Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 989        SUBSKRYBUJE: 6948
Tematy, które interesują czytelników:  Praca na czarno, Call center, Odprawa pracownicza, Czas pracy możliwości, Zdjęcie do CV, Rozliczenie PIT, CV wzór

5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym

Prowadzenie firmy to wyzwanie. Przedsiębiorca zajmujący się pozyskiwaniem klientów czy nadzorowaniem pracowników nie zawsze ma czas, by prowadzić księgi rachunkowe firmy. Powodów, by skorzystać z pomocy specjalistów jest jednak znacznie więcej.

Aktualnie biur rachunkowych na rynku jest sporo. W każdym większym mieście bez większego wysiłku można znaleźć przynajmniej kilkanaście. To, na które zdecyduje się przedsiębiorca, nie powinno być przypadkowe. Najważniejsza jest oferta – im szersza, tym lepiej, bo właśnie wówczas przedsiębiorca może liczyć nie tylko na prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych stworzonego przez siebie przedsiębiorstwa, lecz także doradztwo.


1) Oszczędność czasu

Przedsiębiorca powinien pamiętać, że decydując się na współpracę z biurem rachunkowym może zaoszczędzić wiele czasu. Przepisy zmieniają się bardzo często, zaś bycie z nimi na bieżąco jest niezbędne, by nie popełnić kosztownego błędu. Trudno wyobrazić sobie, by przedsiębiorca wykonywał pracę przez kilka czy kilkanaście godzin w swojej firmie, następie zaś siadał do biurka i skrupulatnie sprawdzał, czy i jakie zmiany miały miejsce. Postawienie na biuro rachunkowe pozwala zaoszczędzić cenny czas.
 

2) Księgowość poprowadzą specjaliści

Śmiało można powiedzieć, że każdy przedsiębiorca, który poświęciłby wystarczająco dużo czasu na naukę, byłby w stanie samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy. Czy jednak ma to sens i opłaca się finansowo? Profesjonaliści mają praktykę i doświadczenie. Ponieważ prowadzili księgi rachunkowe dla wielu firm, wiedzą, jakie rozwiązania są szczególnie korzystne dla firm. W praktyce nie tylko zadbają o sporządzanie dokumentacji zgodnie z przepisami, lecz także doradzą swoim klientom i wskażą najkorzystniejsze rozwiązania.


3) Kontakt z urzędami i wyjaśnianie pomyłek

Ponieważ przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić do urzędu skarbowego fakt prowadzenia dokumentacji przez biuro rachunkowe, to właśnie specjaliści kontaktują się z urzędnikami w imieniu swojego klienta. Jeżeli wspomnieć o kolejkach, jakie najczęściej są w urzędach, to można powiedzieć, że właściciel firmy nie tylko oszczędza czas, lecz także sporo nerwów. A zaprawieni w boju eksperci z całą pewnością poradzą sobie ze wszystkimi zawiłościami i szybko doprowadzą do końca każdą powierzoną im sprawę.


4) Bez wielu segregatorów

Prowadzenie ksiąg rachunkowych wiąże się z koniecznością drukowania wielu dokumentów. Tradycyjnie przechowuje się je w segregatorach. Biura rachunkowe nie tylko posiadają własne magazyny, które są odpowiednio zabezpieczone, lecz także własne segregatory czy teczki. W praktyce przedsiębiorca korzysta podwójnie – nie jest zobowiązany do wygospodarowania miejsca na dokumentację, nie musi również nabyć szeregu produktów papierniczych, służących do przechowywania i archiwizacji dokumentacji.


5) Z myślą o rozwoju firmy

Solidne biuro rachunkowe pozwoli właścicielowi firmy na rozwój biznesu, bo będzie go wspierało w jego działaniu na wielu płaszczyznach – poza prowadzeniem ksiąg rachunkowych firmy, nie można zapomnieć o doradztwie np. prawnym. Coraz więcej biur rachunkowych zatrudnia nie tylko ekonomistów i księgowych, lecz także radców prawnych. Ci mogą podpowiedzieć choćby w sprawach pracowniczych.

Zobacz inne porady dla pracodawców

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.