Wzór podania o pracę dla doradcy klienta

Wzór podania o pracę dla doradcy klienta

Podanie o pracę doradca klienta

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie doradcy klienta.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 6d56f2df862e.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,38 Liczba głosów: 13
Loading...

Doradca klienta udziela klientom porad w zakresie zależnym od specyfiki wykonywanej pracy. Na przykład doradca inwestycyjny zajmuje się udzielaniem porad finansowych w tematyce funduszy powierniczych, biur maklerskich, funduszy emerytalnych czy towarzystw ubezpieczeniowych.
Doradca klienta to zawód stosunkowo nowy i prężnie rozwijający się. Związany jest z wolnym rynkiem, na którym obecny jest towar, a także sprzedający i kupujący. W przypadku dorady inwestycyjnego towarem są papiery wartościowe, a więc akcje, obligacje i bony skarbowe. Doradca udziela porad kupującym i sprzedającym, ale odpowiedzialność za podjęte decyzje ponosi zawsze klient, a więc właściciel pieniędzy. Doradca klienta powinien znać się dobrze na swojej dziedzinie i cały czas się doszkalać. Doradca inwestycyjny musi na przykład na bieżąco śledzić światowe giełdy. Często korzysta także z pomocy specjalistów oraz kontaktuje się z maklerami giełdowymi.
Doradca klienta zwykle pracuje w pomieszczeniach zamkniętych np. biurach. Na stanowisko pracy składa się krzesło, biurko i zwykle różnego rodzaju sprzęt biurowy np. komputer i drukarka. Praca ma na ogół charakter indywidualny. Niekiedy doradca sam sobie wyznacza godziny pracy oraz sposoby realizowania powierzonych mu zadań. Godziny pracy mogą być jednak również z góry określone i stałe. Wiele spraw załatwianych jest w sposób mailowy lub telefoniczny, a częstotliwość kontaktów z klientami uzależniona jest od specyfiki danej branży. W przypadku doradcy inwestycyjnego kontakt jest zwykle okazjonalny i najczęściej ma charakter telefoniczny.
Najczęściej doradca klienta pracuje od 9 do 12 godzin dziennie, zwykle w godzinach od 8 do 18. Czas pracy w dużej mierze uzależniony jest od czynników zewnętrznych. W tym zawodzie zwykle nie jest potrzebny specjalny uniform służbowy, choć ubranie powinno być czyste i schludne, co ma duże znaczenie podczas kontaktu z klientami. Doradca klienta musi bowiem już na pierwszy rzut oka budzić zaufanie, na co duży wpływ ma wygląd zewnętrzny.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań