Wzór podania o pracę dla kontrolera jakości

Wzór podania o pracę dla kontrolera jakości

Podanie o pracę kontroler jakości

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie kontrolera jakości.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: c260f68994f1.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,67 Liczba głosów: 3
Loading...

Kontroler jakości ocenia i odbiera pod względem jakościowym wyroby, które wytwarzane są w danej firmie. Do jego zadań należy m.in. wyszukiwanie wad powstałych w czasie produkcji, transportu, a także na skutek wad surowców czy półproduktów. Wykorzystuje przy tym przyrządy kontrolno-pomiarowe, a także posiłkuje się danymi sensorycznymi (dotyk, słuch, wzrok, zapach). Sprawdza również czy dany produkt spełnia określone normy, które ustalone zostały przez producenta bądź instytucje zewnętrzne. Efektem powinno być zminimalizowanie ewentualnych reklamacji jakościowych, co przekłada się na wyższą efektywność oraz poprawę pozycji marketingowej firmy.
Kontrola jakości odbywa się na przestrzeni całego procesu produkcyjnego. Na początku sprawdza się jakość dostarczonych surowców i materiałów. W tym celu wybierana jest najczęściej reprezentatywna próbka dostaw, a badanie odbywa się z punktu widzenia różnych parametrów. Później następuje kontrola międzyoperacyjna, czyli sprawdzanie na poszczególnych etapach produkcji. Na końcu przeprowadzana jest jeszcze tzw. kontrola wyjściowa, podczas której sprawdza się jakość produktu końcowego i jego opakowania. Jeśli wypadnie negatywnie to produkt nie trafia do klienta lub uzyskuje niższą klasę jakości.
Kontroler jakości zaangażowany jest zwykle w cały proces produkcyjny. Pracuje więc w magazynie, na hali produkcyjnej oraz w biurze i laboratorium, gdzie przeprowadzane są testy. Praca wiąże się z zagrożeniami fizycznymi, podobnymi do tych, które występują na stanowiskach produkcyjnych. Uzależnione jest to w dużym stopniu od rodzaju zakładu produkcyjnego. Wykonywanie zadań ma najczęściej charakter indywidualny.
Praca kontrolera jakości zwykle odbywa się w takich samych godzinach, jak praca produkcyjna. Wiąże się to niekiedy więc także z pracą zmianową. Zwykle nadzór nad kontrolerem ma kierownik kontroli jakości i dyrektor naczelny. Pion kontrolny jest natomiast uniezależniony od pionu produkcyjnego. Sama praca jest dość rutynowa i opiera się na powtarzaniu tych samych czynności.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań