Twoje wsparcie w rekrutacji

Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych

Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych
Nietrudno jest zauważyć, że w ostatnich latach coraz więcej osób martwi się o wyniki rozmowy kwalifikacyjnej, która jest fundamentalnym krokiem do zatrudnienia. Od rozmowy będzie zależeć twoja praca, a czasy w których mogłeś przebierać w ofertach się skończyły. Teraz wszystko zależy od pracodawcy, także przygotuj się na nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych.

Każda rozmowa kwalifikacyjna musi odbywać się według ustalonych norm tzn. zgodnie z prawem pracy, kandydat ma prawo do odmowy pytań, które mogą w jakikolwiek sposób naruszać jego dobra osobiste bądź próbują go dyskryminować.

Tego unikaj Twój przyszły pracodawca nie jest bezkarną osobą, która może pytać o wszystko. Do niedawna większość osób uważała, że pytanie o przyszłość to nic osobistego i nie mają wpływu na dostanie pracy, jednak wszystko się odmieniło, ponieważ w ten sposób pracodawca może określić, czy jesteś osobą dużego ryzyka. Wymienia się kilka typów ludzi wysokiego ryzyka dla pracodawców:

  • Młode kobiety planujące ciąże.
  • Kobiety z małymi dziećmi.
  • Osoby o innej karnacji skóry.
  • Niepełnosprawni
  • Osoby otyłe

Wszystkie przedstawione przeze mnie typy osób mogą być automatycznie skreślone z listy osób, które mogłyby dostać prace, ponieważ mogą być w krótkim czasie niedyspozycyjne do pracy, dlatego warto uważać jak przedstawiacie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pytania w trakcie trwania rozmowy powinny być sprecyzowany konkretnie, tylko i wyłącznie zawierać informacje w celach służbowych. Tego pracodawca nie może Prywatne sprawy nie powinny interesować pracodawcy, jeżeli o nie spyta będzie mógł być narażony na konsekwencje prawne, a owe pytania nie mogą dotyczyć:

  • Religi
  • Własnych plany życiowych
  • Poglądów politycznych
  • Pochodzenia
  • Orientacji seksualnej

Najczęściej kobiety mogą być narażone na pytanie związane z planowaną ciążą, gdyż wtedy pracodawca musi znaleźć kogoś na twoje miejsce oraz dodatkowo zagwarantować Ci miejsce pracy nawet do 3 lat, a to jest bardzo niekorzystną dla nich opcją. Podczas twojej rozmowy powinieneś najlepiej określić swoje stanowisko i czekać na pytania przyszłego pracodawcy dotyczące tylko i wyłącznie potrzebnych informacji do określonego stanowiska, które chcesz zająć. W zdrowym ciele zdrowy duch ? to przysłowie najbardziej ukazuje aktualną sytuacje panującą na rynku pracy. Niestety trzeba przyznać, że osoby młode i piękne mają o wiele większą szanse na dostanie pracy niż otyłe, ponieważ z jednej strony odzywa się tutaj czynnik medyczny (zdrowie), a z drugiej strony czynnik psychologiczny, gdyż aparycja drugiego człowieka ma bardzo duży wpływ na odbiór produktu przez drugą osobę. Jest to bez wątpienia jeden z punktów, na które zwraca uwagę pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dla wielu z nas wygląd jest jednym z najważniejszych czynników, dlatego nie można liczyć na wyrozumiałość od pracodawcy. Podsumowując wszystkie osoby, które będą szukać pracy bądź po prostu nie potrafią odnaleźć się w nowych rozmowach kwalifikacyjnych proponujemy odnosić się głównie do kodeksu pracy, który zawiera wszystkie informacje dotyczące tego co wolno a co nie wolno twojemu przyszłemu pracodawcy. Nie musisz już więcej razy dawać się oszukiwać twojemu przyszłemu pracodawcy, zmień to i poczuj, że masz nad tym kontrolę.

Oceń ten wpis
Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Daria L
2020-01-06, 06:08
Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych. Przeczytałam ten artykuł, ale mimo wszystko m.in. dzięki innym artykułom z tych tematów - do rozmowy kwalifikacyjnej jetem przygotowana.
Bolek OP
2019-12-11, 08:49
Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych. Przyznaję szczerze, że ze istnieje nowy rozmiar rozmów kwalifikacyjnych nie miałem pojęcia. Po przeczytaniu tego artykułu i tak odpowiedziałbym poprawnie na pytania.
Iza
2019-05-24, 10:04
Nowy wymiar rozmów kwalifikacyjnych. Przeczytałam ten i inne artykuły artykuły, bo za tydzień mam rozmowę.
gość
2019-05-07, 09:27
Niektóre firmy, oprócz wywiadów, przeprowadzają dodatkowe testy dla kandydatów. Bądź przygotowany na to, że możesz zostać poproszony o zdanie testu psychologicznego, testu IQ lub zademonstrowanie swojej profesjonalnej wiedzy i umiejętności w rozwiązywaniu problemów biznesowych.
Kamila Jontek
2019-04-15, 08:38
Różne są dzisiaj sposoby rozmów i to ewoluuje. Menedżerowie HR to ludzie, a nie maszyny. Rozumieją, że się martwisz. Ale naturalność w komunikacji niewerbalnej zwiększy twoją wiarygodność.
Czarek
2019-04-07, 18:25
Dobrze, że piszecie takie porady bo wtedy można zrobić sobie negatywnie. Jasne zasady i ich właściwe realizowanie ma tutaj wielkie znaczenie. Wymagania sa zatem oczywiste.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.