Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 33484        SUBSKRYBUJE: 7401
Tematy, które interesują czytelników:  Wypowiedzenie umowy, CV list motywacyjny, Headhunter, Outsourcing

Oszczędności, na które możesz liczyć, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym

Oszczędności, na które możesz liczyć, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym
Skrupulatne prowadzenie ksiąg rachunkowych jest zajęciem żmudnym i czasochłonnym. Poszukując oszczędności, dobrze, by przedsiębiorca pomyślał o współpracy z biurem rachunkowym. W takich pracę znajdują specjaliści – osoby na co dzień zajmujące się rozliczaniem VAT-u, przygotowujące dokumenty do ZUS-u czy czuwające nad prawidłowym rozliczeniem pracowników.

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać biuro rachunkowe, to zapoznaj się z artykułem: „Kiedy jest dobry moment na zmianę biura rachunkowego?”. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o oszczędnościach, jakie możesz zyskać, decydując się na współpracę z wybranym przez siebie biurem.


1) Oszczędność czasu

Bez wątpienia to największa zaleta wiążąca się z postawieniem na biuro rachunkowe. Przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo czasu, bo nie musi samodzielnie zajmować się rozliczeniami. Równie istotne jest wyeliminowanie konieczności zapoznawania się z aktualizacjami przepisów. Właściciel firmy korzystający z pomocy biura rachunkowego może być też pewien, że w dokumentach nie zostanie popełniony kosztowny błąd, a nawet jeżeli, to nie on będzie korygował zeznania.

Oszczędność czasu widoczna jest również wówczas, gdy mowa o konieczności cyklicznego przeprowadzania rekrutacji na stanowisko księgowego. O ile ten zawsze może złożyć wymówienie, o tyle mało prawdopodobne jest, że biuro rachunkowe z dnia na dzień zakończy swoją działalność. Dobrze, by przedsiębiorca miał to na uwadze.


2) Oszczędność pieniędzy

Zatrudnienie pracownika kosztuje. By sprawdzić, ile dokładnie, przedsiębiorca może skorzystać m.in. z tego kalkulatora. Koszty są generowane jednak już w momencie, gdy zapada decyzja o stworzeniu nowego stanowiska pracy, bo to należy odpowiednio wyposażyć. Poza pensją osoby wyłonionej podczas rekrutacji, przedsiębiorca musi też pamiętać o konieczności opłacenia np. kursów czy szkoleń. W praktyce skorzystanie z biura rachunkowego jest tańszym rozwiązaniem. Właściciel firmy na koniec każdego miesiąca otrzymuje fakturę, którą musi opłacić.

Oszczędność pieniędzy widać również wówczas, gdy mowa o zakupie wszystkich niezbędnych programów ułatwiających prowadzenie ksiąg rachunkowych, papieru czy przyborów biurowych. Większość aplikacji zaprojektowanych z myślą o firmach i prowadzeniu przez nich ksiąg, wymaga cyklicznego odnawiania licencji. W praktyce koszty są generowane co miesiąc.


3) Oszczędność miejsca

Prowadzenie ksiąg rachunkowych wiąże się również z koniecznością gromadzenia segregatorów wypełnionych dokumentami. Im większa jest firma i im więcej pracowników zatrudnia, tym więcej papierów będzie gromadziła. Przechowywane powinny być one w odpowiednich warunkach. Przedsiębiorca powinien mieć świadomość, że np. dostęp do akt pracowniczych nie powinny mieć osoby nieupoważnione. Jeżeli decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości firmy, to musi mieć na uwadze to, że potrzebne będzie mu dodatkowe pomieszczenie, w którym możliwe będzie przechowywanie dokumentów.

Ponieważ nie każda firma może pozwolić sobie na wygospodarowanie takiego miejsca, bo np. jej siedziba mieści się w mieszkaniu, skorzystanie z usług biura rachunkowego jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

Oceń ten wpis
Oszczędności, na które możesz liczyć, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym
Ocena: 4.5, liczba głosów: 17

Zobacz inne porady

Opinie

Borek
2019-05-03, 13:44
Z pewnością takie biuro może być korzystne gdy porówna się z nim ofertę stacjonarną. Oczywiście głównie z tego korzystają mniejsze firmy gdyż poważniejsi gracze mają swoją księgową.
Nestor
2019-04-18, 20:09
Profesjonalizm specjalistów rośnie z każdym rokiem dzięki różnorodności zadań, które z powodzeniem rozwiązują. Pozytywne opinie naszych klientów stanowią najlepszą zachętę do dalszej pracy i dobrobytu firmy. Oszczędności są zawsze ważne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.