!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Podkarpaciu

Praca Nowy Styl sp. z o.o. - europejski lider produkcji mebli biurowych

23 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

Praca Nowy Styl sp. z o.o. - europejski lider produkcji mebli biurowych
Nowy Styl sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem, które od niemal 30 lat realizuje skrupulatnie plan podbijania ryku mebli biurowych. Firma przebojem wkroczyła na rynek w latach 90-tych i dziś może się pochwalić licznymi sukcesami oraz pozycją lidera w swojej branży w Europie.

Przedsiębiorstwo przede wszystkim skupia się na produkcji mebli biurowych i podejmuje się projektów urządzania przestrzeni biurowych oraz wyposażania miejsc użyteczności publicznej. Nowy Styl sp. z o.o. urosło do naprawdę sporych rozmiarów, przez co spółka stała się atrakcyjna dla potencjalnych pracowników.

Warto przyjrzeć się bliżej temu przedsiębiorstwu odnoszącemu sukcesy na arenie międzynarodowej. Co ma do zaoferowania pracownikom i czy warto do niego aplikować?

Historia firmy Nowy Styl sp. z o.o.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. działa na rynku od niemal trzech dekad i przez cały ten czas pnie się w branżowych rankingach. Dziś przedsiębiorstwo jest jednym z liderów na rynku produkcji mebli biurowych. Wszystko zaczęło się od pomysłu Adama i Jerzego Krzanowskich na założenie wspólnego interesu.

Źródło: https://pl.nowystyl.com/

Bracia Krzanowscy w 1992 roku założyli swoją firmę ze wsparciem Henry'ego Sterna, właściciela firmy Whyte. Fabryka powstała w Krośnie i rozpoczęła produkcję trzech modeli krzeseł. Za ich montaż odpowiedzialnych było 7 pracowników. Rok później przedsiębiorstwo zatrudniało już przeszło 100 osób, co zaowocowało przenosinami do nowej siedziby w hali krośnieńskiego lotniska.

Rok 1995 przyniósł debiut firmy na targach w Moskwie, co zaowocowało wieloma kontaktami biznesowymi. W tym momencie firma oferowała już 25 modeli krzeseł, które przyciągnęły uwagę klientów ze Europy Wschodniej. Rok później Nowy Styl sp. z o.o. ruszył na podbój Europy Zachodniej i firma przedstawiła swoje produkty na targach Orgatec w Kolonii.

Rok 2002 przyniósł założenie Fundacji im. Korczaka, a zakłady firmy zatrudniają ponad 4000 osób. Rok później przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją ofertę o systemy mebli biurowych BN Office Solution. W 2008 roku Nowy Styl sp. z o.o. przechodzi zmiany organizacyjne, a rok później rozpoczyna się inwestycja w budowę najnowocześniejszej fabryki mebli w Europie. Zakłady powstają w Jaśle.

Przedsiębiorstwo podbija kolejne rynki i dokonuje inwestycji w zakup kolejnych spółek. W 2011 roku polska firma przejmuje Grammer Office. Następne lata to rozszerzenie dystrybucji na kolejne rynki. W końcu Nowy Styl sp. z o.o. sprzedaje swoje produkty w przeszło 100 krajach na całym świecie. Rok 2013 przyniósł zakup kolejnej niemieckiej firmy, Rohde & Grahl.

W 2014 roku nowoczesna fabryka w Jaśle zostaje oddana do użytku, a szeregi grupy zasila szwajcarska firma Sitag AG. Dwa lata później w Jaśle powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe gromadzące ekspertów zajmujących się procesami rozwoju technologii produkcji oraz innowacjami produktowymi. Kolejne lata pozwoliły poszerzyć asortyment oraz zasięg firmy. Przedsiębiorstwo zmieniło swój wizerunek i cała grupa została określona marką Nowy Styl.

Działalność firmy Nowy Styl sp. z o.o.

Nowy Styl rozpoczął swoją działalność od produkcji krzeseł. Początkowo mała fabryka składała trzy modele krzeseł, a dziś oferuje kompleksowe elementy wyposażenia wnętrz biurowych oraz przestrzeni użyteczności publicznej.

Obecnie przedsiębiorstwo oferuje nie tylko krzesła, ale różnorodne meble dostępne pod kilkoma markami własnymi. Produkty firmy można znaleźć w biurowcach, domach, placówkach służby zdrowia, na stadionach, lotniskach oraz w hotelach, kinach i salach koncertowych.

Nowy Styl sp. z o.o. posiada marki:

Nowy Styl - marka posiadająca kompleksową ofertę produktów oraz usług dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej.

Kusch+Co by Nowy Styl - ceniona globalnie marka oferująca produkty o oryginalnym wzornictwie oraz specjalistyczne rozwiązania dla sektora służby zdrowia, oraz turystyki.

Video

Sitag by Nowy Styl - lokalna marka ze Szwajcarii oferująca wysokiej jakości meble biurowe.

SOHOS by Nowy Styl - marka solidnych i ergonomicznych krzeseł biurowych dostępnych w dobrej cenie i cechującej się wysoką jakością.

Forum by Nowy Styl - marka oferująca rozwiązania audytoryjne oraz siedziska na potrzeby sal wykładowych, kin oraz teatrów.

Stylis Hotel Solutions - marka opracowująca rozwiązania dla branży hotelarskiej z Bliskiego Wschodu.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. stworzyła potężną grupę meblarską, która ciągle rośnie w siłę na światowych rynkach. Przedsiębiorstwo do wielu lat zajmuje czołowe pozycje w Europie, a wiele wskazuje na to, że nie zamierza zwolnić tempa rozwoju.

Nowy Styl w liczbach:

 • produkty firmy trafiają na przeszło 100 światowych rynków;
 • 35 nowoczesnych showroomów wykorzystujących technologię VR;
 • infrastruktura i biura w 19 krajach Europy i na Bliskim Wschodzie;
 • zakłady produkcyjne w 7 krajach;
 • zatrudnienie na poziomie ok. 7000 osób;
 • 461 mln EUR przychodu ze sprzedaży w 2019 roku.

Polskie przedsiębiorstwo stara się realizować swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co się przekłada na dbanie o środowisko naturalne. Dobre działania firmy zostały potwierdzone przyznaniem złotego medalu w ocenie EcoVadis.

Praca w firmie Nowy Styl sp. z o.o.

Nowy Styl jest marką globalną i posiada swoje placówki w wielu krajach. Przedsiębiorstwo informuje na swojej witrynie internetowej, że podstawowym językiem komunikacji w grupie jest język angielski. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk wyższych niż produkcyjne. Mimo globalnych zasięgów firma realizuje politykę pracy lokalnej, co oznacza, że w poszczególnych zakładach stara się zatrudniać miejscowych pracowników.

Obecnie w strukturach Nowego Stylu pracuje ponad 7000 pracowników. Przedsiębiorstwo chwali się, że nie organizuje sztywnych ścieżek rozwoju, ale pozwala pracownikom na wyznaczanie sobie celów i realizację ich tak, aby w dogodny sposób kreować swoją karierę. Ponadto firma stawia na integrację pracowników i budowanie dobrej atmosfery. Nowy Styl organizuje szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz realizuje programy indywidualnego rozwoju, a także wsparcia talentów.

Rekrutacja w firmie Nowy Styl sp. z o.o. jest realizowana w sześciu krokach:

 1. Przesłanie dokumentów aplikacyjnych.
 2. Wstępna selekcja.
 3. Wywiad telefoniczny.
 4. Rozmowa kwalifikacyjna.
 5. Ostateczna oferta pracy.
 6. Rozpoczęcie pracy.

Firma prowadzi również staże i praktyki. Nowy Styl stara się również współpracować z uczelniami, realizując programy naukowe i wspierając absolwentów szkół wyższych.

Aktualne oferty pracy w Nowym Stylu można znaleźć na stronie:

Ogłoszenia mogą się także pojawiać na portalach poświęconych rynkowi pracy, jak Aplikuj.pl. Firma poszukuje zarówno pracowników produkcyjnych, jak i monterów mebli, czy specjalistów do pracy w biurach.

Osoby zainteresowane pracą w Nowym Stylu, które nie znalazły interesujących ofert, mogą aplikować spontanicznie na adres internetowy rekrutacja@nowystyl.com lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej firmy.

Opinie o pracy w firmie Nowy Styl sp. z o.o.

Kandydaci do pracy bardzo często chcą sprawdzić przed aplikowaniem potencjalnego pracodawcę. W związku z tym dużą popularność zyskały portale zbierające opinie o pracodawcach od byłych i obecnych pracowników. Trzeba jednak pamiętać, aby do wpisów na takich stronach podchodzić z pewną dozą rezerwy. Często wpisy pracowników przybierają formę wylewania żalów.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. jest również komentowana w sieci i z licznych wpisów można wyciągnąć kilka wniosków. Przede wszystkim wszystko wskazuje na to, że wynagrodzenia nie należą do najlepszych, a działania firmy w lokalnych fabrykach noszą wiele cech rynku pracy na Podkarpaciu. Oszczędności na wynagrodzeniach i duża rotacja według wpisów są na porządku dziennym.

Wiele osób podkreśla jednak, że zarówno praca w biurach, jak i na produkcji w zakładach Nowego Stylu będzie idealna dla młodych osób chcących zdobyć doświadczenie w branży. Ambitni pracownicy mogą pozyskać cenny wpis do CV oraz umiejętności, które pozwolą im budować karierę w innych przedsiębiorstwach.

Źródło: absolvent.pl

Kontakt z firmą Nowy Styl sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w Nowym Stylu mogą się posiłkować danymi kontaktowymi podanymi powyżej. Pozostali interesanci mają możliwość skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na oficjalnej witrynie pod linkiem https://pl.nowystyl.com/pl/kontakt/napisz-do/ oraz z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Nowy Styl Sp. z o.o.

Siedziba główna

ul. Pużaka 49

38-400 Krosno

Tel.: +48 13 43 76 100

Fax.: +48 13 43 62 732

e-mail: info@nowystyl.com

Siedziba Zarządu

ul. Jasnogórska 9

31-358 Kraków

Na oficjalnej stronie firmy można znaleźć także dane kontaktowe do poszczególnych oddziałów, showroomów oraz zakładów. Nowy Styl jest także obecny w social mediach, za pomocą których można się zapoznać z asortymentem i działalnością firmy.

https://www.facebook.com/NowyStyl
https://www.instagram.com/nowystylglobal/
https://www.youtube.com/user/NowyStylGroup

Nowy Styl Sp. z o.o. jest spółką, która stworzyła małe imperium meblarskie o światowych zasięgach. Wygląda jednak na to, że sama struktura zarządzania w polskich zakładach pozostała bardzo lokalna i firma zamiast dawać możliwości rozwoju jest raczej dobrym przystankiem dla młodych i ambitnych osób, które chcą zdobyć doświadczenie po szkole, a następnie ruszyć dalej.

Podziel się

1 komentarz

Ala

Ala

Wizytówka firmy przedstawia korzystnie wszystkie plusy firmy. Dobrze poznać wszystkich najlepszych graczy w regionie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.