Twoje wsparcie w rekrutacji

Oferta Urzędu Pracy w Nowym Sączu

Oferta Urzędu Pracy w Nowym Sączu
Osoby bezrobotne chcące rozpocząć karierę zawodową bądź przez dłuższy czas nieczynne zawodowo mogą poczynić kilka kroków w celu aktywizacji na rynku pracy. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z oferty lokalnego urzędu pracy. W przypadku mieszkańców Nowego Sącza warto odwiedzić Sądecki Urząd Pracy (SUP).

Zadaniem urzędów pracy jest nie tylko rejestrowanie osób bezrobotnych, co zapewnia im między innymi ubezpieczenie zdrowotne. Placówki takie, jak SUP oferują również oferty pracy oraz co ważniejsze, szereg usług przygotowujących potencjalnego pracownika do świadczenia pracy. Sprawdźmy, z jakiej pomocy mogą skorzystać bezrobotni odwiedzający Sądecki Urząd Pracy.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w Sądeckim Urzędzie Pracy

Osoby bezrobotne przed rozpoczęciem poszukiwania pracy powinny zdobyć pewne informacje będące pomocnymi w procesie aktywizacji zawodowej. SUP podobnie, jak inne powiatowe urzędy pracy jest zobowiązany do prowadzenia poradnictwa dla bezrobotnych i nie tylko. Poradnictwo w urzędzie pracy dzieli się na grupowe oraz indywidualne.

  • Poradnictwo grupowe - ta forma pomocy jest prowadzona w postaci specjalnych warsztatów. Podczas takich spotkań bezrobotni mogą poznać techniki sprawnego poszukiwania pracy oraz tajniki planowania kariery. Kluczową sprawą jest umiejętność określenia własnych preferencji zawodowych oraz kompetencji. Warsztaty w ramach poradnictwa grupowego przekazują także wiedzę na temat przygotowania dokumentów potrzebnych do aplikowania czy umiejętnej rozmowy z przyszłym pracodawcą. Oddzielnym tematem jest również szkolenie na temat zakładania działalności gospodarczej. Chęć wzięcia udziału w warsztatach należy zgłosić w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
  • Poradnictwo indywidualne - w tym wypadku pracownicy urzędu pracy udzielają pomocy indywidualnie na spotkaniach z petentem bądź drogą telefoniczną. Bezrobotni mogą uzyskać pomoc w określeniu kompetencji, wyboru drogi zawodowej, a nawet konkretnego miejsca pracy. Poradnictwo indywidualne służy pomocy w konkretnych przypadkach. Z tej formy mogą skorzystać nie tylko osoby bezrobotne, ale także czynne zawodowo, które chcą zmienić kierunek kariery. Doradca z urzędu udzieli porad dotyczących zmiany pracy oraz ewentualnych form dokształcania w celu zmiany branży. Osoby zainteresowane poradnictwem indywidualnym powinny zgłosić się do swojego doradcy klienta.

Szczegółowe informacje na temat organizowanych warsztatów można znaleźć na stronie Sądeckiego Urzędu Pracy: https://supnowysacz.praca.gov.pl

Formy wsparcia osób bezrobotnych w Nowym Sączu

Często osoby szukające pracy nie odnoszą sukcesu. Powody braku zatrudnienia mogą być różne. Brak kompetencji, doświadczenia czy zbyt długi okres braku aktywności zawodowej. Sądecki Urząd Pracy oferuje różne formy wsparcia pozwalające na podjęcie mniej wymagających prac pozwalających na przetrwanie przed znalezieniem bardziej intratnych stałych posad.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Nowy Sącz

Bezrobotni mogą się podjąć prac interwencyjnych, robót publicznych bądź prac społecznie użytecznych. Takie prace mogą zostać podjęte właśnie za pośrednictwem Sądeckiego Urzędu Pracy. Mają one charakter tymczasowy i w dużej części są finansowane z kasy samorządów bądź z programów rządowych.

SUP oferuje również bon zatrudnieniowy przyznawany osobom poniżej 30 roku życia:

  • Bon stanowi gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia bezrobotnego posiadacza bonu.
  • O bon zatrudnieniowy mogą się starać osoby zarejestrowane w urzędzie, które znalazły pracodawcę zainteresowanego zatrudnieniem ich na okres 18 miesięcy.

Podobną formą pomocy jest bon na zasiedlenie. W tym przypadku osoby poniżej 30 roku życia mogą otrzymać gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem swojego zamieszkania. Oznacza to pomoc w przypadku jeżeli podjęcie pracy będzie wymuszało przeprowadzkę. Warto odnotować, że nowe miejsce pracy musi być oddalone o co najmniej 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Bezrobotni decydujący się na założenie własnej działalności gospodarczej mogą się starać o dofinansowanie bądź pożyczkę. Wizyta w urzędzie pracy może więc pomóc w sprawnym rozpoczęciu własnego biznesu.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji dla mieszkańców Nowego Sącza

Jednym z największych problemów przy poszukiwaniu pracy są braki w kwalifikacjach. Pracodawcy często wymagają doświadczenia bądź odpowiedniego wykształcenia. Sądecki Urząd Pracy niesie pomoc także w tym wypadku i przewiduje kilka form pomocy.

Bezrobotni mogą skorzystać ze staży oraz bonów stażowych. Taka forma zdobywania doświadczenia pozwala na pozyskanie umiejętności oraz często gwarantuje późniejsze zatrudnienie u pracodawcy, u którego odbywało się staż.

Więcej o bonach stażowych w Sądeckim Urzędzie PracyOferta bonów stażowych w SUP

SUP organizuje również szkolenia zawodowe pozwalające na pozyskanie certyfikatów umiejętności, co pomoże w poszukiwaniu pracy. Osoby poniżej 30 roku życia mogą się starać o bon szkoleniowy gwarantujący opłacenie kosztów szkolenia wybranego przez bezrobotnego. Urząd organizuje również dofinansowania studiów podyplomowych oraz finansowanie kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Oferty pracy w Sądeckim Urzędzie Pracy

SUP posiada bazę ofert pracy lokalnych przedsiębiorstw. Bezrobotni mogą znaleźć w urzędzie ogłoszenia zarówno z samego miasta Nowy Sącz, jak i z całego powiatu. W bazie urzędu znajdziemy głównie propozycje nie tylko na stanowiska niższego szczebla, ale także dla fachowców z różnych dziedzin.

Za pośrednictwem SUP ogłaszają się głównie firmy z branży budowlanej, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz lokale gastronomiczne. Można się również natknąć na oferty dla księgowych bądź pracowników szeroko pojętego handlu. Urząd pracy posiada także oferty firm szukających stażystów, co jest okazją do podniesienia kwalifikacji.

Sądecki Urząd Pracy jest dobry miejscem do rozpoczęcia poszukiwań pierwszej pracy bądź zatrudnienia po długiej przerwie. Szczególnie osoby potrzebujące podniesienia kwalifikacji powinny skorzystać z pomocy doradców pracujących w SUP.

Oceń ten wpis
Oferta Urzędu Pracy w Nowym Sączu
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.