Polacy w dawnej pracy - galeria

Rozstrzygnęliśmy fotograficzny konkurs Polacy w dawnej pracy i z ogromną radością prezentujemy Państwu wszystkie zdjęcia, które zostały do niego nadesłane. Zauważymy na nich znaczące zmiany, jakie zaszły w życiu zawodowym Polaków. Możemy podziwiać nie tylko dawną modę, fabryki i sprzęty, ale również zawody, które dzisiaj wyglądają już zupełnie inaczej. Zapraszamy do nostalgicznej podróży w świat pracy Polaków w czasach PRL.

I miejsce - Pani Dorota z Sulejówka

inagroda

Bank Handlowy w Warszawie S.A. Rok 1989. Wtedy siedziba znajdowała się w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8. Pracowałam na piętrze 14. Widok z okna na kościół św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej. Rozliczałam transakcje polsko-jugosłowiańskie.

II miejsce - Pani Maria z Suwałk

2nagroda

Praca w księgowości, lata 50-te.

III miejsce - Pan Zbigniew z Warszawy

3nagroda

 W 1985 rozpocząłem zawodową służbę wojskową w 36 Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu. Na zdjęciu jestem w stopniu podporucznika w czasie obsługi technicznej samolotu Jak-40. Był to rok 1985. Wówczas pełniłem obowiązki dowódcy klucza samolotów Jak-40.

Laureatami wyróżnienia zostali: Pani Alicja z Ciechanowa, Pani Teresa z Serocka, Pan Tomasz z Brwilna i Pani Wanda z Płocka.

 

Poniżej możemy podziwiać pełną galerię zdjęć, jakie napłynęły do konkursu Polacy w dawnej pracy: