Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 25.04.2024
  • Warszawa, mazowieckie

Manager

Umowa o pracę

Michael Page Finance & Human Resources - W centrum naszej działalności znajdują się tysiące ludzi, których życie odmieniliśmy znajdując im nową pracę oraz wyjątkowa jakość usług, które świadczymy naszym klientom i kandydatom. Z dumą wyznaczamy standardy na rynku rekrutacyjnym, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu połączonemu ze zrozumieniem osobistych motywacji, stwarzamy naszym kandydatom okazję do realizacji pełni ich potencjału.

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą poszukującym członków swojego zespołu, czy kandydatem, który chce rozwinąć swoją karierę, Michael Page oferuje Ci zespół który zrozumie Twoje potrzeby. Wraz z Page Executive i Page Outsourcing, Michael Page jest częścią PageGroup. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza pomoże Ci osiągnąć Twoje cele – niezależnie od tego czy szukasz pracownika, czy też nowego miejsca pracy.

Zakres obowiązków

  • Supervision over the high quality of providing services to the clients
  • Constant advisory role to clients - accounting and tax issues
  • Managing and developing a team of accountants and payroll experts
  • Building good partnership relations with key clients
  • Ensuring internal integrity of process and procedures
  • Preparation of financial statements, tax declarations and reports

Wymagania

  • Financial education - degree in accounting or finance (additional certifications as a plus)
  • Minimum 5 years of relevant experience gained as Chief Accountant/Team Leader
  • Experience in outsourcing and/or advisory firms - huge advantage
  • Broad knowledge in International and Polish accounting standards and tax regulations (Polish)
  • Decent command of spoken and written English - daily cooperation with foreigners
  • Experience in working with international clients: capital groups, previous production experience (bonus)
  • Team management (min. 3 years)
  • Ability to operate in challenging and dynamic environment
  • Easiness in identifying issues, presenting them and recommending solutions clearly and in an efficient manner
  • 'Can do' attitude, problem solving and customer service orientation - more than welcome

Oferujemy

  • Competitive salary based on experience and skills
  • Bonuses and rewards: performance-based (team budget to achieve) bonus system motivating high achievements and recognition for contributions to company development
  • Comprehensive benefits package: flexible working hours, health insurance, sports card, and remote work options
  • Personal development: Individual training budget
  • Work environment: friendly atmosphere, open communication, and teamwork
  • Opportunity to influence company development: chance to actively participate in decision-making and influence company growth and strategy
  • Flexibility in planning work hours and support in maintaining a balance between professional and personal life

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Michael Page Finance & Human Resources 40-007 Katowice Uniwersytecka 13, NIP: 5252345586 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.