Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4131        SUBSKRYBUJE: 7529
Tematy, które interesują czytelników:  Sekretarka i asystentka, Badania okresowe, Zasady prawa pracy

Pomysł na pracę - zajęcia dla dzieci

Pomysł na pracę - zajęcia dla dzieci
Współcześnie masz wiele możliwości, jeżeli chodzi o swój rozwój. Jeżeli zostałaś mamą, wcale nie musisz rezygnować z życia zawodowego – przeciwnie, możesz się spełniać, mając przy tym maluszka przy sobie.

Niezależnie od aktualnej sytuacji na rynku pracy czy innych czynników ekonomicznych, rodzice zawsze chętnie inwestują w swoje dzieci. Poza zajęciami szkolnymi, większość wysyła swoje pociechy na zajęcia pozaszkolne. Organizacją właśnie tych możesz się zająć.


Nie obejdzie się bez otwarcia działalności gospodarczej?

Jeżeli chcesz zarabiać, pracując na własny rachunek, musisz otworzyć działalność gospodarczą. Nie jest to trudne – wszystkie formalności załatwisz bez większego trudu w ciągu jednego dnia. Problem jednak w tym, że prowadzenie działalności wiąże się z koniecznością uiszczania opłat stałych (np. składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne), musisz również pamiętać o wynajęciu i dostosowaniu pomieszczenia do prowadzonej działalności. Stawiając na zajęcia pozaszkolne lub po prostu świetlicę dla dzieci, pomieszczenia muszą być odpowiednio wyposażone. To kosztuje.

Chcesz rozpocząć pracę na własny rachunek, ale nie masz wystarczającej ilości oszczędności? Pozostaje ci zatem kilka innych możliwości: o finansowe wsparcie możesz poprosić najbliższych, możesz również udać się do banku lub skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania. Ostatnie rozwiązanie jest jednak skierowane wyłącznie do osób bezrobotnych.


Sprawdź, czy biznes wypali

Otwarcie firmy czy zadłużenie się już na starcie nie jest żadną sztuką – ta polega na utrzymaniu działalności gospodarczej. Jak możesz to zrobić? Podstawą jest zorientowanie się, ilu rodziców będzie zainteresowanych wysłaniem swoich dzieci na zajęcia pozalekcyjne, które będą się odbywać u ciebie. Jeżeli masz uprawnienia i możesz uczyć, to z pewnością i tak będziesz potrzebować wsparcia w postaci innych nauczycieli, aby stworzyć grupy wiekowe. Stworzenie ankiet i nawiązanie współpracy z działającymi w pobliżu szkołami czy przedszkolami to pierwszy krok, aby zdobyć potencjalnych klientów.

Dobrym pomysłem, aby sprawdzić oczekiwania i potrzeby rodziców, jest zorganizowanie kilku spotkań organizacyjnych. Nie zajmie ci to wiele czasu, a dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy na proponowane zajęcia nie będzie chętnych.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?


Czy masz konkurencję?

Nie we wszystkich szkołach są organizowane zajęcia dodatkowe. Czasem takie mogą organizować np. ośrodek kultury działający w bliskiej okolicy. Gdy jednak oferta tych placówek jest bardzo skąpa, biznes może okazać się bardzo dochodowy. Większość rodziców korzysta z możliwości zapisania swoich dzieci na zajęcia pozalekcyjne. Dzięki nim możliwe jest rozwijanie talentów dziecka. Pamiętaj jednak, że twoja oferta musi być zróżnicowana lub skoncentrowana na jednym obszarze. Przykładem są zajęcia plastyczne, dzięki którym najmłodsi mogą się wyrażać w kreatywny sposób.


Gdy nie masz wystarczającej wiedzy…

Organizowanie zajęć pozaszkolnych dla dzieci wymaga sporej wiedzy – konieczne jest np. opracowanie podręczników czy scenariuszy prowadzenia poszczególnych zajęć. Oczywiście możesz zainwestować i zatrudnić osoby, które wykonają dla ciebie takie pracy, ale – o czym musisz pamiętać – będzie cię to sporo kosztować. Jeżeli nie masz doświadczenia, a wiesz, że działalność gospodarcza o takim profilu sprawdzi się w twojej okolicy, czas pomyśleć o franczyzie. Weź pod uwagę również takie rozwiązanie, bo na rynku działa naprawdę wiele firm udostępniających swój pomysł na zajęcia pozaszkolne dla dzieci.


A czy Ty zdecydowałaś się prowadzić taki biznes? Jakie masz spostrzeżenia?

Oceń ten wpis
Pomysł na pracę - zajęcia dla dzieci
Ocena: 5.0, liczba głosów: 9

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.