Praca Operator koparki

Wyróżnione oferty pracy

Operator koparki / koparkoładowarki m/w/d

Trummer Personalservice Opole Sp. z o. o.

  • Austria
Dodana

Praca alert - powiadomienia

Operator koparki

Oferty pracy Zawęź wyniki Znaleźliśmy 246 ofert pracy

Praca zawód operator koparki

Jak zostać operatorem koparki?

Koparka jest specjalistyczną maszyną inżynierską przeznaczoną do różnego rodzaju wykopów i załadunków materiałów sypkich. Do wykonywania funkcji roboczych w tym zaawansowanym mechanicznie mechanizmie mogą stosować się tylko certyfikowani specjaliści, którzy zostali przeszkoleni jako kierowcy koparki w wyspecjalizowanych ośrodkach szkoleniowych. Działalność operatora koparki obejmuje nie tylko zarządzanie tą jednostką, ale także dotyczy jej utrzymania. Zawód koparki wymaga głębokich umiejętności i dużej wiedzy inżynierskiej związanej z umiejętnością analizy dokumentacji technicznej i rysunków technicznych. Aby wybrać odpowiedni sprzęt i miejsce do realizacji procesu, każdy operator koparki musi mieć profesjonalną wiedzę na temat wszystkich rodzajów gleb oraz ich właściwości fizycznych i mechanicznych.

Przepływ pracy stawia wysokie wymagania maszynistom pod względem zgodności z wszystkimi przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa przemieszczania ziemi oraz załadunku i rozładunku, a także odpowiedzialnego i poważnego podejścia do wykonywanych funkcji. Ponadto kierowca koparki, wykonując swoją działalność, podlega znacznym obciążeniom, a zatem musi mieć doskonałe zdrowie i dobre przygotowanie fizyczne.

Ile zarabia operator koparki - operator koparki zarobki

Operator koparki zarabia na poziomie 4400 złotych netto. W zależności od wielkości firmy, miejsca pracy i doświadczenia pracownika może on liczyć na większe lub mniejsze płace. Pracodawcy do płacy podstawowej na umowie o pracę dodawali premie, ubezpieczenie na życie, bony towarowe, telefon komórkowy prywatny oraz dofinansowanie poszerzania swoich kwalifikacji. Jak wskazują badania, około 5% pracowników może także liczyć na samochód służbowy. Wszyscy, którzy zdecydowali się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i mający własną maszynę pracują za stawkę godzinową rzędu 60-120 złotych.

Operator koparki zakres obowiązków

Koparko-ładowarka jest potężną koparką, która obsługiwana jest przez specjalnie wyszkolonego mechanika. Główne operacje produkcyjne to: napełnianie łyżki ziemią, podnoszenie (opuszczanie) łyżki, obracanie wysięgnika do miejsca rozładunku, rozładowywanie łyżki, odwracanie, obracanie wysięgnika, przesuwanie koparki. Przez większość czasu operator spędza na siedzeniu. Operator koparki pracuje na dwie zmiany, a latem (przy dużej ilości pracy) i na trzy zmiany. Do obowiązków operatora, oprócz sterowania koparką, należy konserwacja maszyny, jej naprawa, z wyjątkiem poważnych problemów. Przed pracą operator dowiaduje się o składzie gleby. Jest to konieczne do wyboru działającego sprzętu. Praca koparki jest niezależna. Ten specjalista jest uważany za tego, który nie tylko mistrzowsko kontroluje sprzęt, ale także go rozumie. Operator koparki powinien znać zasady działania koparki, przyczyny usterek i sposoby ich eliminacji. Pracę w zawodzie oferują firmy budowlane oraz budowlano-remontowe. Pracodawcy przede wszystkim patrzą na doświadczenie oraz osobiste cechy, takie jak dokładność, spostrzegawczość i umiejętność pracy w zespole. Praca operatora koparki jest na bieżąco nadzorowana przez brygadzistę, kierownika zmiany itp. Dzień roboczy na tym stanowisku trwa zwykle od 10 do 12 godzin.

Operator koparki kurs

Licencję operatora koparki może zdobyć pełnoletnia osoba, która posiada orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy w tym zawodzie. Kursant musi także posiadać udokumentowany staż pracy (jeden miesiąc) przy obsługiwaniu maszyn określonej specjalności. Dla osób, które nie posiadają wymaganego stażu, muszą odbyć praktykę trwającą 26 godzin. Wiele kursów wymaga także od kandydata posiadania prawa jazdy kategorii B, gdyż w niektórych miejscach pracy operator musi poruszać się po drogach publicznych. Szkolenie dla kierowcy koparki prowadzone jest w wyspecjalizowanych instytucjach edukacyjnych, w których kandydaci opanowują program szkoleniowy. Celem kursów szkoleniowych jest zdobycie umiejętności kierowania pojazdem kołowym lub gąsienicowym, a także poznanie umiejętności rozwijania i przesuwania ziemi za pomocą łyżki.

Badanie składa się z trzech etapów:

  1. Część teoretyczna. Każdy student bada urządzenie koparki i jej główne elementy, a także metody prowadzenia prac przy zagospodarowaniu gleb za pomocą łyżki i innych osprzętów.
  2. Część praktyczna. Każdy kursant musi nauczyć się obsługi koparki i manipulowania nią za pomocą łyżki.
  3. Egzamin wewnętrzny. Po ukończeniu nauki wszyscy kandydaci zdają egzaminy: teoretyczne i praktyczne. Egzamin teoretyczny dotyczy wiedzy, która analizuje główne zagadnienia dotyczące koparki i metody wydobywania. Praktyczny test wiedzy odbywa się na placu. Tutaj przyszły kierowca koparki pokazuje umiejętności prowadzenia pojazdu i demonstruje sposoby manipulowania łyżką.

Po zakończeniu szkolenia i pomyślnym ukończeniu egzaminu wnioskodawca otrzymuje ocenę - certyfikat ukończenia kursów i certyfikat operatora koparko-ładowarki.

Certyfikowany operator koparko-ładowarki musi mieć kompetencje nie tylko w sprawach zawodowych, ale także mieć niezbędne umiejętności techniczne. Ceny kursów na operatora koparki oscylują między 1500 a 2100 złotych.