Wzór podania o pracę dla pracownika produkcji

Wzór podania o pracę dla pracownika produkcji

Podanie o pracę pracownik produkcji

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie pracownika produkcji.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: d2b951be3652.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,75 Liczba głosów: 8
Loading...

Pracownik produkcji pracujący na stanowisku wytwórcy opakowań odpowiedzialny jest za przekształcanie materiałów w określone produkty (w tym przypadku tekturę i papier w opakowania). Podczas tego można wyróżnić trzy główne etapy. Najpierw otrzymane z hurtowni lub od producenta materiały należy sprawdzić i przygotować do produkcji. Kolejnym punktem jest ich obróbka maszynowa lub ręczna, a ostatnim - prace wykończeniowe. Gotowe produkty układa się w większe pakiety. Nieco bardziej skomplikowane są obowiązki pracownika odpowiedzialnego dodatkowo za przygotowywanie opakowań z nadrukiem. Wówczas przed właściwym procesem produkcji należy jeszcze zadrukować arkusze tektury czy papieru przy użyciu maszyny typograficznej.
Przy produkcji opakowań w niewielkich nakładach pracownik obsługuje maszyny takie jak bigówka, rycówka czy szlicówka. Odpowiedzialny jest również za ich stan techniczny. Dotyczy to także wykrojników i noży.
Pracownik produkcyjny swoje obowiązki wykonuje najczęściej na hali produkcyjnej, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne maszyny i przyrządy. Podczas pracy towarzyszy mu najczęściej hałas, wibracje spowodowane przez pracujące maszyny oraz zanieczyszczenie powietrza pyłami. Niebezpieczne są też ruchome części maszyn, a także poruszające się materiały i wyroby. Niekiedy pracownik ma także kontakt z materiałami łatwopalnymi. Wszystko to przekłada się na zwiększone ryzyko zachorowania na pewne choroby.
Pracownik produkcyjny najczęściej pracuje przez 8 godzin i są to zazwyczaj stałe godziny pracy. Z drugiej strony praca tego rodzaju uzależniona jest niejednokrotnie od złożonego zamówienia, więc zdarza się, że jej czas może ulec wydłużeniu (w szczególności jeśli pojawia się duże zlecenie terminowe). Niekiedy pracownicy produkcyjni pracują również w systemie zmianowym.
Praca jest przede wszystkim fizyczna i wymaga odpowiedniego uniformu. Jej przebieg jest zwykle zrutynizowany - przebiega ona w określonych i powtarzających się etapach. Często wymagana jest współpraca z innymi pracownikami znajdującymi się na hali produkcyjnej.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań