Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Nowym Sączu

13 listopada 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

11 komentarzy
Poszukiwanie pracy w Nowym Sączu
Każda osoba bezrobotna chcąca podjąć zatrudnienie bądź czynna zawodowo, ale szukająca nowej pracy musi przejść przez proces poszukiwania. Znalezienie atrakcyjnych ofert nie jest trudne, ale wymaga nieco wysiłku. W końcu najczęściej praca nie znajduje człowieka sama, choć i takie sytuacje się zdarzają i zdecydowanie warto z nich korzystać.

Co zrobić jeżeli praca nas sama nie znajdzie? Przyjrzyjmy się możliwościom poszukiwania pracy w Nowym Sączu. Mieszkańcy tego miasta oraz okolic mają kilka możliwych dróg do obrania w celu znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Oczywiście zawsze warto korzystać z kilku rozwiązań w celu zmaksymalizowania efektów.

Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu

Jednym z pierwszych miejsc, jakie powinien odwiedzić bezrobotny, jest urząd pracy. Panuje przekonanie, że te placówki służą tylko do rejestracji na bezrobociu, a z ich pomocą nie da się znaleźć zatrudnienia. Jest to nieco krzywdząca opinia, ponieważ w rzeczywistości urzędy pracy posiadają dostęp do ofert z całego regionu. Oczywiście próżno tu szukać propozycji na stanowiska wyższego szczebla, ale spora część bezrobotnych znajdzie tu ciekawe ogłoszenia.

Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu gromadzi oferty pracy od lokalnych przedsiębiorstw. Wizyta w urzędzie może przynieść owoce, tym bardziej że na miejscu można także skorzystać z różnych dodatkowych usług. Urzędnicy mogą pomóc w określeniu kompetencji, doborze odpowiedniej ścieżki kariery oraz oddelegować na stosowne szkolenia. Szkoleń można również szukać we własnym zakresie i skorzystać z ofert jednostek, które się w tym specjalizują.

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Nowy Sącz
Dodana

Regionalny Przedstawiciel Handlowy

LINEMEDIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Nowy Sącz
  • 5 000-20 000 zł / mc
Dodana
Dodana

Pracownik Produkcji

LAMINTEX sp. z o.o.

  • Nowy Sącz
Dodana

Specjalista ds. planowania produkcji

LAMINTEX sp. z o.o.

  • Nowy Sącz
Dodana

Poszukiwanie pracy w Nowym Sączu przez internet

W dzisiejszych czasach jedną z najpopularniejszych form poszukiwania pracy jest korzystanie z internetowych portali ogłoszeniowych pokroju Aplikuj.pl. Taka forma zapewnia sporą wygodę, ponieważ siedząc w domu przed ekranem komputera bądź telefonu można sprawdzić oferty z całego regionu.

Aplikuj.pl posiada zbiór ofert pracy z całej Polski. Wystarczy wybrać interesujący nas region, czy miasto, jak Nowy Sącz i w jednym miejscu znajdziemy ogłoszenia od pracodawców z różnych branż. Szukanie pracy przez internet pozwala także na aplikowanie on-line. Wysłanie swojego CV drogą elektroniczną znacząco usprawnia proces rekrutacji. Osoba poszukująca pracy może w taki sposób złożyć wiele aplikacji w krótkim czasie. Aktualne oferty pracy z Nowego Sącza znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Nowym Sączu

Najbardziej wymagającą i czasochłonną metodą poszukiwania pracy jest samodzielne odwiedzanie pracodawców i składanie CV. Osoba poszukująca pracy może wybrać interesujące ją firmy i złożyć dokumenty z aplikacją o pracę. Nawet jeżeli dany przedsiębiorca nie prowadzi w tej chwili rekrutacji, to może mieć na uwadze potencjalnego kandydata, który wcześniej wykazał chęć podjęcia pracy w firmie.

Wiele firm ceni sobie kontakt osobisty. Poszukiwanie pracy w taki sposób pokazuje chęć do działania kandydata i jego zaangażowanie. Potencjalny pracodawca może też założyć, że aplikant jest faktycznie zmotywowany do podjęcia pracy właśnie w jego firmie, co dodatkowo punktuje.

Pamiętaj!
W dużych zakładach rotacja pracowników jest ogromna i niewykluczone, że kandydat otrzyma pracę na produkcji od ręki.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Nowym Sączu

Korzystanie z usług urzędu pracy czy portali z ogłoszeniami nie jest jedyną możliwością na znalezienie zatrudnienia. Część firm poszukując pracowników, decyduje się na ogłaszanie w lokalnych mediach. Najczęściej oferty trafiają do gazet oraz radia funkcjonującego lokalnie. Warto więc wyposażyć się w aktualną prasę i zapoznać z harmonogramem audycji lokalnej rozgłośni radiowej. W niektórych miejscach publicznych pojawiają się także tablice ogłoszeń, na których mniejsze firmy umieszczają oferty pracy.

Dobrym pomysłem może być także skorzystanie z oferty agencji pośrednictwa pracy. W Nowym Sączu funkcjonuje kilka pomniejszych prywatnych biur pracy. Rozwiązaniem może być także zarejestrowanie się w jednej z dużych agencji działających na terenie całej Polski, a nawet o zakresie globalnym.

Ostatnim sposobem jest oczywiście zaczerpnięcie informacji u znajomych. Przeglądając fora internetowe bądź rozmawiając o niektórych firmach, można często usłyszeć, że „tam to tylko praca po znajomości”. Nie oznacza to żadnych nielegalnych praktyk, ale pracodawcy często ufają swoim pracownikom i chętnie zatrudniają polecone im osoby. Wtedy nawet nie uruchamiają procesu rekrutacji. Warto więc zapytać znajomego, czy przypadkiem w jego firmie nie zwolniły się jakieś etaty. Generalnie rozmowa z ludźmi zawsze może zaowocować pozyskaniem informacji o ciekawych ofertach, wszak nie od dziś wiadomo, że tzw. poczta pantoflowa jest niezwykle skuteczna.

Mieszkańcy Nowego Sącza mają kilka możliwości poszukiwania pracy. Wszystkie dają podobne szanse na znalezienie interesującego stanowiska. Oczywiście wiele zależy tu od prywatnych predyspozycji oraz kompetencji. Na pewno nie warto się zrażać, jeżeli pierwsze przeglądanie ofert i rozsyłanie CV nie przyniesie efektów.

To może Cię również zainteresować

Praca Nowy Sącz

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

11 komentarzy

Zolda

Zolda

Nie ma sensu leżeć na kanapie i czekać na szczęście. Trzeba działać i korzystać z różnych metod poszukiwania pracy, żeby znaleźć to, co nas interesuje.
Anysia

Anysia

Zarejestrowałem się w dużej agencji pośrednictwa pracy i to okazała się bardzo dobra decyzja. Mają mnóstwo ofert pracy i są bardzo profesjonalni.
Agata

Agata

Samodzielne odwiedzanie pracodawców to dla mnie najlepsza metoda poszukiwania pracowników. Wiadomo od razu, kto jest zainteresowany współpracą, a kto nie.
Tadeusz

Tadeusz

Dobrze, że w Nowym Sączu jest taki wybór różnych sposobów szukania pracy. Ja korzystam ze wszystkich: i z urzędu pracy, i z portali, i ze znajomych.
Kredka

Kredka

Kiedyś nie byłoby mowy, żeby znaleźć pracę przez internet. Dziś to zupełnie normalne. Ja znalazłem moją pracę dzięki Aplikuj.pl.
Riwna

Riwna

Nie sądziłem, że urzędem pracy można tak bardzo pomóc w znalezieniu pracy. Wizyta tam to zawsze dobry pomysł, nawet jeśli nie znajdziemy od razu odpowiedniej pracy.
Gumiś.

Gumiś.

Nie lubię samodzielnie odwiedzać pracodawców i składać CV. To zabiera zbyt wiele czasu i energii. Wolę korzystać z urzędu pracy i portalu Aplikuj.pl.
Jari

Jari

Poczta pantoflowa w Nowym Sączu to świetna rzecz. Słyszałem już o kilku ofertach pracy dzięki znajomym. Warto chodzić i rozmawiać z ludźmi, bo kto wie, co się uda nam znaleźć.
Bogna

Bogna

Na początku myślałem, że tylko tracę czas w urzędzie pracy. Okazało się, że to była najlepsza decyzja, jaką podjąłem. Dzięki pomocy urzędników udało mi się znaleźć interesującą pracę.
Daria

Daria

Korzystanie z portali z ogłoszeniami to moja ulubiona forma szukania pracy. Aplikowanie online jest bardzo wygodne, a oferty z całej Polski można znaleźć w jednym miejscu.
Waldek 86

Waldek 86

W mojej firmie wiele osób znalazło pracę dzięki urzędowi pracy w Nowym Sączu. Często korzystam z ich ofert, bo zawsze można znaleźć pracowników z odpowiednimi kompetencjami.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.