Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe

23 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe
Produkcja, remonty, modernizacje urządzeń wykorzystywanych w górnictwie – tak w skrócie można przedstawić podstawy działalności Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Jeżeli jesteś wykwalifikowanym fachowcem i szukasz zawodowych wyzwań w dużej, specjalistycznej firmie, warto przyjrzeć się bliżej właśnie tej spółce.

Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku pozwala świadczyć specjalistyczne usługi na najwyższym poziomie. W firmie funkcjonują między innymi 4 wydziały remontowe (Borynia, Pniówek, Suszec, Zofiówka), które wspierają wydobycie węgla w regionie. W JZR pracuje ponad 500 osób, a firma rozwija się, . Czy zdecydujesz się dołączyć do tego grona?

JZR Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Jastrzębska Spółka Węglowa. Istnieje od 1998 roku i powstała w wyniku przekształcenia lokalnych Warsztatów Remontowych funkcjonujących przy okolicznych kopalniach.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe logo

Usługi Jastrzębskich Zakładów Remontowych dzielą się na produkcyjne i remontowe i są wykonywane głównie na potrzeby kopalń należących do JSW. Przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić między innymi niezbędną obróbkę mechaniczną, cięcie, gięcie i spawanie, ale również profesjonalną kontrolę jakości czy wsparcie projektowe.

Działalność Jastrzębskich Zakładów Remontowych

JZR odpowiada między innymi za modernizację 1500 sekcji obudów zmechanizowanych. W nowoczesnym parku maszynowym pracuje się między innymi na zrobotyzowanych stanowiskach spawalniczych, z przecinarką gazowo-plazmową czy tokarkami i frezarkami. Firma ma ogromne zasługi w zakresie wspierania technologicznego przede wszystkim kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej – w ciągu 20 lat działalności opracowała liczne konstrukcje i dokumentacje sprzętów usprawniających wydobywanie węgla.

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych to doskonała okazja do poznania z bliska mechanicznych aspektów funkcjonowania sektora górniczego i zyskania nowych umiejętności u boku doświadczonych specjalistów tej dziedziny..

Firma jako swoją misję podaje motto „Dążymy do dostarczania partnerom korzyści”. Zarząd JZR zdaje sobie sprawę z konkurencyjności rynku i stale podejmuje działania w kierunku zwiększenia efektywności i dostarczania klientom produktów o jak najwyższej jakości. 

Jastrzębskie Zakłady Budowlane zdjęcia z zakładu

Pracownicy podczas wykonywania obowiązków w zakładzie spółki JZR.

Certyfikaty JZR – odpowiedzialny pracodawca

W dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii na całym świecie, który może jednak wiązać się z zagrożeniami dla człowieka i środowiska, ważna jest odpowiedzialność społeczna firm produkcyjnych. Również Jastrzębskie Zakłady Remontowe, mając to na uwadze, wdrożyły w swoją działalność Zintegrowany System Zarządzania (już w 2003 r.), a następnie kolejne jego normy, aby lepiej zarządzać w przedsiębiorstwie czynnikami środowiskowymi, jakością produkcji, energią, a także bezpieczeństwem i higieną pracy.

JZR Sp. z o.o. na przestrzeni lat uzyskała kilka ważnych uprawnień i certyfikatów:

 • Certyfikat ISO 9001, 14001 i 18001
 • Certyfikat systemu jakości w spawalnictwie wg normy EN ISO 3834-2
 • Certyfikat ISO 50001 - zarządzania energią

Struktura Jastrzębskich Zakładów Remontowych

Szukasz pracy?

Technolog / Inżynier elektronik

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana

Konstruktor elektronik

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana
Dodana

Młodszy Doradca Klienta

Partner Alior Bank

 • Wejherowo
Dodana
Polecana
Dodana

Rozważając aplikację do takiego przedsiębiorstwa jak JZR, warto wiedzieć, jakie działy funkcjonują w jego obrębie. W ramach działań firmy można bowiem brać udział zarówno w realizacji konstrukcji stalowych na podstawie dokumentacji własnej lub powierzonej, jak i w różnych pracach wykończeniowych związanych z obróbką i spawaniem.

Działy pracy Jastrzębskich Zakładów Remontowych

 • konstruowania przenośników,
 • produkcyjno-remontowy,
 • głównego spawalnika,
 • gospodarki majątkiem,
 • przygotowania produkcji i rozwoju (w tym wydziały: technologiczny, handlowy, konstrukcyjny i rozwojowy).

Specjaliści są potrzebni także na stanowiskach administracyjnych. Spółka dzieli się w tym obszarze na działy: personalny, finansowo-księgowy, informatyki, controlingu, zapotrzebowania i gospodarki magazynowej, BHP i obrony cywilnej, organizacyjny, kontroli wewnętrznej, kontroli jakości oraz inwestycji i przetargów.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i okolic mogą napotkać także oferty pracy w Jastrzębskich Zakładach Remontowych na takich stanowiskach jak ślusarz, szlifierz, kierowca, magazynier, malarz-lakiernik, wydawca-konserwator narzędzi, operator wypalarki termicznej czy elektromonter.

Praca Jastrzębskie Zakłady Budowlane

Pracownik Jastrzębskich Zakładów Remontowych podczas wykonywania pracy. Źródło: jzr.pl

Jastrzębskie Zakłady Remontowe rekrutacja i kariera

Podstawowe informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego w JZR, a także zapotrzebowanie na pracowników – listę aktualnych ofert pracy w Jastrzębskich Zakładach Budowlanych – znajdziesz na stronie internetowej firmy, w zakładce „Kariera”. Rekrutacja dotyczy między innymi stanowisk:

 • spawacza,
 • ślusarza,
 • tokarza,
 • frezera.

W każdej chwili możliwa jest rekrutacja spontaniczna do JZR – wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz i załączyć CV.

Ważnym i często pożądanym u kandydatów atutem jest posiadanie odpowiednich uprawnień: dla spawaczy MAG 135, kierowców wózków jezdniowych, operatorów suwnic czy żurawi. W pionie administracyjnym zwraca się większą uwagę na wykształcenie związane z charakterem danego stanowiska. Cenione jest doświadczenie i ambitne podejście do rozwoju oraz podejmowania nowych wyzwań zawodowych.

Proces rekrutacji w Jastrzębskich Zakładach Remontowych jest rozłożony na 6 etapów. Począwszy od aplikacji i analizy nadesłanych kandydatur, przez rozmowę telefoniczną i spotkanie kwalifikacyjne, po weryfikację umiejętności i wydanie decyzji (informację zwrotną).

Etapy rekrutacji JZR schemat

Źródło grafiki: jzr.pl

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

Przedsiębiorstwo ze Śląska reklamuje się jako pracodawca solidny i atrakcyjny, wskazując liczne korzyści płynące z zatrudnienia – między innymi pewne godziny pracy, terminowość miesięcznych wypłat czy szansę rozwoju. Każdego roku w lipcu wypłacana jest nagroda dla pracowników – wyróżnienia przysługują również za frekwencję. W pracy dla JZR można liczyć również na pakiet benefitów: wczasy pod gruszą, dodatki na święta czy bilety na imprezy sportowe odbywające się w okolicy. Jastrzębskie Zakłady Remontowe dofinansowują także wakacje dzieci pracowników.

Pracownicy JZR pracują w systemie trzyzmianowym, a każdemu przysługuje półgodzinna przerwa. W firmie ceni się sprawny przepływ informacji, integrację i regularne badania pracowników. W ramach spółki działa Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, dzięki czemu można liczyć na wysokie standardy BHP czy ubezpieczenie grupowe na życie.

Opinie pracowników JZE

Praktyki w JZR

Szczególne możliwości daje spółka młodym osobom, dopiero zaczynającym pracę w zawodzie. Firma zaprasza na bezpłatne praktyki pełnoletnich kandydatów zainteresowanych zdobyciem zawodowych doświadczeń i nowych kompetencji.  W ramach projektu JZR ROZWÓJ, obejmującego m.in. uruchomienie dodatkowych hal produkcyjnych, spółka nawiązała współpracę ze szkołami zawodowymi w celu rekrutacji. 

Firma jest obecnie partnerem:

 • ZespołuSzkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
 • Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w  Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół Zawodowych, 44-335 w Jastrzębiu-Zdroju.

Współpraca ze szkołami obejmuje możliwość odbywania przez uczniów praktyk i stażów w Jastrzębskich Zakładach Remontowych, współorganizowania inicjatyw związanych z rozwojem zawodowym, a także uczestniczenia w Dniach Otwartych szkół. Firma chętnie oferuje również stałą pracę z przeszkoleniem młodzieży po ukończeniu szkoły.

Video

Dane Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.

Jeśli chcesz nawiązać bezpośredni kontakt z biurem spółki, napisz na adres e-mail jzr@jzr.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 32 721 51 00. Pełna lista kontaktów do poszczególnych działów znajduje się na stronie https://www.jzr.pl/kontakt/.

Główna siedziba firmy:
ul. Węglowa 4
44-268 Jastrzębie-Zdrój

Poniżej podajemy również dane rejestrowe spółki JZR z KRS.

Nazwa JASTRZĘBSKIE ZAKŁADY REMONTOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000088012
NIP  6331971048
REGON  27605781300000
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2002-02-05
Województwo  ŚLĄSKIE
Miejscowość JASTRZĘBIE ZDRÓJ
Adres WĘGLOWA 4, JASTRZĘBIE ZDRÓJ 44-268
Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
Członkowie reprezentacji

RYCHTER RAFAŁ BOGUSŁAW - PREZES ZARZĄDU

BOSOWSKI ADAM HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

BERNACKI DARIUSZ HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU - DYREKTOR DS. EKONOMIKI I FINANSÓW

BACHOŃ MARIUSZ SEBASTIAN  - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

 

Podziel się

1 komentarz

Kowal

Kowal

Nie powinno się sektora górniczego na straty dawać. Temat Jastrzębia jest jak najbardziej dobrym przykładem w tej materi.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka