Wzór podania o pracę dla fizjoterapeuty

Wzór podania o pracę dla fizjoterapeuty

Podanie o pracę fizjoterapeuta

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie fizjoterapeuty.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 1e66f59bc428.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,00 Liczba głosów: 8
Loading...

Fizjoterapeuta, czyli specjalista rehabilitacji ruchowej zajmuje się przywracaniem osobom niepełnosprawnym pełnej lub częściowej sprawności fizycznej przy zastosowaniu ruchu jako środka leczniczego. Posiada on wiedzę jak wykorzystać ruch do usprawnienia pacjenta. Fizjoterapeuta jest bezpośrednio związany z ochroną zdrowia i współpracuje na zasadach partnerstwa z lekarzem. Do jego obowiązków należy m.in. przeprowadzanie badań diagnostycznych w celu określenia potrzeby i zakresu rehabilitacji ruchowej, zalecania stosowania zabiegów i ćwiczeń, a także wykonywanie lub nadzorowanie ich wykonywania.

Fizjoterapeuta zajmuje się:

- przeprowadzaniem badań sprawności układu oddechowego i układu krążenia,
- przeprowadzaniem testów czynnościowych,
- rehabilitacją ruchową prowadzącą do przywrócenia sprawności w różnych zespołach chorobowych,
- organizowaniem i nadzorowaniem terapii zajęciowej,
- dokumentowaniem zabiegów i ćwiczeń.

Ponadto fizjoterapeuta bierze udział w działaniach mających na celu promocję zdrowia. Nieustannie też doskonali swoją wiedzę podczas różnego rodzaju szkoleń. Może kierować poradnią lub zakładem rehabilitacji ruchowej, a także brać udział w prowadzonych badaniach naukowych.
Fizjoterapeuta podczas wykonywania swoich obowiązków wykorzystuje różne urządzenia i sprzęty. Wymaga to ścisłego przestrzegania reguł BHP, w przeciwnym wypadku mogą mieć one negatywny wpływa na ludzkie zdrowie. Miejscem pracy są przede wszystkim sale gimnastyczne. Podczas zajęć grupowych mieszczą one każdorazowo nawet kilkanaście osób. Rehabilitacja ruchowa przeprowadzana jest także indywidualnie np. przy łóżku pacjenta na sali szpitalnej czy w domu spokojnej starości.
Praca fizjoterapeuty ma charakter opiekuńczy. Pracuje on z osobami chorymi, niepełnosprawnymi i jest odpowiedzialny za ich zdrowie i życie. Z uwagi na duży wydatek energetyczny praca ta zaliczana jest do ciężkich i wyczerpujących fizycznie. Najczęściej trwa od 6 do 8 godzin dziennie i ma charakter dwuzmianowy. Godziny pracy są zwykle stałe.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań