Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe

Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe
Produkcja, remonty, modernizacje urządzeń wykorzystywanych w górnictwie – tak w skrócie można przedstawić podstawy działalności Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Jeżeli jesteś wykwalifikowanym fachowcem i szukasz zawodowych wyzwań w dużej, specjalistycznej firmie, warto przyjrzeć się bliżej właśnie tej spółce.

Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku pozwala świadczyć specjalistyczne usługi na najwyższym poziomie. W firmie funkcjonują między innymi 4 wydziały remontowe (Borynia, Pniówek, Suszec, Zofiówka), które wspierają wydobycie węgla w regionie. W JZR pracuje ponad 500 osób, a firma rozwija się, . Czy zdecydujesz się dołączyć do tego grona?

JZR Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Jastrzębska Spółka Węglowa. Istnieje od 1998 roku i powstała w wyniku przekształcenia lokalnych Warsztatów Remontowych funkcjonujących przy okolicznych kopalniach.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe logo

Usługi Jastrzębskich Zakładów Remontowych dzielą się na produkcyjne i remontowe i są wykonywane głównie na potrzeby kopalń należących do JSW. Przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić między innymi niezbędną obróbkę mechaniczną, cięcie, gięcie i spawanie, ale również profesjonalną kontrolę jakości czy wsparcie projektowe.

Działalność Jastrzębskich Zakładów Remontowych

JZR odpowiada między innymi za modernizację 1500 sekcji obudów zmechanizowanych. W nowoczesnym parku maszynowym pracuje się między innymi na zrobotyzowanych stanowiskach spawalniczych, z przecinarką gazowo-plazmową czy tokarkami i frezarkami. Firma ma ogromne zasługi w zakresie wspierania technologicznego przede wszystkim kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej – w ciągu 20 lat działalności opracowała liczne konstrukcje i dokumentacje sprzętów usprawniających wydobywanie węgla.

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych to doskonała okazja do poznania z bliska mechanicznych aspektów funkcjonowania sektora górniczego i zyskania nowych umiejętności u boku doświadczonych specjalistów tej dziedziny..

Firma jako swoją misję podaje motto „Dążymy do dostarczania partnerom korzyści”. Zarząd JZR zdaje sobie sprawę z konkurencyjności rynku i stale podejmuje działania w kierunku zwiększenia efektywności i dostarczania klientom produktów o jak najwyższej jakości. 

Jastrzębskie Zakłady Budowlane zdjęcia z zakładu

Pracownicy podczas wykonywania obowiązków w zakładzie spółki JZR.

Certyfikaty JZR – odpowiedzialny pracodawca

W dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii na całym świecie, który może jednak wiązać się z zagrożeniami dla człowieka i środowiska, ważna jest odpowiedzialność społeczna firm produkcyjnych. Również Jastrzębskie Zakłady Remontowe, mając to na uwadze, wdrożyły w swoją działalność Zintegrowany System Zarządzania (już w 2003 r.), a następnie kolejne jego normy, aby lepiej zarządzać w przedsiębiorstwie czynnikami środowiskowymi, jakością produkcji, energią, a także bezpieczeństwem i higieną pracy.

JZR Sp. z o.o. na przestrzeni lat uzyskała kilka ważnych uprawnień i certyfikatów:

 • Certyfikat ISO 9001, 14001 i 18001
 • Certyfikat systemu jakości w spawalnictwie wg normy EN ISO 3834-2
 • Certyfikat ISO 50001 - zarządzania energią

Struktura Jastrzębskich Zakładów Remontowych

Rozważając aplikację do takiego przedsiębiorstwa jak JZR, warto wiedzieć, jakie działy funkcjonują w jego obrębie. W ramach działań firmy można bowiem brać udział zarówno w realizacji konstrukcji stalowych na podstawie dokumentacji własnej lub powierzonej, jak i w różnych pracach wykończeniowych związanych z obróbką i spawaniem.

Działy pracy Jastrzębskich Zakładów Remontowych

 • konstruowania przenośników,
 • produkcyjno-remontowy,
 • głównego spawalnika,
 • gospodarki majątkiem,
 • przygotowania produkcji i rozwoju (w tym wydziały: technologiczny, handlowy, konstrukcyjny i rozwojowy).

Specjaliści są potrzebni także na stanowiskach administracyjnych. Spółka dzieli się w tym obszarze na działy: personalny, finansowo-księgowy, informatyki, controlingu, zapotrzebowania i gospodarki magazynowej, BHP i obrony cywilnej, organizacyjny, kontroli wewnętrznej, kontroli jakości oraz inwestycji i przetargów.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i okolic mogą napotkać także oferty pracy w Jastrzębskich Zakładach Remontowych na takich stanowiskach jak ślusarz, szlifierz, kierowca, magazynier, malarz-lakiernik, wydawca-konserwator narzędzi, operator wypalarki termicznej czy elektromonter.

Praca Jastrzębskie Zakłady Budowlane

Pracownik Jastrzębskich Zakładów Remontowych podczas wykonywania pracy. Źródło: jzr.pl

Jastrzębskie Zakłady Remontowe rekrutacja i kariera

Podstawowe informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego w JZR, a także zapotrzebowanie na pracowników – listę aktualnych ofert pracy w Jastrzębskich Zakładach Budowlanych – znajdziesz na stronie internetowej firmy, w zakładce „Kariera”. Rekrutacja dotyczy między innymi stanowisk:

 • spawacza,
 • ślusarza,
 • tokarza,
 • frezera.

W każdej chwili możliwa jest rekrutacja spontaniczna do JZR – wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz i załączyć CV.

Ważnym i często pożądanym u kandydatów atutem jest posiadanie odpowiednich uprawnień: dla spawaczy MAG 135, kierowców wózków jezdniowych, operatorów suwnic czy żurawi. W pionie administracyjnym zwraca się większą uwagę na wykształcenie związane z charakterem danego stanowiska. Cenione jest doświadczenie i ambitne podejście do rozwoju oraz podejmowania nowych wyzwań zawodowych.

Proces rekrutacji w Jastrzębskich Zakładach Remontowych jest rozłożony na 6 etapów. Począwszy od aplikacji i analizy nadesłanych kandydatur, przez rozmowę telefoniczną i spotkanie kwalifikacyjne, po weryfikację umiejętności i wydanie decyzji (informację zwrotną).

Etapy rekrutacji JZR schemat

Źródło grafiki: jzr.pl

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

Przedsiębiorstwo ze Śląska reklamuje się jako pracodawca solidny i atrakcyjny, wskazując liczne korzyści płynące z zatrudnienia – między innymi pewne godziny pracy, terminowość miesięcznych wypłat czy szansę rozwoju. Każdego roku w lipcu wypłacana jest nagroda dla pracowników – wyróżnienia przysługują również za frekwencję. W pracy dla JZR można liczyć również na pakiet benefitów: wczasy pod gruszą, dodatki na święta czy bilety na imprezy sportowe odbywające się w okolicy. Jastrzębskie Zakłady Remontowe dofinansowują także wakacje dzieci pracowników.

Pracownicy JZR pracują w systemie trzyzmianowym, a każdemu przysługuje półgodzinna przerwa. W firmie ceni się sprawny przepływ informacji, integrację i regularne badania pracowników. W ramach spółki działa Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, dzięki czemu można liczyć na wysokie standardy BHP czy ubezpieczenie grupowe na życie.

Opinie pracowników JZE

Praktyki w JZR

Szczególne możliwości daje spółka młodym osobom, dopiero zaczynającym pracę w zawodzie. Firma zaprasza na bezpłatne praktyki pełnoletnich kandydatów zainteresowanych zdobyciem zawodowych doświadczeń i nowych kompetencji.  W ramach projektu JZR ROZWÓJ, obejmującego m.in. uruchomienie dodatkowych hal produkcyjnych, spółka nawiązała współpracę ze szkołami zawodowymi w celu rekrutacji. 

Firma jest obecnie partnerem:

 • ZespołuSzkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
 • Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w  Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół Zawodowych, 44-335 w Jastrzębiu-Zdroju.

Współpraca ze szkołami obejmuje możliwość odbywania przez uczniów praktyk i stażów w Jastrzębskich Zakładach Remontowych, współorganizowania inicjatyw związanych z rozwojem zawodowym, a także uczestniczenia w Dniach Otwartych szkół. Firma chętnie oferuje również stałą pracę z przeszkoleniem młodzieży po ukończeniu szkoły.

Dane Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.

Jeśli chcesz nawiązać bezpośredni kontakt z biurem spółki, napisz na adres e-mail jzr@jzr.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 32 721 51 00. Pełna lista kontaktów do poszczególnych działów znajduje się na stronie https://www.jzr.pl/kontakt/.

Główna siedziba firmy:
ul. Węglowa 4
44-268 Jastrzębie-Zdrój

Poniżej podajemy również dane rejestrowe spółki JZR z KRS.

Nazwa JASTRZĘBSKIE ZAKŁADY REMONTOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000088012
NIP  6331971048
REGON  27605781300000
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2002-02-05
Województwo  ŚLĄSKIE
Miejscowość JASTRZĘBIE ZDRÓJ
Adres WĘGLOWA 4, JASTRZĘBIE ZDRÓJ 44-268
Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
Członkowie reprezentacji

RYCHTER RAFAŁ BOGUSŁAW - PREZES ZARZĄDU

BOSOWSKI ADAM HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

BERNACKI DARIUSZ HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU - DYREKTOR DS. EKONOMIKI I FINANSÓW

BACHOŃ MARIUSZ SEBASTIAN  - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

 

Oceń ten wpis
Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.