Wzór podania o pracę dla farmaceuty

Wzór podania o pracę dla farmaceuty

Podanie o pracę farmaceuta

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie farmaceuty.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 5b32335f998d.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,00 Liczba głosów: 9
Loading...

Farmaceuta zajmuje się produkcją i sprzedażą leków. Do jego zadań należy zarówno wytwarzanie specyfików recepturowych w aptece, jak  i produkcja na skalę przemysłową. Farmaceuta odpowiedzialny jest również za tworzenie nowych leków.
Farmaceuta analityk przeprowadza badania laboratoryjne właściwości i składy specyfików. Działanie leku jest także badane na zwierzętach. Końcowym etapem jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu produkcji danego leku. Proces produkcyjny w wytwórni nadzoruje  z kolei farmaceuta technolog. Jak najwyższą wydajność zapewnia odpowiednio dobrana aparatura. Przedstawiciele handlowi natomiast zajmują się przedstawianiem swojej oferty aptekom i hurtowniom.
Za sprzedaż i informowanie pacjentów o lekarz odpowiedzialny jest też farmaceuta pracujący w aptece. Wydaje on klientom leki zalecone przez lekarzy, a także doradza w kwestii leków dostępnych bez recepty. Niekiedy wykonuje specyfiki przepisywane na receptę. Musi przy tym zachować dużo precyzji. Farmaceuta kliniczny zatrudniony jest w laboratorium szpitalnym. Dokonuje analizy materiału biologicznego, który pochodzi od pacjenta.  Na tej podstawie doradza lekarzowi na temat wzajemnej interakcji leków.
Farmaceuta najczęściej pracuje w aptece, laboratorium, firmie farmaceutycznej lub hurtowni. Podczas wykonywania swoich zadań ma dostęp do środków chemicznych. Przedstawiciele tego zawodu są też narażeni na alergie i choroby zakaźne. Praca ta wiąże się często także z wielogodzinnym pozostawaniem w pozycji stojącej.
Praca farmaceuty ma charakter indywidualny, bez względu na miejsce pracy. Farmaceuta pracuje zwykle w systemie zmianowym. Jedynie wybrane apteki mają dyżur w niedzielę i święta oraz w nocy. W laboratorium z kolei godziny pracy uzależnione są od zamówień. Stałe godziny pracy nie dotyczą natomiast farmaceuty będącego przedstawicielem handlowym. Poza tym taka osoba musi liczyć się z częstymi wyjazdami służbowymi. Praca farmaceuty w dużej mierze ma charakter zrutynizowany. Zawiera też w sobie elementy pracy eksperymentalnej.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań