Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Rawlplug - od małych zakładów do międzynarodowej Grupy Kapitałowej

6 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 4 głosy

4 głosy

5 komentarzy
Praca Rawlplug - od małych zakładów do międzynarodowej Grupy Kapitałowej
Rawlplug jest znany na świecie jako jeden z najlepszych producent technik zamocowań. Polska firma dystrybuuje swoje produkty na całą Europę, Azję, Bliski Wschód i Afrykę. Przedsiębiorstwo przez niemal cztery dekady działalności urosło do pozycji jednego z liderów rynku.

Grupa Rawlplug S.A. ma w swojej ofercie kilka cenionych marek w branży. Trafne decyzje biznesowe pozwoliły na stworzenie małego imperium, co zwraca na siebie uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej prężnie rozwijającej się firmie wywodzącej się z niewielkich zakładów.

Video

Historia firmy Rawlplug S.A.

Dziś Rawlplug S.A. jest grupą kapitałową zrzeszającą kilka cenionych marek na rynku technik zamocowań. Historia firmy zaczęła się od jednoosobowego przedsiębiorstwa "Tworzywa Sztuczne" założonego przez Krystynę Koelner w 1982 roku. Firma zajmowała się produkcją artykułów z tworzyw sztucznych.

Firma szybko zyskiwała klientów i rozrastała się, odnosząc branżowe sukcesy. W 1987 roku przedsiębiorstwo ukierunkowało się w całości na techniki zamocowań. Ten ruch okazał się bardzo dobry, a marka zaczęła zyskiwać na znaczeniu. W efekcie lata 90. oraz dwutysięczne przyniosły możliwości wykupu kilku przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, co doprowadziło do utworzenia grupy kapitałowej.

W 2004 roku przedsiębiorstwo, jako Koelner S.A. zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przełomowym momentem było wykupienie przez spółkę brytyjskich zakładów Rawlplug Ltd. To zdarzenie przyczyniło się do zmiany nazwy grupy na Rawlplug S.A. w 2013 roku. Dzięki wykupieniu brytyjskiej firmy przedsiębiorstwo zyskało podmiot o niemal stuletnim doświadczeniu na rynku oraz niekwestionowanej renomie. Wystarczy wspomnieć, że to Rawlplug stoi między innymi za popularyzacją kołków rozporowych, co zrewolucjonizowało budownictwo.

Video

Działalność firmy Rawlplug S.A.

Szukasz pracy?
Dodana

Specjalista ds. Sprzedaży

PROAL

 • Bielsko-Biała
Dodana

Kierownik budowy

FIRMA BUDOWLANA ROBERT LICHOSYT

 • 5 000-8 000 zł / mc
 • Sucha Beskidzka
Dodana
Dodana
Dodana

Grupa Kapitałowa Rawlplug działa przede wszystkim na rynku technik zamocowań. Firma zgromadziła pod sobą kilka cenionych na rynku marek, które od lat są wybierane przez fachowców. Rawlplug zrzesza obecnie 13 spółek rozlokowanych na czterech kontynentach. Największym rynkiem zbytu przedsiębiorstwa jest Europa Zachodnia oraz Europa Środkowo-Wschodnia. Produkty firmy są dostępne na rynkach 72 państw świata.

Marki należące do Rawlplug S.A.:

 • Rawlplug - brytyjska marka stojąca za rewolucjami w branży budowlanej. Skupia się ona na profesjonalnych produktach z zakresu zamocowań ciężkich, jak kotwy mechaniczne, mocowania chemiczne, innowacyjne zamocowania lekkie czy gwintowane elementy złączne. Marka Rawlplug zajmuje się również elektronarzędziami oraz akcesoriami do nich.
 • Koelner - marka, od której wywodzi się spółka Rawlplug S.A. Oferta obejmuje między innymi zamocowania izolacji fasadowych i dachowych, łączniki samowiercące oraz systemy połączeń lekkich konstrukcji przemysłowych. Marka jest znana również z produkcji narzędzi oraz elektronarzędzi i akcesoriów do nich.
 • Modeco Group - spółka należąca do Grupy Rawlplug i skupiająca pod sobą trzy cenione marki. Modeco Expert zajmuje się narzędziami i elektronarzędziami dla małych zakładów rzemieślniczych. Modeco Home skupia się na narzędziach ręcznych do domowego majsterkowania, zaś Modeco Garden produkuje narzędzia ręczne i akcesoria do pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych.

Obecnie Rawlplug S.A. posiada zakłady produkcyjne we Wrocławiu, Łańcucie oraz Kaliningradzie. Przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, że na obecnym rynku gwarantem sukcesu jest innowacyjność. Właśnie dlatego zainwestowano w trzy nowoczesne centra techniczno-badawcze we Wrocławiu, Łańcucie oraz brytyjskim Glasgow.

Z roku na rok wyniki finansowe Grupy Rawlplug rosły i ostatnio trzymają się na stabilnym poziomie, co pokazuje, że firma radzi sobie na rynku bardzo dobrze i tym samym staje się stabilnym i dobrze rokującym pracodawcą.

Wybrane dane finansowe Grupy Rawlplug (tys. zł)

  2016 2017 2018 2019
Przychody netto ze sprzedaży 704 866 708 556 775 501 813 726
Wynik na działalności operacyjnej 53 711 57 318 61 251 55 940
Wynik netto 37 574 34 507 41 169 36 632
Aktywa razem 852 450 868 846 976 331 974 365
Kapitał własny 421 309 429 993 462 362 477 425

Struktura zatrudnienia w firmie Rawlplug

Grupa Rawlplug skupia w sobie 13 spółek rozlokowanych na 4 kontynentach. Taka ilość przedsiębiorstw nastawionych na produkcję oraz dystrybucję generuje różnorodne stanowiska pracy. Oczywiście zdecydowaną większość zatrudnionych stanowią pracownicy produkcji. Jednak nie brakuje w Rawlplug miejsc pracy dla logistyków, handlowców czy pracowników administracji.

Osoby zainteresowane pracą w Rawlplug S.A. mogą wybrać zakłady produkcyjne, pracę w centrali czy też w ośrodkach techniczno-badawczych. W 2019 roku Grupa Rawlplug zatrudniała 1 842 osoby na umowę o pracę.

Zatrudnienie w Rawlplug S.A. z podziałem na grupy:

 • Pracownicy bezpośrednio produkcyjni - 550 osób
 • Pracownicy sprzedaży - 278 osób
 • Pracownicy logistyki - 306 osób
 • Pracownicy pozostali - 418 osób
 • Pracownicy pośrednio produkcyjni - 290 osób

Praca w firmie Rawlplug

Rawlplug zatrudnia blisko 2000 osób na całym świecie. Przedsiębiorstwo regularnie prowadzi nabór nowych pracowników i z roku na rok się rozrasta. Firma w dużej mierze poszukuje przedstawicieli handlowych zaznajomionych z branżą technik zamocowań oraz narzędzi. Firma potrzebuje również doradców technicznych wspomagających sprzedaż.

Spółka prowadzi również zakłady produkcyjne, co oznacza zapotrzebowanie na pracowników produkcji. Chodzi głównie o operatorów maszyn, ale także specjalistów od logistyki i magazynowania, którzy muszą zadbać o nieprzerwane łańcuchy dystrybucji.

Aktualne oferty pracy w firmie Rawlplug S.A. i podległych jej spółkach można znaleźć na stronie internetowej: https://www.rawlplug.pl/pl/kariera/oferty-pracy/. W przypadku nieznalezienia interesującej oferty można złożyć w firmie swoją aplikację. Przedsiębiorstwo gromadzi CV potencjalnych pracowników i kontaktuje się z nimi w razie pojawienia się wakatów.

Opinie o firmie Rawlplug

Każda osoba szukająca zatrudnienia przed aplikowaniem chce się dowiedzieć jak najwięcej na temat konkretnej firmy. Najlepszym sposobem byłoby porozmawianie z pracownikami przedsiębiorstwa, ale to nie zawsze jest możliwe. Z pomocą przychodzą portale gromadzące opinie na temat pracodawców.

Wypowiedzi umieszczane w sieci należy traktować z pewną dozą rezerwy, ponieważ bardzo często internet staje się miejscem wylewania żali. Wśród opinii jednak można natrafić na rzeczowe wpisy, a z całości wyciągnąć pewne wnioski. Rawlplug także jest oceniany w internecie.

Wiele najświeższych wypowiedzi dotyczy pracy na produkcji i głównie można przeczytać narzekania. Oczywiście najwięcej osób jest niezadowolonych z zarobków oraz norm. Wiele wypowiedzi wskazuje na dużą rotację pracowników. Niektóre głosy podkreślają jednak, że choćby w przypadku handlowców praca dla Rawlplug może się okazać cennym doświadczeniem pomagającym w rozwoju dalszej kariery.

Źródło: www.gowork.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Rawlplug

Kandydaci do pracy w firmie Rawlplug mogą kontaktować się z firmą, korzystając z danych zawartych w ogłoszeniach o pracę opublikowanych na stronie firmy podanej powyżej. Pozostali interesanci chcący się skontaktować ze spółką Rawlplug S.A. mają możliwość komunikacji za pomocą kilku kanałów.

Dane kontaktowe firmy Rawlplug S.A.:

ul. Kwidzyńska 6

51-416 Wrocław

+48 71 32 60 100

+48 71 37 26 111

email: info@rawlplug.com

Szczegółowe informacje na temat działalności Grupy Rawlplug można znaleźć na oficjalnej stronie spółki pod adresem: www.rawlplug.pl. Warto także rzucić okiem na profile firmy w social mediach, co jest okazją do zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa.

Facebook ikona
YouTube ikona

 

https://www.facebook.com/Rawlplug-502226386500192/

 

 

https://www.youtube.com/user/RawlplugGroup

 

 

Grupa Rawlplug dzięki odpowiednim posunięciom stała się jednym z liderów swojej branży i prężnie działa na rynku polskim i przede wszystkim zagranicznym. O tym czy jest to dobry pracodawca, opinie są podzielone, ale najlepiej przekonać się na własnej skórze. Szczególnie jeżeli chce się zdobyć doświadczenie na początku ścieżki kariery.

Podsumowanie:
 • Historia firmy Rawlplug S.A. sięga 1982 roku, kiedy to powstało przedsiębiorstwo "Tworzywa Sztuczne", które szybko ukierunkowało się na techniki zamocowań.
 • Rawlplug S.A. jest obecnie grupą kapitałową, która skupia kilka cenionych marek na rynku technik zamocowań, posiadając trzy centra techniczno-badawcze i zakłady produkcyjne na trzech kontynentach i jej produktami można się zaopatrzyć w 72 państwach.
 • Grupa Rawlplug zatrudnia blisko 2000 osób na całym świecie i prowadzi nabór nowych pracowników, poszukując przedstawicieli handlowych, doradców technicznych i pracowników produkcji w swoich zakładach produkcyjnych.
 • Opinie o firmie Rawlplug w internecie są zróżnicowane, ale można z nich wyciągnąć pewne wnioski, że firma jest stabilnym i dobrze rokującym pracodawcą.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Michał Karp

Michał Karp

Nie wiem, czy to dobry pomysł aplikować do Rawlplug, skoro nie mam doświadczenia w tej branży. Ale może warto spróbować, skoro firma zatrudnia też ludzi w administracji. W sumie ta marka brzmi obiecująco, więc dlaczego nie?.
krzysiek

krzysiek

Podziwiam Rawlplug za to, jak szybko udało im się przekierować swoją działalność i zyskać na znaczeniu. Widać, że są otwarci na nowe technologie i inwestują w nie. To firma zasadniczo konkurencyjna, a podobne podejście do biznesu chętnie bym wprowadził w mojej firmie.
Patrycja Malec

Patrycja Malec

Znam markę Rawlplug i jestem zainteresowana pracą w tej firmie. Cieszy mnie fakt, że poszukują przedstawicieli handlowych, a ja mam w tym doświadczenie. Zgłoszę swoje cv i zobaczymy, może uda mi się tam dostać.
Pamela

Pamela

Pracuję już kilka lat w Rawlplug i nie narzekam. Firma zadbała o to, żeby pracownikom nie brakowało niczego w czasie pandemii. Ogólnie atmosfera w pracy jest przyjemna, a dobre wyniki finansowe dają nadzieję na dalszy rozwój. Polecam!
Plazet

Plazet

Fajnie przeczytać o was. Ciekawi mnie jeszcze bezpośredni kontakt do realnych odbiorców waszych usług i opinii.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.