Najwięksi pracodawcy na Podkarpaciu

Praca Nowy Styl sp. z o.o. - europejski lider produkcji mebli biurowych

23 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

Praca Nowy Styl sp. z o.o. - europejski lider produkcji mebli biurowych
Nowy Styl sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem, które od niemal 30 lat realizuje skrupulatnie plan podbijania ryku mebli biurowych. Firma przebojem wkroczyła na rynek w latach 90-tych i dziś może się pochwalić licznymi sukcesami oraz pozycją lidera w swojej branży w Europie.

Przedsiębiorstwo przede wszystkim skupia się na produkcji mebli biurowych i podejmuje się projektów urządzania przestrzeni biurowych oraz wyposażania miejsc użyteczności publicznej. Nowy Styl sp. z o.o. urosło do naprawdę sporych rozmiarów, przez co spółka stała się atrakcyjna dla potencjalnych pracowników.

Warto przyjrzeć się bliżej temu przedsiębiorstwu odnoszącemu sukcesy na arenie międzynarodowej. Co ma do zaoferowania pracownikom i czy warto do niego aplikować?

Historia firmy Nowy Styl sp. z o.o.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. działa na rynku od niemal trzech dekad i przez cały ten czas pnie się w branżowych rankingach. Dziś przedsiębiorstwo jest jednym z liderów na rynku produkcji mebli biurowych. Wszystko zaczęło się od pomysłu Adama i Jerzego Krzanowskich na założenie wspólnego interesu.

Źródło: https://pl.nowystyl.com/

Bracia Krzanowscy w 1992 roku założyli swoją firmę ze wsparciem Henry'ego Sterna, właściciela firmy Whyte. Fabryka powstała w Krośnie i rozpoczęła produkcję trzech modeli krzeseł. Za ich montaż odpowiedzialnych było 7 pracowników. Rok później przedsiębiorstwo zatrudniało już przeszło 100 osób, co zaowocowało przenosinami do nowej siedziby w hali krośnieńskiego lotniska.

Rok 1995 przyniósł debiut firmy na targach w Moskwie, co zaowocowało wieloma kontaktami biznesowymi. W tym momencie firma oferowała już 25 modeli krzeseł, które przyciągnęły uwagę klientów ze Europy Wschodniej. Rok później Nowy Styl sp. z o.o. ruszył na podbój Europy Zachodniej i firma przedstawiła swoje produkty na targach Orgatec w Kolonii.

Rok 2002 przyniósł założenie Fundacji im. Korczaka, a zakłady firmy zatrudniają ponad 4000 osób. Rok później przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją ofertę o systemy mebli biurowych BN Office Solution. W 2008 roku Nowy Styl sp. z o.o. przechodzi zmiany organizacyjne, a rok później rozpoczyna się inwestycja w budowę najnowocześniejszej fabryki mebli w Europie. Zakłady powstają w Jaśle.

Przedsiębiorstwo podbija kolejne rynki i dokonuje inwestycji w zakup kolejnych spółek. W 2011 roku polska firma przejmuje Grammer Office. Następne lata to rozszerzenie dystrybucji na kolejne rynki. W końcu Nowy Styl sp. z o.o. sprzedaje swoje produkty w przeszło 100 krajach na całym świecie. Rok 2013 przyniósł zakup kolejnej niemieckiej firmy, Rohde & Grahl.

W 2014 roku nowoczesna fabryka w Jaśle zostaje oddana do użytku, a szeregi grupy zasila szwajcarska firma Sitag AG. Dwa lata później w Jaśle powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe gromadzące ekspertów zajmujących się procesami rozwoju technologii produkcji oraz innowacjami produktowymi. Kolejne lata pozwoliły poszerzyć asortyment oraz zasięg firmy. Przedsiębiorstwo zmieniło swój wizerunek i cała grupa została określona marką Nowy Styl.

Działalność firmy Nowy Styl sp. z o.o.

Nowy Styl rozpoczął swoją działalność od produkcji krzeseł. Początkowo mała fabryka składała trzy modele krzeseł, a dziś oferuje kompleksowe elementy wyposażenia wnętrz biurowych oraz przestrzeni użyteczności publicznej.

Szukasz pracy?

Kierownik biura, Niemcy

ANTHEA sp. z o.o.

 • Niemcy
Dodana

Użytkownik kluczowy ds. wynagrodzeń w SAP HCM

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Elektromechanik Utrzymania Ruchu

TI Poland Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Elektryk

CMC POLAND SP. Z O.O.

 • Herby
Dodana

Ślusarz narzędziowy

Aluform Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana
Polecana

Obecnie przedsiębiorstwo oferuje nie tylko krzesła, ale różnorodne meble dostępne pod kilkoma markami własnymi. Produkty firmy można znaleźć w biurowcach, domach, placówkach służby zdrowia, na stadionach, lotniskach oraz w hotelach, kinach i salach koncertowych.

Nowy Styl sp. z o.o. posiada marki:

Nowy Styl - marka posiadająca kompleksową ofertę produktów oraz usług dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej.

Kusch+Co by Nowy Styl - ceniona globalnie marka oferująca produkty o oryginalnym wzornictwie oraz specjalistyczne rozwiązania dla sektora służby zdrowia, oraz turystyki.

Video

Sitag by Nowy Styl - lokalna marka ze Szwajcarii oferująca wysokiej jakości meble biurowe.

SOHOS by Nowy Styl - marka solidnych i ergonomicznych krzeseł biurowych dostępnych w dobrej cenie i cechującej się wysoką jakością.

Forum by Nowy Styl - marka oferująca rozwiązania audytoryjne oraz siedziska na potrzeby sal wykładowych, kin oraz teatrów.

Stylis Hotel Solutions - marka opracowująca rozwiązania dla branży hotelarskiej z Bliskiego Wschodu.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. stworzyła potężną grupę meblarską, która ciągle rośnie w siłę na światowych rynkach. Przedsiębiorstwo do wielu lat zajmuje czołowe pozycje w Europie, a wiele wskazuje na to, że nie zamierza zwolnić tempa rozwoju.

Nowy Styl w liczbach:

 • produkty firmy trafiają na przeszło 100 światowych rynków;
 • 35 nowoczesnych showroomów wykorzystujących technologię VR;
 • infrastruktura i biura w 19 krajach Europy i na Bliskim Wschodzie;
 • zakłady produkcyjne w 7 krajach;
 • zatrudnienie na poziomie ok. 7000 osób;
 • 461 mln EUR przychodu ze sprzedaży w 2019 roku.

Polskie przedsiębiorstwo stara się realizować swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co się przekłada na dbanie o środowisko naturalne. Dobre działania firmy zostały potwierdzone przyznaniem złotego medalu w ocenie EcoVadis.

Praca w firmie Nowy Styl sp. z o.o.

Nowy Styl jest marką globalną i posiada swoje placówki w wielu krajach. Przedsiębiorstwo informuje na swojej witrynie internetowej, że podstawowym językiem komunikacji w grupie jest język angielski. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk wyższych niż produkcyjne. Mimo globalnych zasięgów firma realizuje politykę pracy lokalnej, co oznacza, że w poszczególnych zakładach stara się zatrudniać miejscowych pracowników.

Obecnie w strukturach Nowego Stylu pracuje ponad 7000 pracowników. Przedsiębiorstwo chwali się, że nie organizuje sztywnych ścieżek rozwoju, ale pozwala pracownikom na wyznaczanie sobie celów i realizację ich tak, aby w dogodny sposób kreować swoją karierę. Ponadto firma stawia na integrację pracowników i budowanie dobrej atmosfery. Nowy Styl organizuje szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz realizuje programy indywidualnego rozwoju, a także wsparcia talentów.

Rekrutacja w firmie Nowy Styl sp. z o.o. jest realizowana w sześciu krokach:

 1. Przesłanie dokumentów aplikacyjnych.
 2. Wstępna selekcja.
 3. Wywiad telefoniczny.
 4. Rozmowa kwalifikacyjna.
 5. Ostateczna oferta pracy.
 6. Rozpoczęcie pracy.

Firma prowadzi również staże i praktyki. Nowy Styl stara się również współpracować z uczelniami, realizując programy naukowe i wspierając absolwentów szkół wyższych.

Aktualne oferty pracy w Nowym Stylu można znaleźć na stronie:

Ogłoszenia mogą się także pojawiać na portalach poświęconych rynkowi pracy, jak Aplikuj.pl. Firma poszukuje zarówno pracowników produkcyjnych, jak i monterów mebli, czy specjalistów do pracy w biurach.

Osoby zainteresowane pracą w Nowym Stylu, które nie znalazły interesujących ofert, mogą aplikować spontanicznie na adres internetowy rekrutacja@nowystyl.com lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej firmy.

Opinie o pracy w firmie Nowy Styl sp. z o.o.

Kandydaci do pracy bardzo często chcą sprawdzić przed aplikowaniem potencjalnego pracodawcę. W związku z tym dużą popularność zyskały portale zbierające opinie o pracodawcach od byłych i obecnych pracowników. Trzeba jednak pamiętać, aby do wpisów na takich stronach podchodzić z pewną dozą rezerwy. Często wpisy pracowników przybierają formę wylewania żalów.

Firma Nowy Styl sp. z o.o. jest również komentowana w sieci i z licznych wpisów można wyciągnąć kilka wniosków. Przede wszystkim wszystko wskazuje na to, że wynagrodzenia nie należą do najlepszych, a działania firmy w lokalnych fabrykach noszą wiele cech rynku pracy na Podkarpaciu. Oszczędności na wynagrodzeniach i duża rotacja według wpisów są na porządku dziennym.

Wiele osób podkreśla jednak, że zarówno praca w biurach, jak i na produkcji w zakładach Nowego Stylu będzie idealna dla młodych osób chcących zdobyć doświadczenie w branży. Ambitni pracownicy mogą pozyskać cenny wpis do CV oraz umiejętności, które pozwolą im budować karierę w innych przedsiębiorstwach.

Źródło: absolvent.pl

Kontakt z firmą Nowy Styl sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w Nowym Stylu mogą się posiłkować danymi kontaktowymi podanymi powyżej. Pozostali interesanci mają możliwość skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na oficjalnej witrynie pod linkiem https://pl.nowystyl.com/pl/kontakt/napisz-do/ oraz z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Nowy Styl Sp. z o.o.

Siedziba główna

ul. Pużaka 49

38-400 Krosno

Tel.: +48 13 43 76 100

Fax.: +48 13 43 62 732

e-mail: info@nowystyl.com

Siedziba Zarządu

ul. Jasnogórska 9

31-358 Kraków

Na oficjalnej stronie firmy można znaleźć także dane kontaktowe do poszczególnych oddziałów, showroomów oraz zakładów. Nowy Styl jest także obecny w social mediach, za pomocą których można się zapoznać z asortymentem i działalnością firmy.

https://www.facebook.com/NowyStyl
https://www.instagram.com/nowystylglobal/
https://www.youtube.com/user/NowyStylGroup

Nowy Styl Sp. z o.o. jest spółką, która stworzyła małe imperium meblarskie o światowych zasięgach. Wygląda jednak na to, że sama struktura zarządzania w polskich zakładach pozostała bardzo lokalna i firma zamiast dawać możliwości rozwoju jest raczej dobrym przystankiem dla młodych i ambitnych osób, które chcą zdobyć doświadczenie po szkole, a następnie ruszyć dalej.

Podziel się

1 komentarz

Ala

Ala

Wizytówka firmy przedstawia korzystnie wszystkie plusy firmy. Dobrze poznać wszystkich najlepszych graczy w regionie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka