Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 18.04.2024

KSIĘGOWY - stanowisko urzędnicze

Wojewódzki Urząd Pracy
  • Kraków, małopolskie

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, ogłasza nabór na stanowisko księgowego w Zespole Finansowym ds. Funduszy Zagranicznych

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie działa na rzecz utrzymania aktywności zawodowej mieszkańców województwa małopolskiego, a jednocześnie jest inicjatorem wielu przedsięwzięć o randze krajowej. Pracują tu eksperci m.in. z zakresu poradnictwa zawodowego, podnoszenia kwalifikacji osób dorosłych, badań i analiz sytuacji na rynku pracy, programowania działań, funduszy unijnych, wsparcia przedsiębiorców i pracowników.

To jednostka, tworzona przez ludzi KOMPETENTNYCH, AMBITNYCH, KREATYWNYCH, którym praca daje dużo satysfakcji, a przede wszystkim - od których można się uczyć!

Dążymy do tego, aby każdy nasz pracownik czuł się tu dobrze, działał z pełnym zaangażowaniem, był otwarty na współpracę, rozwój i kreowanie nowych przedsięwzięć. Aplikując w nasze szeregi musisz wiedzieć, że cenimy sobie nie tylko Twoją wiedzę i doświadczenie, ale także umiejętności, predyspozycje i motywacje do pracy w danym obszarze.

Zapraszamy do aplikowania na stanowiska w WUP w Krakowie i dołączenia do grona naszych pracowników!

1. Dlaczego warto być częścią naszego zespołu?

- cenimy sobie stabilizację – gwarancja umowy o pracę;
- korzystamy z elastycznego czasu pracy – możliwość rozpoczynania pracy pomiędzy godziną 7:00 a 9:00, w okresie letnim 6:00 a 9:00;
- dbamy o wzajemne bezpieczeństwo i komfort pracy;
- mamy możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i możliwość ubezpieczenia w zakresie prywatnej opieki medycznej na preferencyjnych warunkach;
- za naszą pracę otrzymujemy również dodatkowe wynagrodzenie roczne, dodatek za wieloletnią pracę oraz nagrodę jubileuszową;
- otrzymujemy finansowe świadczenia socjalne np. dofinansowanie do wypoczynku;
- korzystamy z różnych form podnoszenia kwalifikacji odpowiadającym na nasze potrzeby;
- pracujemy w dobrze skomunikowanej lokalizacji – bez problemu dojedziesz do nas wszystkimi formami komunikacji miejskiej;
- dbamy o przyjazną atmosferę oraz wsparcie współpracowników i przełożonego;
- z dużą otwartością angażujemy się w wiele inicjatyw społecznych i integracyjnych.

2. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku księgowego:

- Kompletowanie dokumentacji stanowiących podstawę do ujęcia w księgach rachunkowych,
- Prowadzenie syntetycznej i analitycznej ewidencji bilansowej i pozabilansowej wg obowiązujących przepisów oraz uregulowań wewnętrznych dotyczących zasad prowadzenia rachunkowości,
- Uzgadnianie na koniec każdego miesiąca kosztów wynagrodzeń,
- Sporządzanie okresowych analiz i zestawień w zakresie zrealizowanych wydatków, a także kalkulacji i analiz kosztów dla potrzeb planowania,
- Sporządzanie dyspozycji dotyczących odprowadzania dochodów budżetowych oraz zwrotu niewykorzystanych środków,
- Wystawianie rachunków, faktur, faktur korygujących i not księgowych dla kontrahentów zgodnie z umowami,
- Naliczanie należnych odsetek od należności oraz wysyłanie do dłużników potwierdzenia sald i not odsetkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- Sporządzanie części finansowej wniosków o płatność w ramach pomocy technicznej i projektów realizowanych przez WUP finansowanych w określonej części ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi wraz z załącznikami dotyczącymi poniesionych wydatków,
- Współpraca przy opracowywaniu wniosków budżetowych, planu finansowego środków Funduszu Pracy, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, a także opracowywanie projektu i planu finansowego WUP,
- Opracowywanie dokumentów dotyczących zmian w planie wydatków oraz aktualizacja harmonogramu wydatków,
- Prowadzenie Centralnego Rejestru Umów i Zleceń w zakresie dotyczącym programów operacyjnych i projektów realizowanych przez WUP finansowanych w określonej części ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi,
- Przyjmowanie, rejestrowanie oraz sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym dokumentów finansowych wpływających do WUP w zakresie projektów realizowanych przez WUP finansowanych w określonej części ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi,
- Sprawdzanie delegacji służbowych pracowników pod względem formalno-rachunkowym oraz ich rozliczanie.

3. Wymagania niezbędne:

spełnianie wymogów kwalifikacyjnych określonych w ustawie z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1282);

- WYKSZTAŁCENIE: średnie ekonomiczne lub średnie z udokumentowanymi kwalifikacjami zawodowymi na stanowisko księgowego
- DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowiskach finansowo-księgowych
- WIEDZA DOTYCZĄCA: przepisów z zakresu rachunkowości
- UMIEJETNOŚCI:
> analitycznego myślenia
> planowania i organizacji pracy
> analizowania i rozwiązywania problemów
> podejmowania decyzji
> rzetelnego i jakościowego działania
> radzenia sobie ze stresem
> wysokie zdolności komunikacji, w tym pisemnej
> współpracy w zespole
- CECHY OSOBOWOŚCI:
> odpowiedzialność za efekty powierzonych działań
> dokładność
> wnikliwość
> sumienność
> samodzielność
> terminowość.

4. Mile widziane:

- wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym i nauce o kierunkach: finanse, rachunkowość
- doświadczenie zawodowe na stanowiskach finansowo-księgowych:
> w administracji publicznej
> związanych z obsługą programów lub projektów współfinansowanych ze środków unijnych
- wiedza dotycząca:
> przepisów z zakresu finansów publicznych, dyscypliny finansów publicznych i rachunkowości budżetowej
> ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
> ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
> ogólna wiedza na temat Europejskiego Funduszu Społecznego
> przepisów i wytycznych dotyczących realizacji projektów
- umiejętności:
> obsługi pakietu MS Office
> obsługi programu księgowego Quorum FK.

Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów, które musisz przedłożyć podczas składania aplikacji oraz terminu i sposobu aplikowania znajdziesz:

Aplikacje złożone w innej formie, po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.