Wzór podania o pracę dla opiekunki starszych osób

Wzór podania o pracę dla opiekunki starszych osób

Podanie o pracę opiekunka starszych osób

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie opiekunki starszych osób.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 4cae316d4489.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,86 Liczba głosów: 14
Loading...

Opiekunka starszych osób pomaga i opiekuje się ludźmi starszymi, chorymi przewlekle, bezdomnymi, upośledzonymi umysłowo, a także innymi osobami, które okresowo lub na stałe potrzebują wsparcia. Do podstawowych zadań opiekunki zalicza się m.in. udzielanie podopiecznym pomocy w podstawowych czynnościach oraz organizowanie im wolnego czasu. Często niezastąpiona jest także po prostu zwykła rozmowa.
Praca opiekunki osób starszych nie jest jednak ograniczona tylko do ośrodków. Niekiedy towarzyszy ona chorym podczas wizyty u lekarza, poza tym często odwiedza chorych w szpitalu czy robi im zakupy. Zakres obowiązków jest też szerszy w przypadku osób bezdomnych czy samotnych matek. W takiej sytuacji opiekunka pełni także rolę wychowawcy. Pomaga ona swoim podopiecznym w powrocie do normalnego życia, załatwia pracę czy mieszkanie socjalne, a także towarzyszy podczas załatwiania różnego rodzaju spraw urzędowych. Opiekunka odpowiedzialna jest również za czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu danego ośrodka.
Miejscem pracy opiekunki starszych osób jest najczęściej dom spokojnej starości, dom noclegowy czy dom dla osób przewlekle chorych. Czasem konieczne jest także wyjście poza teren ośrodka np. robienie zakupów czy pomoc podczas spaceru. Największym zagrożeniem w tym zawodzie są przede wszystkim choroby zakaźne i insekty, które pojawiają się u pensjonariuszy niedbających o higienę osobistą. Niekiedy bywają oni także agresywni.
Praca ta jest indywidualna i pozbawiona rutyny. Godziny pracy są najczęściej stałe i nie obejmują dni świątecznych. Nieco inaczej jest w ośrodkach dla bezdomnych i samotnych matek. Tam opieka musi trwać 24 godziny na dobę. Praca jest więc zmianowa, przy czym obejmuje zmiany po 8 lub 12 godzin w zależności od placówki. Niekiedy opiekunka musi też opuścić teren ośrodka, zwykle w celu załatwiania spraw administracyjno-prawnych podopiecznych.
Praca opiekunki starszych osób jest bardzo odpowiedzialna. Osoba pracująca w tym zawodzie jest bowiem odpowiedzialna za życie i zdrowie swoich podopiecznych.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań