Wzór podania o pracę dla fryzjera

Wzór podania o pracę dla fryzjera

Podanie o pracę fryzjer

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie fryzjera.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: ef41a28574a7.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,33 Liczba głosów: 6
Loading...

Fryzjer to osoba zajmująca się włosami. W zależności od kondycji i gatunku włosów doradza odpowiednią pielęgnację. Przy pomocy specjalnego oprogramowania lub czasopism pomaga w wyborze odpowiedniego uczesania. Powinien śledzić nowinki techniczne i modę, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Przed rozpoczęciem pracy fryzjer każdorazowo zabezpiecza garderobę klienta i myje jego włosy przy zastosowaniu właściwych kosmetyków. Następnie na przygotowanym do tego stanowisku strzyże włosy używając do tego różnych przyrządów np. nożyczek czy maszynki do strzyżenia. Poza tym modeluje włosy przy pomocy szczotek, wałków i suszarki ręcznej. Do obowiązków fryzjera zalicza się również farbowanie włosów oraz ich odbarwianie. Niekiedy wykonuje także zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze włosów np. masaże i nacieranie.
Zadaniami fryzjera są odkażanie i ostrzenie narzędzi fryzjerskich. Powinien też dbać o czystość i porządek w salonie fryzjerskim. Fryzjer damski dodatkowo zajmuje się wykonywaniem trwałej ondulacji oraz przedłużaniem włosów. Fryzjer męski z kolei dba o zarost klienta, a więc strzyże i modeluje brodę czy wąsy. Specyficzną pracę wykonuje fryzjer teatralny i filmowy, który przygotowuje aktorów do wystąpienia na planie filmowym czy scenie teatralnej, a także perukarz - dobiera perukę w zależności od cech indywidualnych klientów.
Fryzjer najczęściej swoje obowiązki wykonuje w salonie fryzjerskim, rzadziej w garderobie teatralnej czy na świeżym powietrzu. Perukarz z kolei pracuje przy specjalnym stole perukarskim w pozycji siedzącej.
Praca trwa zwykle 8 godzin i odbywa się w pozycji stojącej, co ma wpływ na zwiększone zachorowania kończyn dolnych np. żylaków. Godziny pracy są zazwyczaj stałe. Niekiedy fryzjer wykonuje usługę także w domu klienta, a zlecenia przyjmuje w sposób telefoniczny. Wówczas efekt końcowy kontroluje klient. Wyjątkowa jest praca fryzjera teatralnego filmowego, w tym przypadku czas pracy nie jest bowiem stały i zależy przede wszystkim od terminów przedstawień czy zdjęć.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań