektów handlowych. Szczegóły działalności firmy znajdziecie pod adresem www.elprodevelopment.pl

Infinite sp. z o.o. - spółka dostarczająca rozwiązania informatyczne dla klientów biznesowych. Przedsiębiorstwo powstało w latach 2002-2003 i w tym czasie wydało na rynek narzędzie eProducent znane obecnie, jako EDInet. Kolejne lata przyniosły ekspansję działań na kraje europejskie. Firma zatrudnia przeszło 200 specjalistów i ma na swoim koncie ponad 3500 projektów dla klientów z całej Europy.

Spółka Infinite sp. z o.o. może się pochwalić licznymi nagrodami branżowymi.

Firma zdobyła między innymi takie wyróżnienia, jak:

 • Gazele Biznesu;
 • Lubelski Orzeł Biznesu;
 • Tytuł Solidnej Firmy;
 • Quality International;
 • Srebrna Perła Rynku FMCG;
 • Diamenty Forbes'a.

Szczegóły oferty firmy znajdziecie pod adresem www.infinite.pl.

Praca w firmie Emperia Holding S.A.

Spółka Emperia Holding S.A. zarządza trzema podmiotami działającymi w różnych branżach. To daje dość szerokie możliwości pracy, choć nie da się ukryć, że trzonem działalności pozostają sklepy Stokrotka i to w nich najwięcej osób ma szansę rozpocząć karierę.

Kandydaci mają możliwość podjęcia zatrudnienia w centrali firmy, na magazynach lub w sklepach sieci Stokrotka. To daje sporą różnorodność stanowisk. Przedsiębiorstwo nie publikuje na swojej stronie aktualnych ofert pracy, ale umożliwia spontaniczną aplikację:

Zainteresowani podjęciem pracy w tej spółce oraz w innych należących do Grupy Emperia mogą szukać ofert w portalach z ogłoszeniami o pracę jak np. Aplikuj.pl.

W przypadku centrali sieci Stokrotka w Lublinie funkcjonują takie działy, jak:

 • Dział Zakupu;
 • Dział Logistyki;
 • Dział Operacyjny;
 • Dział Sprzedaży i Marketingu;
 • Dział Finansowy;
 • Dział Personalny;
 • Dział Franczyzy i Marketów.

Spółka Infinite sp. z o.o. poszukuje głównie developerów oraz programistów do pracy zdalnej, oraz na miejscu w siedzibie firmy. W tym wypadku przedsiębiorstwo publikuje aktualne oferty pracy na swojej stronie https://infinite.pl/kariera/

Jak widać Emperia Holding S.A. jest pracodawcą oferującym szeroki zakres stanowisk. To sprawia, że firmą interesuje się wielu potencjalnych pracowników.

Opinie o pracy w Emperia Holding S.A.

Kandydaci do pracy bardzo często chcą sprawdzić potencjalnego pracodawcę. Najczęściej robi się to za pośrednictwem portali zbierających opinie byłych i obecnych pracowników. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie wpisy często są wylewaniem żalów, więc należy do nich podchodzić z dozą dystansu.

Mimo to często z powtarzanych opinii da się wyciągnąć pewne wnioski. W przypadku spółek zależnych od Emperia Holding S.A. głównie pojawiają się wpisy dotyczące sieci sklepów Stokrotka. Można z nich wyciągnąć wniosek, że wynagrodzenia nie należą do atrakcyjnych, a praca ma wszystkie cechy charakterystyczne dla branży handlu art. spożywczymi.

Źródło: absolvent.pl

W przypadku pozostałych spółek ciężko znaleźć nowe wpisy. Ze starszych opinii można się dowiedzieć, że praca dla Infinite sp. z o.o. jest dobrą opcją na początek kariery. Firma pozwala zdobyć doświadczenie, które zaprocentuje w dalszym rozwoju zawodowym.

Kontakt z firmą Emperia Holding S.A.

Osoby zainteresowane pracą w spółkach należących do Grupy Emperia mogą się posiłkować podanymi powyżej linkami do ofert pracy. W przypadku innych kwestii można korzystać z tradycyjnych form kontaktu. Wystarczy wykorzystać poniższe dane kontaktowe:

Emperia Holding S.A. z siedzibą w Warszawie

Biuro Spółki w Lublinie

ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin

tel. (81) 745 17 78

faks: (81) 746 32 89, (81) 746 09 38

e-mail: emperia@emperia.pl

Stokrotka Sp. z o.o.

ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin

Telefon i mail - Recepcja:

tel: 81 746 07 25

e-mail: recepcja@stokrotka.pl

Infinite sp. z o.o.

ul. Projektowa 1,

20-209 Lublin

tel: 81 745 17 50

e-mail: info@infinite.pl

Elpro Development Sp. z o.o.

Biuro Spółki w Lublinie

ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin

tel. +48 81 745 17 78

fax +48 81 746 32 89

e-mail: biuro@elprodevelopment.pl

Firmę Stokrotka Sp. z o.o. można także śledzić na social mediach. Przedsiębiorstwo prowadzi oficjalne profile na:

https://www.facebook.com/sklepy.stokrotka/
https://www.instagram.com/sklepy.stokrotka/

Emperia Holding S.A. działa w różnych sektorach, ze szczególnym naciskiem na handel artykułami spożywczymi. Spółki podległe oferują możliwość różnego prowadzenia kariery. Wiele wskazuje jednak na to, że są one przede wszystkim dobrym przystankiem na drodze kariery, aniżeli miejscem, z którym można się związać na dłuższy czas.

Podsumowanie:
 • Emperia Holding S.A. ma swoje korzenie w jednoosobowej działalności gospodarczej założonej w 1990 roku przez Artura Kawę, która rozwinęła się w grupę kapitałową z kilkoma spółkami.
 • Zarządzane przez Emperia Holding S.A. spółki to m.in. Stokrotka - jedna z największych sieci sklepów detalicznych w Polsce, Elpro Development - spółka nieruchomościowa zajmująca się pozyskiwaniem i zarządzaniem nieruchomościami, oraz Infinite - firma informatyczna dostarczająca rozwiązania dla klientów biznesowych.
 • Firma oferuje szeroki zakres stanowisk w różnych branżach, najwięcej możliwości pracy jest w sklepach sieci Stokrotka, ale Emperia Holding S.A. również poszukuje programistów czy developerów do pracy w spółce Infinite.
 • Opinie pracowników o Emperia Holding S.A. są zróżnicowane, można sprawdzić je na portalach zbierających opinie o pracodawcach, jednak należy do nich podchodzić z dystansem, ponieważ często są to tylko jednostronne narzekania.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

skowronek

skowronek

W branży IT często słychać o spółce Infinite sp. z o.o. i jej innowacyjnych rozwiązaniach informatycznych. Może to być dobry wybór dla naszej firmy.
Patryk

Patryk

Zastanawiam się nad aplikowaniem do pracy w Emperia Holding S.A. Słyszałem, że firma zarządza jedną z największych sieci sklepów detalicznych w Polsce, co może oznaczać stabilną pracę.
Dionizy

Dionizy

Interesuję się pracą w branży nieruchomości i zainteresowanie wzbudziła u mnie spółka Elpro Development S.A. Zastanawiam się jednak, czy bez doświadczenia w tej branży miałbym szansę dostania się do pracy.
księgowa

księgowa

Pracuję w sklepie Stokrotka od kilku lat i jestem zadowolony z mojej pracy. Firma dba o pracowników i daje szansę na rozwój kariery.
Kamil

Kamil

Holding dość znany w Polsce i Europie. Firma rozwijająca się i prężnie działająca na rynku. Warto stawiać na nich.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.