Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Konsorcjum Naukowo-Edukacyjne
  • Kielce, świętokrzyskie

Księgowy

Umowa o pracę

Konsorcjum – Naukowo Edukacyjne SA w Kielcach zatrudni na stanowisko: Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Zakres obowiązków;
- Bieżące i prawidłowe prowadzenie księgowości / ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości,
- Obliczanie podatków w firmie oraz sporządzanie deklaracji podatkowych za poszczególne okresy sprawozdawcze tj. PIT, CIT, VAT, JPK, podatki lokalne,
- Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz organizacja prac bilansowych umożliwiających prawidłowe zamknięcie roku obrachunkowego,
- Sporządzanie miesięcznych raportów wyników dla zarządu i banków,
- Współpraca z bankami, firmami ubezpieczeniowymi, leasingowymi w zakresie pozyskiwania i obsługi źródeł finansowania,
- Reprezentowanie firmy wobec urzędów państwowych i innych instytucji (US, banki itp.),
- Nadzór nad dokumentami zgromadzonymi w dziale finansowo – księgowym,
- Bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych,
- Analiza finansowa kondycji firmy,
- Kwalifikacja podatkowa dokumentów,
- Analiza umów zawieranych przez firmy, odpowiedzialność za realizację obowiązków z nich wynikających,
- Dokonywanie przelewów bankowych,
- Nadzór nad środkami trwałymi, analiza nakładów inwestycyjnych.

Wymagania

- Wykształcenie kierunkowe
- Minimum 2- letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku: samodzielna/y księgowa/y.
- Praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych.
- Ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości, finansów i rozliczeń podatkowych.
- Doświadczenie w prowadzeniu księgowości spółek i fundacji.
- Dobra organizacja pracy, rzetelność, odpowiedzialność, dokładność, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

- Umowę o pracę w wymiarze: 1 etat
- Stabilność zatrudnienia
- Stałą możliwość podnoszenia kwalifikacji i umiejętności
- Ciekawą pracę w stale rozwijającej się firmie
- Atrakcyjne wynagrodzenie

Mile widziane:
-Mile widziane doświadczenie w rozliczaniu dotacji oświatowych.
- Mile widziana znajomość programu Enova.
Dodana
Wygasa (za 4 dni temu)