Praca lokalnie

Oferta Urzędu Pracy w Gliwicach

15 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 14 głosów

14 głosów

4 komentarze
Oferta Urzędu Pracy w Gliwicach
Osoby bezrobotne mają bardzo często problem z aktywizacją na rynku pracy. Szczególnie jeżeli przez długi czas pozostają nieaktywne zawodowo bądź przez lata pracowały u jednego pracodawcy i po utracie zatrudnienia nie potrafią się odnaleźć na rynku pracy. Bezrobotni z Gliwic chcący wrócić do życia zawodowego powinni odwiedzić placówkę Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach.

Wiele osób uważa, że urząd pracy jest jedynie miejscem rejestracji osób bezrobotnych i pozyskiwania zasiłków. W rzeczywistości miejsca takie, jak Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach świadczą wiele usług pozwalających bezrobotnym na aktywizację zawodową. Sprawdźmy dokładnie ofertę gliwickiego urzędu pracy.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w gliwickim Powiatowym Urzędzie Pracy

Wśród usług PUP w Gliwicach najważniejsze jest prawdopodobnie poradnictwo zawodowe. Osoby bezrobotne dzięki tej formie pomocy mogą przede wszystkim otrzymać wskazówki odnośnie skutecznego poszukiwania pracy, pozytywnego przejścia procesu rekrutacji czy w razie potrzeby stosownych kursów zawodowych. Poradnictwo zawodowe dzieli się na dwa rodzaje pozwalające zaspokoić konkretne potrzeby.

 • Poradnictwo grupowe - w tym wypadku mamy do czynienia z warsztatami organizowanymi przez urząd. W czasie grupowych spotkań bezrobotni otrzymują cenne nauki dotyczące miedzy innymi technik sprawnego poszukiwania pracy czy planowania kariery. Specjaliści z urzędu uczą petentów odpowiedniego przygotowania dokumentów oraz zachowania w czasie procesu rekrutacji. PUP w Gliwicach organizuje także zajęcia dla osób chcących założyć działalność gospodarczą. W ramach poradnictwa grupowego dowiedzą się, jak założyć firmę oraz w jaki sposób ją prowadzić. Osoby zainteresowane taką formą pomocy powinny zgłosić się w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
 • Poradnictwo indywidualne - ta forma poradnictwa zakłada indywidualne spotkania z doradcą z urzędu. W czasie takich spotkań bezrobotny otrzyma pomoc w określeniu swoich kwalifikacji i wyborze ścieżki kariery. Doradca będzie mógł opracować strategię działania dla konkretnego przypadku. Poradnictwo indywidualne jest przeznaczone nie tylko dla bezrobotnych, ale także dla osób chcących zmienić miejsce pracy i szukających pomocy. Petenci mogą otrzymać skierowanie na stosowne kursy zawodowe, które pomogą w podniesieniu kwalifikacji i zmianie branży. Zainteresowani tą formą poradnictwa powinni zgłosić się do swojego doradcy klienta.

Aktualne informacje na temat prowadzonych warsztatów i usług Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach można znaleźć na stronie: https://gliwice.praca.gov.pl

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Gliwice

Operator produkcji w drukarni wielkoformatowej

Grupa HR Masters

 • Gliwice
 • 3 600-4 200 zł / mc
Dodana

Technik Utrzymania Ruchu

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 • Gliwice
Dodana

Ekspert kredytowy Gliwice

mFinanse S.A

 • Gliwice
Dodana
Dodana
Dodana

Formy wsparcia osób bezrobotnych w Gliwicach

Dużo osób bezrobotnych nie odnosi sukcesów podczas poszukiwania pracy, co jest spowodowane wieloma czynnikami. Pozostawanie długo nieaktywnym zawodowo jest problematyczne, ale PUP w Gliwicach świadczy pewne usługi wsparcia dla osób bezrobotnych. Między innymi pozwalają one na przetrwanie do czasu znalezienia stałego zatrudnienia.

Działania PUP w Gliwicach:

 • Powiatowy Urząd w Gliwicach organizuje roboty publiczne, prace interwencyjne oraz prace społecznie użyteczne. Wszystkie te zajęcia mają charakter tymczasowy i najczęściej są finansowane przez kasy samorządów bądź z programów rządowych.
 • Dużym wsparciem może być także możliwość skorzystania z bonu zatrudnieniowego. Ten daje gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia osoby posiadającej bon. O przyznanie bonu mogą się starać bezrobotni w wieku poniżej 30 lat, którzy znaleźli pracodawcę zainteresowanego ich zatrudnieniem na okres 18 miesięcy.
 • Osoby bezrobotne w wieku poniżej 30 roku życia mogą również starać się w gliwickim PUP-ie o bon na zasiedlenie. W tym wypadku stanowi on gwarancję otrzymania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia bądź otwarciem działalności gospodarczej z dala od swojego miejsca zamieszkania. Ważne, aby podjęta praca miała miejsce w odległości co najmniej 80 km od miejsca stałego zamieszkania.
 • PUP w Gliwicach oferuje także różne dofinansowania oraz pożyczki dla bezrobotnych otwierających własną działalność gospodarczą. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszystkie formy wsparcia są zależne od budżetu, jakim dysponuje urząd. Tym samym nie są dostępne przez cały rok i ilość osób, które będą mogły z nich skorzystać, jest ograniczona.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji osób bezrobotnych w Gliwicach

Brak kwalifikacji to jeden z największych problemów osób bezrobotnych. W przypadku wielu ofert pracy posiadanie odpowiedniego doświadczenia i umiejętności jest kluczowe. Zdobycie kwalifikacji nie jest kwestią chwili i wymaga poczynienia odpowiednich kroków.

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach świadczy usługi pomagające bezrobotnym w dokształceniu zawodowym:

 • PUP między innymi pośredniczy w organizacji staży dających możliwość zdobycia cennego doświadczenia w konkretnym zawodzie. Staż nie tylko daje możliwość nauki i zdobycia doświadczenia, ale również może się przerodzić w późniejsze zatrudnienie w danej firmie.
 • W ofercie PUP znajdują się także bony stażowe pozwalające na odbycie praktyk u wybranego wcześniej pracodawcy.
 • Ważną usługą Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach są również organizowane szkolenia zawodowe. Doradcy z urzędu mogą także skierować na stosowne kursy prowadzone przez zewnętrzne firmy.
 • Bezrobotni poniżej 30 roku życia mogą skorzystać z bonów szkoleniowych będących gwarancją opłacenia kursu wybranego przez posiadacza bonu. Urząd oferuje również różne dofinansowania studiów podyplomowych czy finansowanie kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gliwicach

PUP w Gliwicach zajmuje się przede wszystkim bieżącym monitorowaniem lokalnego rynku oraz gromadzeniem ofert pracy z regionu. Polska należy do sieci Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES), dzięki czemu w urzędzie pracy można znaleźć także oferty pracy z innych krajów europejskich.

Nie da się ukryć, że większość ofert dostępnych w urzędach pracy to propozycje dla pracowników niższego szczebla. Mimo to trafiają się dość interesujące propozycje dla fachowców, tym bardziej że gliwickie firmy cierpią na deficyt pracowników. Dużo ofert w gliwickim PUP dotyczy stanowisk budowlanych oraz produkcyjnych. Przegląd ofert dobrze pokazuje, że region jest nastawiony na przemysł. Okazjonalnie trafiają się oferty dla sprzedawców czy pracowników gastronomii. Nie brakuje też ofert dla kierowców z różnymi uprawnieniami.

Gliwiczanie chcący się aktywizować zawodowo zdecydowanie powinni odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. Znajdą w nim pomoc w zdobyciu kwalifikacji zawodowych oraz cenne wskazówki na temat poszukiwania zatrudnienia. Co więcej, dla osób bez doświadczenia oraz niektórych fachowców mogą się znaleźć bardzo ciekawe oferty pracy.

Podsumowanie:
  • PUP w Gliwicach oferuje poradnictwo zawodowe w formie grupowej oraz indywidualnej dla osób bezrobotnych i poszukujących zmiany pracy.
  • Poradnictwo grupowe obejmuje warsztaty dotyczące technik poszukiwania pracy oraz zakładania działalności gospodarczej.
  • Poradnictwo indywidualne zakłada indywidualne spotkania z doradcą i pomoc w określeniu kwalifikacji i ścieżki kariery, a także skierowanie na kursy zawodowe.
  • PUP w Gliwicach monitoruje lokalny rynek pracy i oferuje oferty pracy dla pracowników niższego szczebla oraz fachowców w różnych branżach, często związanych z przemysłem.

To może Cię również zainteresować

Praca Gliwice

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

Remek

Remek

Wszystko fajnie, ale niestety wciąż brakuje ofert pracy dla osób bez doświadczenia. Mam wielką nadzieję, że sytuacja wkrótce się zmieni i PUP w Gliwicach będzie mogło zaoferować więcej propozycji dla początkujących pracowników.
Ostra

Ostra

Korzystałem z poradnictwa indywidualnego i muszę przyznać, że jest to bardzo wartościowa forma pomocy dla osób, które chcą podjąć nową pracę lub zmienić swoje stanowisko. Właśnie dzięki temu spotkaniu udało mi się znaleźć wymarzoną pracę!
aafter

aafter

Cieszę się, że są takie miejsca jak PUP w Gliwicach, gdzie można znaleźć pomoc w poszukiwaniu pracy oraz poradnictwo zawodowe. To naprawdę dużo dla osób w trudnej sytuacji bezrobocia.
MG7

MG7

Jestem bardzo zadowolony z usług PUP w Gliwicach. Dzięki temu, że zawsze mogę znaleźć tam oferty pracy, bez problemu znajduję wykwalifikowaną kadrę dla mojej firmy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka