Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Remontowa Holding - jeden z największych pracodawców na Pomorzu

25 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

4 komentarze
Praca Remontowa Holding - jeden z największych pracodawców na Pomorzu
Przemysł stoczniowy był zawsze bardzo ważny dla Polski, a w szczególności dla naszego Pomorza. Potężne przedsiębiorstwa produkcyjne i remontowe zapewniały wiele miejsc pracy i choć ich historia nie zawsze była łatwa, to do dziś polskie stocznie są jednymi z najlepszych.

Remontowa Holding jest obecnie największą stoczniową grupą kapitałową w Polsce oraz liderem branży przemysłowej w regionie. Grupa skupia w sobie ponad 20 firm, co pozwala jej plasować się w czołówce pomorskich pracodawców. Wielu mieszkańców północnych regionów już na etapie kształcenia się myśli o podjęciu pracy w przemyśle stoczniowym. Sprawdźmy, czy Remontowa Holding jest godnym polecenia pracodawcą.

Historia firmy Remontowa Holding

Remontowa Holding skupia dziś wiele firm stoczniowych, a jej korzenie sięgają 1945 roku, gdy w Gdańsku założono przedsiębiorstwo pod nazwą Stocznia Nr 3. W 1950 roku nazwę zmieniono na Stocznia Północna, aby dwa lata później przekształcić firmę w Gdańską Stocznię Remontową.

Video

Połowa lat 50-tych minionego stulecia przyniosła współpracę z marynarką wojenną i koncentrację na budowie okrętów wojennych oraz statków specjalistycznych. Stocznie gdańskie odegrały dużą rolę w wydarzeniach historycznych związanych z upadkiem komunizmu w Polsce, po czym musiały się zmierzyć ze zmianą systemu i brutalnym rynkiem kapitalistycznym.

W 1993 roku podjęto zdecydowane kroki w rozwoju firmy. Stocznia Północna została przekształcona w spółkę akcyjną i wyspecjalizowała się w budowie kontenerowców dowozowych. Cztery lata później firma otwarła swoje własne biuro konstrukcyjne, a po roku ofertę poszerzono o promy pasażersko-samochodowe, statki rybackie, holowniki oraz statki do obsługi przemysłu offshore. W ten sposób polskie przedsiębiorstwo otwarło się na zupełnie nowych klientów.

Rok 2001 rozpoczął proces prywatyzacji Stoczni Północnej, która ostatecznie w 2011 roku zmieniła nazwę na Remontowa Shipbuilding. Tym samym stała się ważnym elementem grupy Remontowa Holding.

Struktura zatrudnienia w firmie Remontowa Holding

Remontowa Holding S.A. jest grupą kapitałową znaną na całym świecie. Obecnie grupa zarządza 25 spółkami z branży okrętowej i offshore, a w tym dwiema stoczniami. W przypadku stoczni Remontowa Holding posiada obiekt produkujący jednostki pływające oraz obiekt remontowy zajmujący się zarówno statkami, jak i platformami wiertniczymi. Generują one miejsca pracy dla fachowców i rzemieślników znających się na przemyśle okrętowym.

Szukasz pracy?

Sortowanie paczek** TYGODNIÓWKI**27,5zł/h* Wyry **

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Mikołów
 • 27-28 zł / h
Dodana
Dodana
Dodana

MŁODSZY OPERATOR/KA LINII PRODUKCYJNEJ - Zapewniamy bezpłatny transport

Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Wadowice
 • 3 750-4 500 zł / mc
Dodana

Zatrudnię Samodzielnego kucharza

FUNDACJA "WSPÓLNYM KROKIEM"

 • Stęszew
 • 32-47 zł / h
Dodana

Grupa Remontowa Holding ma w swoich strukturach także placówki korzystające z usług specjalistów o różnym wykształceniu. Najważniejszymi spółkami przedsiębiorstwa są:

 • Remontowa Shiprepair Yard - stocznia remontowa obsługująca statki oraz platformy wiertnicze.
 • Remontowa Shipbuilding - stocznia zajmująca się budową statków i okrętów, w tym nowoczesnych promów pasażersko-samochodowych.
 • Remontowa Marine Design - biuro projektowe zajmujące się branżą morską i offshore.
 • Remontowa LNG Systems - producent kompleksowych systemów oraz zbiorników LNG.
 • Remontowa Coating & Equipment - spółka zajmująca się zabezpieczeniem antykorozyjnym oraz wyposażeniem jednostek.
 • Remontowa Electrical Solutions - spółka odpowiadająca za sprzęt radionawigacyjny oraz rozwiązania IT dla branży morskiej.
 • Remontowa Hydroster Systems - przedsiębiorstwo projektujące i budujące systemy hydrauliki okrętowej.
 • Famos - firma projektująca i produkująca wyposażenie oraz meble pokładowe.
 • Remontowa Lighting Technologies - producent oświetlenia przemysłowego.

Jak widać, Remontowa Holding działa na wielu polach związanych z obsługą branży stoczniowej. W efekcie generuje sporą ilość miejsc pracy o zróżnicowanych profilach. Zatrudnienie w spółce znajdą nie tylko fachowcy pracujący fizycznie przy budowie i remontach statków, ale także inżynierowie i konstruktorzy potrzebni w procesach projektowania sprzętu. Potrzebni będą także pracownicy administracji, handlowcy czy specjaliści IT.

Działalność firmy Remontowa Holding

Grupa Remontowa Holding zapewnia kompleksowe usługi z zakresu branży stoczniowej. Firma oferuje budowę nowoczesnych statków oraz ich remonty. Przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić kompleksowe wyposażenie jednostek pływających także tych specjalistycznych. W efekcie firma zaspokaja szerokie potrzeby armatorów i może śmiało konkurować na rynkach światowych.

Stocznia Remontowa Shipbuilding zajmuje się produkcją od podstaw kilku rodzajów statków. Doki stoczni mogą wydać na świat:

 • Promy pasażersko-samochodowe
 • Statki obsługi przemysłu offshore
 • Statki towarowe
 • Statki rybackie
 • Statki specjalistyczne
 • Okręty wojenne

Stocznia Remontowa Shiprepair Yard zajmuje się naprawą oraz modernizacją jednostek pływających. Przedsiębiorstwo dzięki 60-letniemu doświadczeniu gwarantuje wysoką jakość usług, którą potwierdzają renomowane towarzystwa klasyfikacyjne: American Bureau of Shipping, Bureau Veritas, Det Norske Veritas, Germanischer Lloyd, Lloyd’s Register of Shipping, Nippon Kaiji Kyokai, Polski Rejestr Statków, Russian Maritime Register of Shipping.

Dużą zaletą Remontowa Holding jest własne biuro projektowe Remontowa Marine Design. Dzięki temu grupa ma własnych specjalistów projektujących statki zarówno do użytku cywilnego, jak i dla marynarki wojennej. Projektanci i inżynierowie działający dla przedsiębiorstwa zajmują się zarówno tworzeniem zupełnie nowych jednostek, jak i projektowaniem przebudów oraz modernizacji.

Video

Praca w firmie Remontowa Holding

Grupa Kapitałowa Remontowa Holding jest największą w Polsce grupą stoczniową i jedną z największych w Europie. Spółki należące do przedsiębiorstwa zatrudniają około 4000 osób, co stawia firmę w roli jednego z liderów rynku pracy na Pomorzu.

Różnorodność podmiotów i oddziałów Remontowa Holding zapewnia wiele możliwości rozwoju kariery. Najwięcej miejsc pracy czeka oczywiście dla fachowców: spawaczy czy ślusarzy znających się na przemyśle okrętowym. Karierę mogą robić również technolodzy, konstruktorzy i projektanci. Nie zapominajmy także o sztabie ludzi zajmujących się administracją oraz logistyką.

Aktualne oferty pracy w Grupie Kapitałowej Remontowa Holding można znaleźć między innymi na stronie http://www.remontowaholding.pl/pl/pages/kariera. Pod tym adresem znajdziemy również linki do stron poszczególnych spółek, a tam również publikowane są oferty pracy.

W przypadku braku interesującego wakatu i tak można złożyć aplikację. Firma gromadzi dokumenty potencjalnych kandydatów i kontaktuje się z nimi w przypadku zwolnienia się stanowiska, na jakie aplikowali.

Rekrutacja odbywa się w kilku etapach:

 • Wstępna selekcja otrzymanych aplikacji.
 • Rozmowa z kandydatem i określenie kompetencji aplikujących.
 • Wybór kandydatów o najbardziej odpowiadających kompetencjach.
 • Opcjonalnie druga rozmowa z wybranymi kandydatami.
 • Wybór kandydata i uzgodnienie warunków zatrudnienia.
 • Zatrudnienie.

Opinie o firmie Remontowa Holding

Remontowa Holding jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu, ale czy to oznacza, że jest to pracodawca godny polecenia? W sieci znajduje się niewiele konkretnych wpisów na temat warunków pracy i atmosfery. Opinie zdają się być podzielone, acz niektóre wypowiedzi zawierają powtarzające się informacje.

Wygląda na to, że największym problemem w przypadku pracowników produkcyjnych jest niskie wynagrodzenie i brak możliwości rozwoju. Niestety ciężko powiedzieć, jak wygląda sprawa w przypadku innych gałęzi działalności Remontowa Holding.

Mimo to wiele osób podkreśla, że praca w Remontowa Holding pozwala zdobyć wiele cennego doświadczenia. Praca w jednej z największych grup stoczniowych będzie się bardzo dobrze prezentować w CV i zdecydowanie może się okazać cennym przystankiem w rozwoju kariery.

Źródło: www.gowork.pl

Kontakt z firmą Remontowa Holding

Remontowa Holding S.A. jest dużą firmą zarządzającą wieloma spółkami. Osoby poszukujące zatrudnienia mogą się kontaktować z poszczególnymi podmiotami za pośrednictwem ofert pracy i umieszczonej powyżej strony internetowej poświęconej karierze w Remontowa Holding.

Pozostali interesanci mogą się kontaktować ze spółką Remontowa Holding S.A. za pośrednictwem danych kontaktowych opublikowanych na stronie: www.remontowaholding.pl

REMONTOWA HOLDING S.A.

ul. Na Ostrowiu 1

80-958 Gdańsk

Sekretariat:

tel. +48 58 309 11 69

e-mail: sekretariat@remontowaholding.pl

Na oficjalnej stronie spółki można także znaleźć odnośniki do pozostałych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Remontowa Holding. W ten sposób można skontaktować się bezpośrednio z konkretnymi podmiotami.

Remontowa Holding jest również obecna w social mediach. Profile należące do grupy znajdziecie pod adresami:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/remontowaholding/

 

 

https://www.youtube.com/user/REMONTOWARSB/featured

 

 

https://www.linkedin.com/company/remontowa-holding-s-a/

 

 

Praca w firmie Remontowa Holding jest dla wielu mieszkańców Pomorza sposobem na życie. Choć opinie o firmie są różne, to wszyscy podkreślają, że doświadczenie zdobyte w stoczniach i zakładach polskiego przedsiębiorstwa procentują podczas rozwoju kariery. Warto więc sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda praca w Remontowa Holding.

Podsumowanie:
 • Remontowa Holding to grupa kapitałowa z 25 spółkami z branży okrętowej i offshore.
 • Firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu budowy statków oraz ich remontów.
 • Zatrudnia około 4000 osób i daje wiele możliwości rozwoju kariery dla fachowców oraz inżynierów.
 • Grupa posiada własne biuro projektowe i obiekt remontowy zajmujący się zarówno statkami, jak i platformami wiertniczymi.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

4 komentarze

Włodek

Włodek

Firma Remontowa Holding wydaje się być miejscem pracy marzeń dla każdego z branży stoczniowej. Jestem pod wrażeniem zróżnicowania ofert pracy, a wakaty są często aktualizowane. Oby więcej takich przedsiębiorstw w Polsce!
Porta

Porta

Bardzo cenię sobie Remontowa Holding za wysoką jakość usług oraz zróżnicowaną strukturę zatrudnienia. Dzięki temu mogę z łatwością znaleźć pracowników o różnych umiejętnościach i kwalifikacjach.
Heniek

Heniek

Cieszę się, że firma Remontowa Holding ma wiele oddziałów i oferuje różnorodne stanowiska. To daje nadzieję na znalezienie pracy nie tylko fachowcom, ale też osobom bez doświadczenia, jak ja.
Dalia

Dalia

Dla wszystkich, którzy szukają pracy opis firmy w sposób profesjonalny to jest bardzo dobra ściąga. Fajnie przeczytać na tej podstawie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka