Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe

23 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

12 komentarzy
Remonty i produkcja w sektorze górniczym - praca Jastrzębskie Zakłady Remontowe
Produkcja, remonty, modernizacje urządzeń wykorzystywanych w górnictwie – tak w skrócie można przedstawić podstawy działalności Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Jeżeli jesteś wykwalifikowanym fachowcem i szukasz zawodowych wyzwań w dużej, specjalistycznej firmie, warto przyjrzeć się bliżej właśnie tej spółce.

Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku pozwala świadczyć specjalistyczne usługi na najwyższym poziomie. W firmie funkcjonują między innymi 4 wydziały remontowe (Borynia, Pniówek, Suszec, Zofiówka), które wspierają wydobycie węgla w regionie. W JZR pracuje ponad 500 osób, a firma rozwija się, . Czy zdecydujesz się dołączyć do tego grona?

JZR Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Jastrzębska Spółka Węglowa. Istnieje od 1998 roku i powstała w wyniku przekształcenia lokalnych Warsztatów Remontowych funkcjonujących przy okolicznych kopalniach.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe logo

Usługi Jastrzębskich Zakładów Remontowych dzielą się na produkcyjne i remontowe i są wykonywane głównie na potrzeby kopalń należących do JSW. Przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić między innymi niezbędną obróbkę mechaniczną, cięcie, gięcie i spawanie, ale również profesjonalną kontrolę jakości czy wsparcie projektowe.

Działalność Jastrzębskich Zakładów Remontowych

JZR odpowiada między innymi za modernizację 1500 sekcji obudów zmechanizowanych. W nowoczesnym parku maszynowym pracuje się między innymi na zrobotyzowanych stanowiskach spawalniczych, z przecinarką gazowo-plazmową czy tokarkami i frezarkami. Firma ma ogromne zasługi w zakresie wspierania technologicznego przede wszystkim kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej – w ciągu 20 lat działalności opracowała liczne konstrukcje i dokumentacje sprzętów usprawniających wydobywanie węgla.

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych to doskonała okazja do poznania z bliska mechanicznych aspektów funkcjonowania sektora górniczego i zyskania nowych umiejętności u boku doświadczonych specjalistów tej dziedziny..

Firma jako swoją misję podaje motto „Dążymy do dostarczania partnerom korzyści”. Zarząd JZR zdaje sobie sprawę z konkurencyjności rynku i stale podejmuje działania w kierunku zwiększenia efektywności i dostarczania klientom produktów o jak najwyższej jakości. 

Jastrzębskie Zakłady Budowlane zdjęcia z zakładu

Pracownicy podczas wykonywania obowiązków w zakładzie spółki JZR.

Certyfikaty JZR – odpowiedzialny pracodawca

W dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii na całym świecie, który może jednak wiązać się z zagrożeniami dla człowieka i środowiska, ważna jest odpowiedzialność społeczna firm produkcyjnych. Również Jastrzębskie Zakłady Remontowe, mając to na uwadze, wdrożyły w swoją działalność Zintegrowany System Zarządzania (już w 2003 r.), a następnie kolejne jego normy, aby lepiej zarządzać w przedsiębiorstwie czynnikami środowiskowymi, jakością produkcji, energią, a także bezpieczeństwem i higieną pracy.

JZR Sp. z o.o. na przestrzeni lat uzyskała kilka ważnych uprawnień i certyfikatów:

 • Certyfikat ISO 9001, 14001 i 18001
 • Certyfikat systemu jakości w spawalnictwie wg normy EN ISO 3834-2
 • Certyfikat ISO 50001 - zarządzania energią

Struktura Jastrzębskich Zakładów Remontowych

Szukasz pracy?

Pomocnik dekarza – praca w Niemczech

In-Serv Team Sp. z o. o.

 • Niemcy
Dodana

Elektryk

Lakma STREFA

 • Warszowice
Dodana

Mechanik

Lakma STREFA

 • Warszowice
Dodana

Specjalista ds. Księgowości

Nicromet Sp.z o.o. Sp.k.

 • Oświęcim
Dodana

Montażysta doposażeń samochodowych/ elektromechanik

Carolina Toyota Bielsko

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Rozważając aplikację do takiego przedsiębiorstwa jak JZR, warto wiedzieć, jakie działy funkcjonują w jego obrębie. W ramach działań firmy można bowiem brać udział zarówno w realizacji konstrukcji stalowych na podstawie dokumentacji własnej lub powierzonej, jak i w różnych pracach wykończeniowych związanych z obróbką i spawaniem.

Działy pracy Jastrzębskich Zakładów Remontowych

 • konstruowania przenośników,
 • produkcyjno-remontowy,
 • głównego spawalnika,
 • gospodarki majątkiem,
 • przygotowania produkcji i rozwoju (w tym wydziały: technologiczny, handlowy, konstrukcyjny i rozwojowy).

Specjaliści są potrzebni także na stanowiskach administracyjnych. Spółka dzieli się w tym obszarze na działy: personalny, finansowo-księgowy, informatyki, controlingu, zapotrzebowania i gospodarki magazynowej, BHP i obrony cywilnej, organizacyjny, kontroli wewnętrznej, kontroli jakości oraz inwestycji i przetargów.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i okolic mogą napotkać także oferty pracy w Jastrzębskich Zakładach Remontowych na takich stanowiskach jak ślusarz, szlifierz, kierowca, magazynier, malarz-lakiernik, wydawca-konserwator narzędzi, operator wypalarki termicznej czy elektromonter.

Praca Jastrzębskie Zakłady Budowlane

Pracownik Jastrzębskich Zakładów Remontowych podczas wykonywania pracy. Źródło: jzr.pl

Jastrzębskie Zakłady Remontowe rekrutacja i kariera

Podstawowe informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego w JZR, a także zapotrzebowanie na pracowników – listę aktualnych ofert pracy w Jastrzębskich Zakładach Budowlanych – znajdziesz na stronie internetowej firmy, w zakładce „Kariera”. Rekrutacja dotyczy między innymi stanowisk:

 • spawacza,
 • ślusarza,
 • tokarza,
 • frezera.

W każdej chwili możliwa jest rekrutacja spontaniczna do JZR – wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz i załączyć CV.

Ważnym i często pożądanym u kandydatów atutem jest posiadanie odpowiednich uprawnień: dla spawaczy MAG 135, kierowców wózków jezdniowych, operatorów suwnic czy żurawi. W pionie administracyjnym zwraca się większą uwagę na wykształcenie związane z charakterem danego stanowiska. Cenione jest doświadczenie i ambitne podejście do rozwoju oraz podejmowania nowych wyzwań zawodowych.

Proces rekrutacji w Jastrzębskich Zakładach Remontowych jest rozłożony na 6 etapów. Począwszy od aplikacji i analizy nadesłanych kandydatur, przez rozmowę telefoniczną i spotkanie kwalifikacyjne, po weryfikację umiejętności i wydanie decyzji (informację zwrotną).

Etapy rekrutacji JZR schemat

Źródło grafiki: jzr.pl

Praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych

Przedsiębiorstwo ze Śląska reklamuje się jako pracodawca solidny i atrakcyjny, wskazując liczne korzyści płynące z zatrudnienia – między innymi pewne godziny pracy, terminowość miesięcznych wypłat czy szansę rozwoju. Każdego roku w lipcu wypłacana jest nagroda dla pracowników – wyróżnienia przysługują również za frekwencję. W pracy dla JZR można liczyć również na pakiet benefitów: wczasy pod gruszą, dodatki na święta czy bilety na imprezy sportowe odbywające się w okolicy. Jastrzębskie Zakłady Remontowe dofinansowują także wakacje dzieci pracowników.

Pracownicy JZR pracują w systemie trzyzmianowym, a każdemu przysługuje półgodzinna przerwa. W firmie ceni się sprawny przepływ informacji, integrację i regularne badania pracowników. W ramach spółki działa Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, dzięki czemu można liczyć na wysokie standardy BHP czy ubezpieczenie grupowe na życie.

Opinie pracowników JZE

Praktyki w JZR

Szczególne możliwości daje spółka młodym osobom, dopiero zaczynającym pracę w zawodzie. Firma zaprasza na bezpłatne praktyki pełnoletnich kandydatów zainteresowanych zdobyciem zawodowych doświadczeń i nowych kompetencji.  W ramach projektu JZR ROZWÓJ, obejmującego m.in. uruchomienie dodatkowych hal produkcyjnych, spółka nawiązała współpracę ze szkołami zawodowymi w celu rekrutacji. 

Firma jest obecnie partnerem:

 • ZespołuSzkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku,
 • Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w  Jastrzębiu-Zdroju,
 • Zespołu Szkół Zawodowych, 44-335 w Jastrzębiu-Zdroju.

Współpraca ze szkołami obejmuje możliwość odbywania przez uczniów praktyk i stażów w Jastrzębskich Zakładach Remontowych, współorganizowania inicjatyw związanych z rozwojem zawodowym, a także uczestniczenia w Dniach Otwartych szkół. Firma chętnie oferuje również stałą pracę z przeszkoleniem młodzieży po ukończeniu szkoły.

Video

Dane Jastrzębskie Zakłady Remontowe sp. z o.o.

Jeśli chcesz nawiązać bezpośredni kontakt z biurem spółki, napisz na adres e-mail jzr@jzr.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 32 721 51 00. Pełna lista kontaktów do poszczególnych działów znajduje się na stronie https://www.jzr.pl/kontakt/.

Główna siedziba firmy:
ul. Węglowa 4
44-268 Jastrzębie-Zdrój

Poniżej podajemy również dane rejestrowe spółki JZR z KRS.

Nazwa JASTRZĘBSKIE ZAKŁADY REMONTOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000088012
NIP  6331971048
REGON  27605781300000
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2002-02-05
Województwo  ŚLĄSKIE
Miejscowość JASTRZĘBIE ZDRÓJ
Adres WĘGLOWA 4, JASTRZĘBIE ZDRÓJ 44-268
Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
Członkowie reprezentacji

RYCHTER RAFAŁ BOGUSŁAW - PREZES ZARZĄDU

BOSOWSKI ADAM HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

BERNACKI DARIUSZ HENRYK - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU - DYREKTOR DS. EKONOMIKI I FINANSÓW

BACHOŃ MARIUSZ SEBASTIAN  - ZASTĘPCA PREZESA ZARZĄDU

 

Podsumowanie:
 • JZR Sp. z o.o. to firma zrzeszająca produkcyjne i remontowe usługi głównie na potrzeby kopalń należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
 • Pomimo szerokiej gamy dostępnych usług, firma skupia się na dostarczaniu partnerom korzyści oraz wykorzystaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
 • Dostępne stanowiska pracy w zakładach JZR obejmują różnorodne działy, a proces rekrutacji jest rozłożony na 6 etapów, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień i doświadczenia.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

12 komentarzy

Bajkał

Bajkał

Faktem jest, że proces rekrutacji w JZR jest dosyć rozbudowany, ale dzięki temu można mieć pewność, że wybierają najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Ja sam przeszedłem przez cały proces, z czego jestem bardzo zadowolony!
Podejmę pracę w domu.

Podejmę pracę w domu.

Patrząc na listę stanowisk w JZR, interesują mnie zwłaszcza oferty dla operatorów suwnic czy żurawi. Czy ktoś miał już okazję pracować na takim stanowisku i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?
Iniak Ula

Iniak Ula

Jestem dumny, że mogę pracować w firmie, której motto brzmi „Dążymy do dostarczania partnerom korzyści”. Nasza praca ma wpływ na rozwój sektora górniczego i jestem przekonany, że JZR to firma, która ma duży wkład w ten rozwój.
Paweł Dubois

Paweł Dubois

Jestem pod wrażeniem zróżnicowania ofert pracy w JZR. Wydaje mi się, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, bez względu na wykształcenie czy staż pracy. Czy ktoś z was już pracował na stanowisku magazyniera i mógłby się z nami podzielić swoimi opiniami?
Ula

Ula

Certyfikaty JZR to dla mnie potwierdzenie, że jest to odpowiedzialny pracodawca, który dba o środowisko i bezpieczeństwo pracowników. Jestem zadowolony, że jako firma z tej branży, podejmują wysiłki na rzecz ochrony środowiska.
|Mariusz|

|Mariusz|

Jestem zainteresowany stanowiskiem elektromontera w JZR. Czy ktoś miał już doświadczenie na tym stanowisku, żeby mi powiedzieć, czego się można spodziewać?
Ela

Ela

Pracując w Jastrzębskich Zakładach Remontowych można zdobyć nowe umiejętności u boku doświadczonych specjalistów tej dziedziny. To również świetna okazja do poznania z bliska mechanicznych aspektów funkcjonowania sektora górniczego. Polecam!
Kaskada

Kaskada

Jestem osobą bezrobotną i zastanawiam się, czy warto aplikować na stanowiska w JZR? Według mnie, firma ta wydaje się być stabilna i oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Już teraz chętnie skorzystałbym z ofert pracy, które widziałem na ich stronie internetowej.
Staszek

Staszek

Jako pracodawca uważam, że Jastrzębskie Zakłady Remontowe to firma, która warto uwzględnić podczas poszukiwania partnera biznesowego. Firma ta dba o swoich pracowników oraz stosuje zintegrowany system zarządzania, co wpływa pozytywnie na jej wizerunek.
Paweł P.

Paweł P.

Jestem pracownikiem JZR od kilku lat i mogę stwierdzić, że faktycznie firma ta podejmuje wiele działań w kierunku zwiększenia efektywności i dostarczania klientom produktów o jak najwyższej jakości. Jestem dumny, że pracuję w takim miejscu.
Zajda

Zajda

Bardzo ciekawy artykuł! Uważam, że Jastrzębskie Zakłady Remontowe to świetne miejsce dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie w sektorze górniczym. Zastanawiam się, czy warto aplikować na stanowisko ślusarza?
Kowal

Kowal

Nie powinno się sektora górniczego na straty dawać. Temat Jastrzębia jest jak najbardziej dobrym przykładem w tej materi.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.