!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Szkolenia i rozwój

Targi pracy - idealne wówczas, gdy szukasz zatrudnienia?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

3 komentarze

Targi pracy - idealne wówczas, gdy szukasz zatrudnienia?
Poszukiwania pracy mogą trwać wiele tygodni. By zwiększyć swoje szanse na znalezienie ciekawej posady, nie warto ograniczać się wyłącznie do przeglądania ofert. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład zainteresowanie się, kiedy w pobliżu są organizowane targi pracy.

Targi pracy są znane również pod inną nazwą, dokładniej jako giełdy pracy. Cel ich organizacji jest prosty – mają pomóc zarówno osobom poszukującym zatrudnienia, jak i tym, które stworzyły nowe stanowisko pracy. Z punktu widzenia osób zainteresowanych wzięciem udziału w takim wydarzeniu ważne może być to, że targi pracy najczęściej są organizowane przez agencje pracy, organizacje studenckie czy urzędy pracy. Zdarza się, że giełda pracy jest organizowana przez firmy działające w konkretnej branży. Wówczas jednak jest ona jednym z wielu wydarzeń.

Bezrobotni poszukujący zatrudnienia doskonale wiedzą, że trzeba się dobrze zaprezentować potencjalnemu pracodawcy, by zainteresował się on kandydaturą. Ponieważ większość poszukujących wątpi w to, że znajdą pracę wysyłając dokumenty aplikacyjne, targi pracy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


W największych miastach Polski

Co o targach pracy powinny wiedzieć osoby poszukujące pracy? Są one organizowane cyklicznie w największych miastach Polski, dzięki czemu udział w nich mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Najczęściej o giełdach pracy i terminach, w których się one odbędą, zainteresowani dowiadują się znacznie szybciej. Takie rozwiązanie sprawia, że faktycznie mogą oni odpowiednio przygotować się do spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Fakt, że informacja o organizacji wydarzenia jest podawana z wyprzedzeniem, jest o tyle korzystny, że wszyscy zainteresowani mogą odpowiednio wcześniej sprawdzić, jakie firmy wezmą udział w wydarzeniu. W ten sposób bezrobotni mogą przygotować się do spotkań i przygotować CV czy listy motywacyjne. Trzeba pamiętać, że podczas targów większość firm nie tylko przyjmuje dokumenty aplikacyjne, lecz także przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne.


Nie tylko pracodawcy

Targi pracy to wydarzenie, które przyciąga nie tylko osoby bezrobotne i pracodawców. Często swoje stoiska mają agencje pracy czy doradcy zawodowi. O ile agencje poszukują osób zainteresowanych zatrudnieniem czasowym, o tyle doradcy często oferują bezpłatne porady. Takie są bezcenne, bo pozwalają pracownikowi otrzymać szereg porad bez konieczności regulowania rachunku.
Skorzystanie z pomocy doradcy jest o tyle korzystne, że może on np. sprawdzić dokumenty aplikacyjne osoby poszukującej zatrudnienia. Takie rozwiązanie pozwala zainteresowanemu szybko usunąć wszystkie niedociągnięcia i tym samym lepiej zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy.


Przychylne oko pracodawcy

Większość pracodawców, którzy decydują się na zarezerwowanie stanowiska na targach pracy podkreśla, że udział w takim wydarzeniu pozwala im znaleźć pracownika bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Część z nich podkreśla, że przychylnie patrzy na tych bezrobotnych, którzy zjawiają się na targach pracy, bo są to osoby, które zadają sobie trud – nie tylko przygotowali dokumenty, lecz także zdecydowali zainteresować się działalnością wybranych firm.

Część pracodawców podkreśla też, że targi pracy przez osoby poszukujące nie są traktowane jako szansa na znalezienie zatrudnienia. Zdarza się, że bezrobotni nie wiedzą, czego mogą oczekiwać pod uczestnictwie w takim wydarzeniu. Inni wskazują, że nie wszyscy są przygotowani i nie wierzą, że rozmowa może zaowocować propozycją pracy.

To może Cię również zainteresować

Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?

Podziel się

3 komentarze

Mona1

Mona1

Co jakiś czas na targi chodzę, by zobaczyć jakie na lokalnym rynku sa możliwości i w jakich sektorach można szukać ciekawego i twórczego zatrudnienia. To na pewno jest pozytywna opcja.
Monek

Monek

Specjaliści ds. zatrudnienia tutaj zapewnią doradztwo w kwestiach zatrudnienia, przekwalifikowania, technologii poszukiwania pracy, autoprezentacji na rynku pracy i zapoznają Cię z głównymi aspektami organizacji biznesu.
soom

soom

Szczególnie dla studentów targi pracy są dobre. Podobnie wiele skorzystać na tym mogą inni, jak specjaliści tacy którzy np. szukająinnej pracy lub chcą zmienić pracę.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.