Wzór podania o pracę dla policjanta

Wzór podania o pracę dla policjanta

Podanie o pracę policjant

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie policjanta.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 8fa594fdaf30.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,70 Liczba głosów: 10
Loading...

Policjant ma za zadanie chronić bezpieczeństwo i porządek publiczny, a także zapewnić spokój w miejscach publicznych, komunikacji miejskiej czy w ruchu drogowym. Jego zadania są różne w zależności od pełnionej funkcji oraz miejsca zajmowanego w hierarchii organizacyjnej.
W przypadku policji wyróżnia się trzy rodzaje służb - służba kryminalna (pion organizacyjno-rozpoznawczy, dochodzeniowo-śledczy, techniki operacyjnej i kryminalistycznej) służba prewencji i służba logistyczna, zapewniająca środki do realizowania dwóch pozostałych. Policjant z pionu kryminalnego zbiera dowody działalności przestępczej, wykonuje czynności przygotowawcze do procesu karno-sądowego, a także współpracuje z prokuraturą. Osoba pracująca w tym pionie musi znać prawo karne i cywilne. Pion prewencji obejmuje z kolei dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego i oddziały prewencji patrolujące wyznaczone rejony. Do głównych zadań policjanta pracującego w tym pionie należy dbanie o porządek publiczny, ochrona imprez masowych, reagowanie na wykroczenia drogowe, kontrolowanie trzeźwości kierowców czy udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków.
Pion specjalistyczny obejmuje specjalistów z różnych dziedzin. Są to m.in. oddziały antyterrorystyczne, technicy łączności, informatycy i saperzy. Wszystkie zadania i obowiązki funkcjonariuszy policji są określone w Ustawie o policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku.
Policjant pracować może w różnych miejscach. Patroluje teren dbając o ład publiczny, podejmuje działania profilaktyczne np. w szkołach oraz interweniuje w miejscach zdarzeń przestępczych. Praca bywa niekiedy bardzo uciążliwa. Ma charakter zespołowy lub indywidualny.
Zwykle policjant pracuje 8 godzin dziennie, ale w uzasadnionych sytuacjach może to być 10-12 godzin. Najczęściej praca ma charakter zmianowy i obejmuje także święta. Wyjątkiem są specjaliści, którzy swoje obowiązki wykonują zwykle w stałych godzinach. Policjant pracuje w mundurze, chyba że charakter zadania wymaga w danej sytuacji ubioru cywilnego.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań